Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  02 cze 2016, 7:06
 zachodniopomorskie
#229900
TT600 pisze:Czy dysponuje ktoś schematem przewodów drzwi tylnych, dokładniej lewych, 08r.? Mam brak komunikacji z tymi drzwiami, nie działa otwieranie/zamykanie szyby i zamka, aczkolwiek zamek pozostał otwarty, więc drzwi są wiecznie niezaryglowane co jest wadą i zaletą zaistniałej sytuacji :D Wiem, że na pierwszy ogień idzie przelotka z wiązką w harmonijce (wzrokowo wszystko OK), ale dobrze by było mieć jakiś opis jak już siądę do tych drzwi z miernikiem i zacznę kopać w kabelkach ;)
Zobacz w Gateway czy nie masz błędu z brakiem komunikacji ze sterownikiem drzwi
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 cze 2016, 10:29
 śląskie
#229908
PinkFloyd pisze:
TT600 pisze:Czy dysponuje ktoś schematem przewodów drzwi tylnych, dokładniej lewych, 08r.? Mam brak komunikacji z tymi drzwiami, nie działa otwieranie/zamykanie szyby i zamka, aczkolwiek zamek pozostał otwarty, więc drzwi są wiecznie niezaryglowane co jest wadą i zaletą zaistniałej sytuacji :D Wiem, że na pierwszy ogień idzie przelotka z wiązką w harmonijce (wzrokowo wszystko OK), ale dobrze by było mieć jakiś opis jak już siądę do tych drzwi z miernikiem i zacznę kopać w kabelkach ;)
Zobacz w Gateway czy nie masz błędu z brakiem komunikacji ze sterownikiem drzwi
Sterownik drzwi tył jest w komforcie i jest to całkowicie osobny obwód szyba/zamek.
Jedynie co przychodzi do głowy to źle wsadzona wtyczka drzwi w gniazdo na słupku.
Awatar użytkownika
By TT600 -  02 cze 2016, 16:47
 dolnośląskie
#229959
Błędy są następujące:
Kod: Zaznacz cały
Address 09: Cent. Elect.
01333 - Door Control Module; Rear Left (J388) 
            004 - No Signal/Communication

Address 19: CAN Gateway 
01333 - Door Control Module; Rear Left (J388) 
            004 - No Signal/Communication

Address 42: Door Elect, Driver
02071 - Local Databus 
            004 - No Signal/Communication

Address 52: Door Elect, Pass
01333 - Door Control Module; Rear Left (J388) 
            004 - No Signal/Communication

Address 62: Door, Rear Left
Cannot be reached
I to by było na tyle. Wszystko oprócz LT drzwi działa prawidłowo. Nie miałem zbytnio czasu, żeby przeglądnąć wartości rzeczywiste, ale raczej i tak nie ma sensu jak wali brakiem komunikacji. Obstawiam gdzieś załamany kabelek lub kabelki, stąd od razu zapytałem o schemat, żeby wiedzieć co i jak ;) Rozumiem, że moduł tylnych drzwi jest zintegrowany z silnikiem podnośnika szyby? Bo jeszcze nie zaglądałem pod tapicerkę :hmmm:
By Bambo -  06 cze 2017, 1:53
 wielkopolskie
#252848
Witam .
Od niedawna mam problem z centralnym zamkiem. Tylne drzwi i klapa bagażnika nie reagują na otwieranie i zamykanie z pilota ani z przełącznika w środku auta . Klapa bagażnika nie chce się też otwierać , tak jak gdyby nie dochodził tam w ogóle prąd. Zamek w przednich drzwiach działa bez zarzutu. Co najciekawsze nieraz wszystko zadziała bez problemu by później znów parę dni nie działać . Bezpieczniki wszystkie są ok . Ktoś wie co mogło się stać ?
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 cze 2017, 5:04
 opolskie
#252850
Bambo pisze:Witam .
Od niedawna mam problem z centralnym zamkiem. Tylne drzwi i klapa bagażnika nie reagują na otwieranie i zamykanie z pilota ani z przełącznika w środku auta . Klapa bagażnika nie chce się też otwierać , tak jak gdyby nie dochodził tam w ogóle prąd. Zamek w przednich drzwiach działa bez zarzutu. Co najciekawsze nieraz wszystko zadziała bez problemu by później znów parę dni nie działać . Bezpieczniki wszystkie są ok . Ktoś wie co mogło się stać ?
"Ktoś wie?"-nie, możemy się domyślać. Zaczynamy od podstaw, czyli sprawdzenie kabli w gumowych harmonijkach.
By Bambo -  06 cze 2017, 16:46
 wielkopolskie
#252866
Sprawdziłem kable, wszystko wygląda ok. Ale gdyby problem był w tych kablach w harmonijce przy drzwiach czy nie przestały by działać tylko te jedne drzwi gdzie problem wystąpił a nie cały tył wraz z klapą bagażnika ?

Dodano po 7 godzinach 18 minutach 46 sekundach:
Problem rozwiązany :) Pomógł reset modułu komfortu przez wyjęcie bezpiecznika i ponowne włożenie :roll:

Dodano po 22 godzinach 15 minutach 15 sekundach:
Reset modułu pomaga tylko na pewien czas , później problem powraca. Czeka mnie wymiana modułu czy może być jakaś inna przyczyna ? :hmmm:
By Bambo -  20 cze 2017, 15:51
 wielkopolskie
#253546
To jest różnie , nieraz cały dzień wszystko działa a nieraz tylko 3 otwarcia i koniec :/ czasami nawet reset modułu nie pomaga , wtedy po prostu trzeba czekać aż samo zechce zadziałać , nie wiem co mogło się stać a nie mam dostępu zeby podłączyć pod komputer i sprawdzić błędy ponieważ jestem za granica :blush: będę wdzięczny za wszelkie sugestie :oczko:
By Bambo -  21 cze 2017, 19:34
 wielkopolskie
#253604
Sprawdzałem , wszystko jest tam Ok :blush: nieraz gdy próbuje otworzyć drzwi z przycisku z środka auta słychać takie dziwne bzyczenie z okolic schowka pasażera (czyli z okolic modułu komfortu)
By carolsz -  28 sie 2017, 19:49
 dolnośląskie
#256294
zamek już padł na amen, teraz pytanie: kupić 7L0839016D czy 7L0839016H ? z tego co widzę w aso mają na stanie końcówkę D, jednak są na allegro też H. który wybrać ? - oba +2012 rocznik.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9