Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Rumak -  01 wrz 2016, 10:56
 pomorskie
#238223
Sopelo z Futurą szału nie ma. W benzynie się sprawdza w diesl-ujuż nie. W moim poprzednim aucie po 2 latach odmawiała posłuszeństwa. Auto stało dwa dni w mrozy ledwo dała radę kręcić. Przy zrobiony rozruszniki i alternatorze. W benzynie mamy już 7 lat future i daje rade.

Sam mam dylemat co wziąć do Bkd bo pod maską jeszcze ori seria która powoli traci żywot.
Awatar użytkownika
By Zdravko -  03 wrz 2016, 17:32
 łódzkie
#238376
Zakupiłem w Łodzi nowy akumulator VARTA SILVER DYNAMIC E44 - 77Ah 780A za 300zł. Pasuje idealnie. Auto kręci zdecydowanie lepiej niż na starym :)
Awatar użytkownika
By Zdravko -  03 wrz 2016, 22:09
 łódzkie
#238387
piter_ldz pisze:Cos sie znowu dzieje,ze tak watek o aku sie poruszyl? Jeszcze zimy nawet nie ma i przymrozkow.
Trzeba brać przed sezonem zimowym teraz taniej :roll:
By zumi -  30 paź 2016, 9:18
 śląskie
#241855
Mettenoos pisze:ja mam centrę futurę plus już 3,5 roku, w niedawnych mrozach myślałem też że mi pada bo zamulał przy rozruchu ale wymiana rozrusznika z 10 na 11 zębów rozwiała moje wątpliwości i już wiem że to wina rozrusznika była a nie aku
rozumiem ze w standardzie jest rozrusznik z 10 zębami? bez problemu poszła wymiana na 11 zębowy bez wymiany koła zamachowego?? masz jakiś model albo jakieś zdjęcie tego rozrusznika?


Panowie prawda jest taka że akumlatora nic nie niszczy bardziej niż duża temperatura... Dwa niesprawne układy ładowania, "niedostyki" w układzie i częste krótkie dystanse gdzie akumulator nie ma możliwości się naładować. Już nie będę wspominał o okresowym podłączeniu akumulatora pod prostownik bo nie każdy ma garaż...

O swoim akumulatorze mogę powiedzieć że mam go już drugi rok (Exide Premium) i jak na razie (odpukać w niemalowane) pali jak na początku :)
Awatar użytkownika
By Rumak -  07 lis 2016, 18:42
 pomorskie
#242351
Również stoję nad wyborem akumulatora mój ori już dogorywa i tak 9 lat ogarniał :pepsi: . Mam dylemat czy bosch s5 czy centra Futura. Jeden i drugi 77ah kusi mnie 3 letnia gwarancja centry ale już się przejechałem na Futurze z kolei Bosch tez nie grzeszy solidnością :wacko: .
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 lis 2016, 20:50
 pomorskie
#242362
Rumak pisze:Również stoję nad wyborem akumulatora mój ori już dogorywa i tak 9 lat ogarniał :pepsi: . Mam dylemat czy bosch s5 czy centra Futura. Jeden i drugi 77ah kusi mnie 3 letnia gwarancja centry ale już się przejechałem na Futurze z kolei Bosch tez nie grzeszy solidnością :wacko: .
Ty to powinieneś nas pouczać w kwestiach ładowania, aku itp... :oczko:
Awatar użytkownika
By Rumak -  07 lis 2016, 21:26
 pomorskie
#242370
Zdecydowałem że Boscha -a.
Chciałem tez Varte ale mój handlarz nie miał w ofercie :roll:.
Metronos co mogę to pomagam ale akumulator to zagadka :D szczególnie w kwestii żywotności ;-)
By Rycho -  20 lis 2016, 18:49
 świętokrzyskie
#243168
Boscha Silwer wytrzymał 2,5 roku silnik BKC1.9 kolega dał mi swoją varte z 2008 roku i dalej kręci ale coraz wolniej i znowu jestem skazany na zakup akumulatora Po tej lekturze jestem w kropce czy kupić varte =bosch czy może Centra=Exide Premium EA770 mój typ to ten ostatni czy warto ? :wacko:
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 39