Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  23 sty 2016, 12:22
 zachodniopomorskie
#211639
piter_ldz pisze:jako ciekawostke z forum Tourana polecaja aku MOLL :)
Kod: Zaznacz cały
http://www.moll-batterien.pl/
Czytając aktualne testy na 2015/2016 aku MOLL przeciętnie wypadają co do trwałości i parametrów, to już nie to samo tak jak kiedyś olej Motul, gdzie w testach nawet Castrole Edge bije go na głowę- już została tkzw. magia marki, którą ludzie powielają na forach. Wyrobili renomę a po czasie trzeba było zarabiać i jakość poszła w dół. Jak z samochodami Mercedes :yes2:
By kupszczelisty -  23 sty 2016, 20:33
 wielkopolskie
#211709
Miałem akumulator Moll M3 w golfie 3. Samochód sprzedałem koledze i w sumie akumulator siedział 7 czy 8 lat w tym aucie. Nie wiem czy obecnie opłaca się brać tej firmy akumulator ponieważ są dużo droższe od innych markowych.
By zumi -  24 sty 2016, 0:20
 śląskie
#211738
osobiście używam Exide Premium 77Ah 760A EA770 już od roku jestem generalnie zadowolony jak dobrze pamiętam to dałem za niego 320zł co do żywotności to myślę że jeszcze za wcześnie żeby coś powiedzieć natomiast akumulator daje rade i trzyma parametry nawet większe niż normalne :)
Awatar użytkownika
By qbq903 -  24 sty 2016, 9:05
 dolnośląskie
#211745
Wielu znajomych ma też exide premium w dieslach. Wynika to z zaufania do centry sprzed lat. O dziwo nikt nie narzeka. Sam chyba zmienię na exide premium (albo excell) lub na oryginalny do VW o dziwo też robiony przez exide :)
W sklepie u mnie pod domem 77/760 kosztuje trochę ponad 350zl, więc cena ok.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
By piter_ldz -  27 sty 2016, 10:58
 łódzkie
#212333
Witam, będzie nieco reklamy więc uprzedam przed dalszym czytaniem ! :) Sytuacja jaka miała miejsce ostatnio i krótka historia z happy endem.

Jak wiadomo Centra padała i nie chciałem ryzykować kolejnych mrozów więc szukałem czegoś innego. Wybór padł na Jenox Gold 077624Z 12V 77 Ah / 770 A.
Podzwoniłem trochę po sklepach okazało się, że nie ma. Magicy wmawiali, że nie pasuje i się nie zmieści inni proponowali "zamiennik" WorldBattery. Postanowiłem na swoim - Jenox i koniec.
Napisałem @ do producenta nt. dostępności aku na terenie woj. łódzkiego i chęci wyboru marki Jenox - zero odzewu. Odczekałem 2 dni i skorzystałem z msg na FB. Wiadomość wysłałem po powrocie z pracy 23:40, a odpowiedź przyszła o 0:50 w nocy :) Poprosili o podanie numeru telefonu aby oddzwonić. Przedstawiciel oddzwonił następnego dnia przepraszając za brak odzewu na @ - wyjaśnił, że faktycznie słabo obecnie z dostawami na to województwo natomiast wyślą do serwisu w Łodzi aku na moje dane osobowe i będzie do odbioru. Zadowolony z takiego rozwiązania poczekałem na dostarczenie i udałem się na miejsce. Tutaj klops bo okazało się, że ten co dostali to 100Ah więc mówię, że pomyłka i miał być 77Ah. Wróciłem do domu ponownie msg na FB (byliśmy w ciągłym kontakcie). Umówiliśmy się, że jak będzie dadzą znać. W trakcie dotarły gratisy marketingowe od Jenoxa na adres koresp. Finalnie dotarło także powiadomienie o możliwości odbioru aku. Pojechałem na miejsce wymieniłem aku i zadowolony z całości załatwienia tematu.
Pomimo przeciwności i utrudnień osoby z PR Jenoxa także doprowadzili temat do końca :)

Podziękowania dla firmy za aku, drobne gratisy i rabat do aku :)

w ramach potwierdzenia pismo:
Obrazek

dane osobowe schowałem ale jak ktoś będzie chciał to zapewne bez problemu znajdzie :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sty 2016, 11:26
 pomorskie
#212340
piter_ldz pisze:
Jak wiadomo Centra padała
ja mam centrę futurę plus już 3,5 roku, w niedawnych mrozach myślałem też że mi pada bo zamulał przy rozruchu ale wymiana rozrusznika z 10 na 11 zębów rozwiała moje wątpliwości i już wiem że to wina rozrusznika była a nie aku
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  27 sty 2016, 11:34
 zachodniopomorskie
#212345
Mettenoos pisze:
piter_ldz pisze:
Jak wiadomo Centra padała
ja mam centrę futurę plus już 3,5 roku, w niedawnych mrozach myślałem też że mi pada bo zamulał przy rozruchu ale wymiana rozrusznika z 10 na 11 zębów rozwiała moje wątpliwości i już wiem że to wina rozrusznika była a nie aku
problem będzie miał na 11 zębnym jak ampery spadną poniżej 500A czyli na 10 zębnym ten aku z prądem 500A 2 lata wcześniej byś wywalił na śmietnik. Znajomy dał ampery 900A i kręcił Ok nawet na zajeżdżonym rozruszniku, ale przy aku już 600A była tragedia. Mówi się, że rozrusznik pobiera do 300W ( sprawny ) ale przytarty pobiera więcej i się grzeje-=. Dlatego 11 zębnemu nie potrzeba tyle amperarzu ( jeszcze mniej niż 300W ) i rzadziej się aku wymienia. Sam mam Jenox. Twój w wersji Gold?
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, 11:38 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sty 2016, 11:35
 pomorskie
#212346
piter_ldz pisze:Jak doładowywałem to było ok :)

4 lata było ok do mrozów -17.
wiadomo, różnie bywa, ale kiepski rozrusznik potrafi strasznie doić aku
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 mar 2016, 20:51
 pomorskie
#220592
Ja wolę dać 20-30 zł więcej i zawsze kupuje w sklepie obok, sprawdzony na miejscu i zaraz zamontowany a z netu weź się pierdziel ze zwrotami jak coś nie tak będzie
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 39