Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By krystek.l -  05 sty 2016, 22:00
#208808
Tak przeglądałem sobie temat o akumulatorach bo ojciec chciał sobie kupić nowy do Polo 2002, diesel
I powypisywałem sobie firmy które wymienialiście (jak leciało), ile razy się powtórzyły w temacie :P
I według tego padnie chyba na Varte albo Centre :oczko:

(Varta razem - 43 razy)
Varta - 23 razy
Varta D21 - 1 raz
Varta SILVER - 10 razy
Varta silver dynamic - 5 razy
Varta Blue - 4 razy

(Centra razem - 43 razy)
Centra - 12 razy
Centra Exide - 1 raz
Centra Plus - 7 razy
Centra Futura - 22 razy
Centra Futura P+ - 1 raz

(Bosch razem - 21 razy)
Bosch - 11 razy
Bosch c3 - 1 raz
Bosch S3 - 2 razy
Bosch S5 - 2 razy
Bosch Silver - 2 razy
Bosch Silver S5 - 3 razy

(Moll razem - 11 razy)
Moll - 10 razy
Moll M3 - 1 raz

Exide - 5 razy
Exide Premium - 1 raz

Banner - 4 razy
Banner PowerBull - 1 raz

Westa Forse - 3 razy
Sznajder silver - 1 raz
Kager - 3 razy
Forsa - 2 razy
Yuasa ybx - 1 raz
Fiamm - 1 raz
Oberon - 1 raz
Jenox Gold - 9 razy
Yato - 1 raz
Autopart Plus - 6 razy (poprawka mała :P )
Gigawatt - 2 razy
Ostatnio zmieniony 05 sty 2016, 22:35 przez krystek.l, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By qbq903 -  05 sty 2016, 22:14
 dolnośląskie
#208813
A jaka jest różnica w jakości aku między "centa Futura" a "centra Futura p+" ? Obrazek
AutoPart też trochę niedoceniany, coś przeoczyłeś może? ;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Przemo954 -  06 sty 2016, 2:11
 łódzkie
#208833
qbq903 pisze:A jaka jest różnica w jakości aku między "centa Futura" a "centra Futura p+" ? Obrazek
AutoPart też trochę niedoceniany, coś przeoczyłeś może? ;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Żadna to ten sam akumulator :) Niekiedy w opisie jest po nazwie p+ czyli prawy plus ;)
Awatar użytkownika
By qbq903 -  06 sty 2016, 11:23
 dolnośląskie
#208855
Przemo954 pisze:
qbq903 pisze:A jaka jest różnica w jakości aku między "centa Futura" a "centra Futura p+" ? Obrazek
AutoPart też trochę niedoceniany, coś przeoczyłeś może? ;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Żadna to ten sam akumulator :) Niekiedy w opisie jest po nazwie p+ czyli prawy plus ;)
Właśnie wiem, dlatego się dziwię, że "p+" został policzony jako osobna jednostka :p
Awatar użytkownika
By qbq903 -  06 sty 2016, 13:48
 dolnośląskie
#208901
Właśnie tego się nie mogłem doszukać - czy jest futura i futura plus ("+") i o to chodzi koledze czy chodzi mu o futurę ale z plusem z prawej strony na co wskazywałby zapis "p+" ale nie różniącą się od zwykłej futury :)
By krystek.l -  06 sty 2016, 14:42
#208916
Ja tam się też nie znam :D
Interesowała mnie sama firma akurat, dlatego spisywałem jak koledzy podawali, nie chciałem się zagłębiać dokładniej co jest co i zostawiam to dla waszej interpretacji :)

Chociaż jeśli chodzi o rozruch itp to przeważnie do diesla pada info tu 72Ah, 74Ah lub 77Ah i w tych granicach.
a do benzyniaka zależy ile elektryki na pokładzie to minimum 52Ah, a najlepiej >61Ah i przybliżone...
:cool:
By piter_ldz -  07 sty 2016, 19:12
 łódzkie
#209161
Mettenoos pisze:
piter_ldz pisze:
hmm w centra futura masz zapis w instrukcji, ze samodzielna ingerencja w aku powodu utrate gwarancji wiec nie ma mowy o dolewkach itp.
sprawdź dobrze zasady obsługi i eksploatacji

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Konserwacja

W normalnych warunkach układ elektryczny pojazdu utrzymuje akumulator w stanie naładowanym. Przy częstych, krótkich trasach przejazdu i dużym zużyciu prądu, może być konieczne dodatkowe doładowanie, szczególnie w zimnych porach roku. Poziom elektrolitu należy uzupełniać wyłącznie destylowaną albo chemicznie oczyszczoną wodą. Należy również regularnie sprawdzać napięcie ładowania, które mierzone na zaciskach akumulatora, powinno wynosić 14,0 V - 14,4 V przy + 25 stopniach C i ok 2500 obrotów biegu jałowego.
Pytanie dotyczyło sprawdzenia poziomu elektrolitu i dolania wody.
od: Centra-Serwis <[email protected]>
Nie da się sprawdzić poziomu elektrolitu.

jak bede w jakims sklepie z aku to jeszcze podpytam z ciekawosci :)
By hubson77 -  08 sty 2016, 12:19
 mazowieckie
#209291
Propo Varty, w ubiegłym roku kupiłem akumulator Maxis który jest na licencji Varty właśnie. Tańszy od markowych o prawie 100 zł a gwarancja też na 2 lata.

miałem Centrę w innym samochodzie gwarancja na 3 lata a po niecałych 4 do wymiany :) czy warto przepłacać?

