Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By paweu -  29 sty 2013, 17:25
 podkarpackie
#91549
Ja śmigam na centrze plus 2 rok bez problemowo czy -20 czy czy 0 kreci aż miło. A elektroniki sporo to też pobór duży
Jaka pojemność 71, 74, a może 80Ah.
Jak się sprawuje w ekstremalnych warunkach poniżej -20, czuć że słabiej kręci? Radzi sobie przy ciężko zapalącym silniku?

Chyba sie skuszę na Centrę Plus, prosta budowa, powinna zapewnić dużą trwałość.
By stefan-16 -  08 lut 2013, 19:41
 -------
#92226
No i nadszedł ten dzień... Czas na wymianę Akumulatora, mimo tego że auto jest na sprzedaż trzeba go wymienić bo auto ma być 101% niezawodne. Z tego co widziałem to u mnie w aucie siedzi jeszcze ori aku. Szukam w necie jakiś info na temat jakiej firmie zaufać i nic ciekawego nie znalazłem, jedynie tyle że wszyscy jadą na Centrę... Może ktoś coś polecić??
By korzen88 -  08 lut 2013, 23:19
 -------
#92240
U mnie varta chodzi od nowości, prawie osiem lat, coprawda już jest na skraju wyczerpania ale 8 lat na aku to sporo. Varte tez wsadzaja do mercedesa. dobry aku jakies 400zl chyba kosztuje
By Jedi -  10 lut 2013, 10:40
 -------
#92267
stefan-16 pisze:Z tego co mi wiadomo to Kagera robi Bosch. A ktoś wie ile kosztuje aku w ASO?? :D
Bosch nie robi Kagera, dla marek obu producentem jest Varta
By Jedi -  10 lut 2013, 14:17
 -------
#92282
ale to nie jest prawda, dla Boscha produkuje Varta, Bosch nie produkuje akumulatorów, a linie S3, S4, S5 pokrywają się z liniami Varty. Kager to też jest akumulator Varty, tylko jakby bardziej ekonomiczna wersja, tak samo Full Start, Maxis i inne cuda, to cały czas ten sam akumulator, a stoi za tym wszystkim koncern Johnson Controls, którego marką jest właśnie Varta.

A co do akumulatorów to cieżko coś polecić, bo różnie można trafić, ale ja bym wybrał właśnie Varte lub Boscha.
By mich_10 -  10 lut 2013, 16:22
 mazowieckie
#92299
Miałem Varte i kupiłem Varte także polecam , słyszałem ale nie wiem ile w tym prawdy że sprzedawane aku przez aso dłużej wytrzymują ale coś i mi się zdaję że to mit :D
By dziadol -  11 mar 2013, 8:53
 kujawsko-pomorskie
#94035
Panowie mam pytanko....

Moja baba zostawiła auto na 24h z włączonym podgrzewaniem lusterek....Nie myslałem, że bez włączoneo zapłonu lusterka pobierają prąd....Następnego dnia auto nie odpaliło....Po odpaleniu auta na kable jest OK...odpala obecnie lecz za każdym razem resetuje wszystkie zapisane dane z wyjątkiem godziny i licznika z bieżacymi kilometrami, ten co zeruje się po ""0.0"".....

I moje pytanie....Bateryjka do wymiany czy....do ładowania....Nie bardzo pomaga zapewne ładowanie lecz prosze o waszą opinie....
Auto pomimo mrozu, odpala ale włąśnie jak pisałem zeruje dane....

Czytając owy Temat bieżący wnioskuje, że bateryjka w miare OK to nasza Centra tak...???

Pozdro....
By Kiler -  11 mar 2013, 10:12
 wielkopolskie
#94036
na pewno fabrycznie nie ma opcji żeby grzanie działało bez włączonego zapłonu . ja u siebie ustawiam grzanie jesienią a wyłączam jakoś na wiosnę i nic się nie rozładowuje . Możliwe że to tylko zbieg okoliczności a przyczyną rozładowania aku jest zupełnie coś innego
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  11 mar 2013, 10:17
 śląskie
#94037
zgadza się . Podgrzewanie lusterek niema nic do rozładowania aku. Chyba że jest coś nie tak w instalacji.
Ja sobie zrobiłem informacje za pomocą led o tym że są włączone bo często jeździłem w lato z włączonymi.
Po wyłączeniu zapłonu led gaśnie.
Szukaj w czym innym problemu.
By dziadol -  11 mar 2013, 11:32
 kujawsko-pomorskie
#94042
To mnie Panowie zaskoczyliście... Także byłem pewien, że bez zapłonu lustrerka nie są podgrzewane...Lecz innego powodu nie dopatrzyłem się.....Nie wiem czy było coś kombinowane...Golf jest w wersji Comfortline i myśle, że nie było nic kombinowane..., lecz nie mam 100% pewności.....
Przez jakiś czas nazbierało się napraw elektryki, miedzyinnymi....Nie pali się tylni dodatkowy STOP, nie działa opuszczanie/podnoszenie przedniej szyby kierowcy (słychać tylko takie "pyk")...Nie działa światło jak otwieram dzwi pomimo, że jest włączone...I nie wiem czy na podsufitce z tyłu powinny się palić czerwone diody...Światło po włączeniu działa lecz diody nie..
Czujnik klapy silnika szaleje...W innym temacie dostałem podpowiedz aby na moment naprawy/wymiany odpiąć kostkę aby piszczek nie denerwował...

Więc troszeczke od lata się nazbierało problemów elektryki....


Teraz mnie zastanawia przyczyna...wyładowania aku. Skutek znam...Hmmmm... :shock: :?: . Co proponujecie....

Pozdro....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 39