Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By piter_ldz -  20 mar 2016, 8:13
 łódzkie
#220622
Mozesz Allegro/ceneo z odbiorem osobistym - ewentualnie szukaj tak, aby serwis aku był w twojej miejscowości lub okolicy.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 mar 2016, 22:44
 pomorskie
#220822
cynik606 pisze:Dzięki. A wiadomo jakie są maksymalne wymiary, żeby aku zmieścił się w obudowie?
Poszukaj było w tym temacie, 275mm o ile pamietam
Awatar użytkownika
By cynik606 -  20 mar 2016, 22:56
 wielkopolskie
#220825
A-R-T-U-R pisze:
cynik606 pisze:Dzięki. A wiadomo jakie są maksymalne wymiary, żeby aku zmieścił się w obudowie?
A jakiego aku szukasz? Ja dobieralem wg strony producenta aku
Benzynka 1.6 FSI. Raczej padnie na Centrę.
To jest strona sklepu w okolicy: http://www.yolmar.pl/pl/shop/akumulatory/centra.html
Pytałem o wymiary, żeby dopasować możliwie największą pojemność do wymiarów obudowy aku.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  21 mar 2016, 23:06
 wielkopolskie
#220962
A-R-T-U-R pisze:To dobierz wg zalecen producenta
Właśnie mam z tym zagwozdkę, bo aktualny aku ma wymiary 270x170x190, a proponowane przez konfiguratory na stronach (np. Futura CA530) mają długość zaledwie 207. Chyba bez sensu nie wykorzystać całego miejsca.
By piter_ldz -  22 mar 2016, 8:35
 łódzkie
#220976
cynik606 pisze:
A-R-T-U-R pisze:To dobierz wg zalecen producenta
Właśnie mam z tym zagwozdkę, bo aktualny aku ma wymiary 270x170x190, a proponowane przez konfiguratory na stronach (np. Futura CA530) mają długość zaledwie 207. Chyba bez sensu nie wykorzystać całego miejsca.
Co do centry to masz ten model jesli chcesz centrę
Ca770

- napięcie: 12V
- pojemność: 77Ah
- prąd rozruchu: 760A
- polaryzacja: P+
- długość: 278 mm
- szerokość: 175 mm
- wysokość: 190 mm
- gwarancja 36 miesięcy
- waga : 18,5 kg
Awatar użytkownika
By cynik606 -  22 mar 2016, 22:46
 wielkopolskie
#221156
piter_ldz pisze: Co do centry to masz ten model jesli chcesz centrę
Ca770

- napięcie: 12V
- pojemność: 77Ah
- prąd rozruchu: 760A
- polaryzacja: P+
- długość: 278 mm
- szerokość: 175 mm
- wysokość: 190 mm
- gwarancja 36 miesięcy
- waga : 18,5 kg
No, ten jest mocno zbliżony do aktualnego. Tylko cena lekko odstrasza.
Odrobinę taniej wychodzi Bosch S4 74Ah.
Rozumiem, że w Golfie V mocowanie jest zawsze B13?
Dzięki
By dannyh -  23 cze 2016, 19:08
 śląskie
#232211
Witam panowie,

Dwa dni temu padł mi akumulator, wyrzuciła mi na pomarańczowo/czerwono kontrolka od wspomagania i tak było dopóki wymieniłem go dzisiaj na nowy.

Centra 74Ah, około 700A

Teraz wspomaganie (kierownica) zaświeca się na czerwono przy włożeniu kluczyka i przekręceniu na pierwszą pozycję ale zaraz gaśnie i w trakcie jazdy już wygląda że wszystko gra. Powinienem się tym przejmować?

Wspomaganie działa ok więc po pierwsze tylko o te kontrolke pytam.

Druga sprawa - mam wrażenie jakby rozregulowały mi się szyby - przed wymianą działało otwieranie i zamykanie czterech z kluczyka, teraz działa to mega losowo - zarówno liczba szyb jak i to w jakim stopniu która się opuszcza i podnosi.

Do tego mam problem z równoległym opuszczeniem na dwie strony - jestem pewien że wcześniej działało to bez problemu.

Teraz opuszczając ręcznie wszystko działa jakby jednowątkowo że tak powiem :P.

Jakieś sugestie jak mogę temu zaradzić?
Awatar użytkownika
By Niecik -  23 cze 2016, 19:50
 śląskie
#232212
dannyh pisze:Witam panowie,

Dwa dni temu padł mi akumulator, wyrzuciła mi na pomarańczowo/czerwono kontrolka od wspomagania i tak było dopóki wymieniłem go dzisiaj na nowy.

Centra 74Ah, około 700A

Teraz wspomaganie (kierownica) zaświeca się na czerwono przy włożeniu kluczyka i przekręceniu na pierwszą pozycję ale zaraz gaśnie i w trakcie jazdy już wygląda że wszystko gra. Powinienem się tym przejmować?

Wspomaganie działa ok więc po pierwsze tylko o te kontrolke pytam.

Druga sprawa - mam wrażenie jakby rozregulowały mi się szyby - przed wymianą działało otwieranie i zamykanie czterech z kluczyka, teraz działa to mega losowo - zarówno liczba szyb jak i to w jakim stopniu która się opuszcza i podnosi.

Do tego mam problem z równoległym opuszczeniem na dwie strony - jestem pewien że wcześniej działało to bez problemu.

Teraz opuszczając ręcznie wszystko działa jakby jednowątkowo że tak powiem :P.

Jakieś sugestie jak mogę temu zaradzić?

Co do kierownicy to prawdopodobnie adaptacja czujnika skrętu G85 nie powiodła się(możesz sprawdzić przez VCDSa czy jest taki błąd).
Co do szyb to również zauważyłem coś takiego u siebie, poczekamy może ktoś pomoże ;p
Awatar użytkownika
By pitt52 -  23 cze 2016, 19:57
 śląskie
#232215
Co do kierownicy to prawdopodobnie adaptacja czujnika skrętu G85 nie powiodła się(możesz sprawdzić przez VCDSa czy jest taki błąd).
Co do szyb to również zauważyłem coś takiego u siebie, poczekamy może ktoś pomoże ;p[/quote]


Trzeba przeprowadzić adaptację szyb. Jak to zrobić jest na forum. :thank_you:
Awatar użytkownika
By sopelo -  29 sie 2016, 18:27
 śląskie
#237987
Ja zakupiłem parę miesięcy temu do mojego golfa V 1.9 TDI (105 KM) CENTRA FUTURA 72 Ah. :) U żony w golfie IV 1.4 16V mam CENTRA PLUS 50 AH już siódmy rok i teraz dopiero będę musiał zmienić bo siada. :ok: Mam nadzieję, że ta moja CENTRA FUTURA podobnie wytrzyma. :hmmm:
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39