Fabryczny siedział prawie 8 lat, niestety nie pamietam nazwy ale na pewno nic powszechnego typu Varta, centra bosch itp.
Awatar użytkownika
By Manios -  08 sty 2016, 13:39
 pomorskie
#209296
Wtrące swoje "trzy grosze" do całej dyskusji apropo długowieczności akumulatorów.
Pracuje w takiej firmie która korzysta z aut osobowych tylko do jeżdżenia na krótkich odcinkach w warunkach miejskich, czyli coś na zasadzie jedź tu i tam i zrób to i tamto i tak z 10 razy dziennie. Auta w roku przejeżdżają około 30tyś.km.
Akumulatory, jakie by one nie były wytrzymują w tych autach max. 2 lata.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 sty 2016, 14:03
 pomorskie
#209302
Manios pisze:Wtrące swoje "trzy grosze" do całej dyskusji apropo długowieczności akumulatorów.
Pracuje w takiej firmie która korzysta z aut osobowych tylko do jeżdżenia na krótkich odcinkach w warunkach miejskich, czyli coś na zasadzie jedź tu i tam i zrób to i tamto i tak z 10 razy dziennie. Auta w roku przejeżdżają około 30tyś.km.
Akumulatory, jakie by one nie były wytrzymują w tych autach max. 2 lata.
zgadza się, im krótsze dystanse i im więcej rozruchów tym mniej wytrzymują, obliczone są na określoną liczbę rozruchów

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
piter_ldz pisze: Pytanie dotyczyło sprawdzenia poziomu elektrolitu i dolania wody.
od: Centra-Serwis <[email protected]>
Nie da się sprawdzić poziomu elektrolitu.

jak bede w jakims sklepie z aku to jeszcze podpytam z ciekawosci :)
to samo powiedziałem a i tak nie uznali, powiedzieli że w moim interesie jest utrzymanie poziomu płynów, zdjąć nalepkę pod którą są nakrętki komór - okazało się że aku był prawie suchy, wygotował się, uznali że ładowany zbyt dużym napięciem, nie chciało mi się kopać z koniem i olałem dalszy temat
By jacol210 -  16 sty 2016, 8:53
 wielkopolskie
#210466
Miałem mieć Fiamm Titanum. Niestety sklep nie dał rady dostarczyć. Kupiłem Varta Silver E44 77Ah 780A. Mam nadzieję, że będzie dobry?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
By piter_ldz -  16 sty 2016, 9:10
 łódzkie
#210468
Mettenoos pisze:
Manios pisze:Wtrące swoje "trzy grosze" do całej dyskusji apropo długowieczności akumulatorów.
Pracuje w takiej firmie która korzysta z aut osobowych tylko do jeżdżenia na krótkich odcinkach w warunkach miejskich, czyli coś na zasadzie jedź tu i tam i zrób to i tamto i tak z 10 razy dziennie. Auta w roku przejeżdżają około 30tyś.km.
Akumulatory, jakie by one nie były wytrzymują w tych autach max. 2 lata.
zgadza się, im krótsze dystanse i im więcej rozruchów tym mniej wytrzymują, obliczone są na określoną liczbę rozruchów

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
piter_ldz pisze: Pytanie dotyczyło sprawdzenia poziomu elektrolitu i dolania wody.
od: Centra-Serwis <[email protected]>
Nie da się sprawdzić poziomu elektrolitu.

jak bede w jakims sklepie z aku to jeszcze podpytam z ciekawosci :)
to samo powiedziałem a i tak nie uznali, powiedzieli że w moim interesie jest utrzymanie poziomu płynów, zdjąć nalepkę pod którą są nakrętki komór - okazało się że aku był prawie suchy, wygotował się, uznali że ładowany zbyt dużym napięciem, nie chciało mi się kopać z koniem i olałem dalszy temat

Tam to musza fachowcy pracować. Dzwoniłem do innego serwisu z ciekawości aby zapytać podałem model akumulatora i pytam o to samo jak sprawdzic poziom elektrolitu i czy ewentualnie uzupełniamy.
Jak pan widzi korki to tak. To podpowiadam nie widze moze sa pod naklejka? Jak na gwarancji to pan nam go przywiezie. Mowię ze skończyła sie gwarancja i tutaj olśnienie. No to ja nie wiem moze pan probowac we własnym zakresie skoro po gwarancji.

W skrocie teraz to juz twój problem :)))

jacol210 pisze:Miałem mieć Fiamm Titanum. Niestety sklep nie dał rady dostarczyć. Kupiłem Varta Silver E44 77Ah 780A. Mam nadzieję, że będzie dobry?
nie kojarze tego pierwszego - drugi wybor ok takze, kilka osob go juz bralo.
By STARUCH -  16 sty 2016, 10:38
 pomorskie
#210475
Jeśli w akumulatorze zostanie stwierdzony brak elektrolitu to w 99,9% przypadków będzie z winy użytkownika z uwagi na niewłaściwą eksploatację.

piter_ldz fachowcy jak z TVN Turbo :laugh:
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 39