Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By plejaz -  10 cze 2017, 21:55
#253116
Witam, mam kilka pytań dotyczących akumulatora.
Czy zwykły miernik elektryczny (mam taki) wskaże, że jakieś urządzenie zainstalowane w pojeździe kradnie prąd ?
Jak najlepiej podłączyć taki miernik - czy podłączenie do klem + i - jest miarodajne ?
Jaki prąd ustawić na mierniku ?
Jakie powinno być napięcie na akumulatorze w stanie spoczynku - zamknięty samochód wszystko wyłączone ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  17 cze 2017, 22:39
 śląskie
#253467
Prąd pobierany z aku przy zamkniętym aucie to około 0.02-0.04mA pirazy drzwi.
miernik ustawiasz . pokrętło w prawo na godz 4 i tam na napis 5
kable podłączasz do miernika, dolne wejście i to na samej górze czyli 1 i 3
i odłączasz klemę minusowa lub plusową i w szereg dajesz miernik.
i tyle.
Jeśli zakres wyświetlany na mierniku przy tym ustawieniu nie ogarnia mA to kable należy przełożyć do 2 i 3.
tylko nie miej aktywnego osw wnętrza bo wywali ci bezp w mierniku.
Awatar użytkownika
By Boniunio -  02 paź 2017, 19:26
 kujawsko-pomorskie
#257397
Hej. Mam pytanie czy do 1.6 fsi będzie dobry aku 60ah 540a ? Boscha czy Varte czy to już bez róźnicy? bo cenowo są tak samo po 280zł
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  10 lis 2017, 14:45
 mazowieckie
#258704
Witam, zima idzie więc temat akumulatorów zaraz wróci :)
Mój bosch słabo kręcił już w tamtą zimę, więc przymierzam się teraz żeby sobie nabyć nowy akumulator. Jakoś średnio mi się widzą centry, varty, bosche często słyszę opinie że jakość tych produktów drastycznie spadła a ceny są dosyć wysokie.
Interesuje mnie Jenox gold 77 ah, widziałemw tym wątku, że ktoś chwalił te akumulatory, więc niech napisze jak długo ma taki akumulator i jak się sprawuje :) Możecie podać też inne dobre mniej znane firmy .
Więc proszę wyrażajcie swoje opinie na ten temat :) dzięki pozdro
Awatar użytkownika
By Cimek -  10 lis 2017, 20:46
 opolskie
#258720
Czyli tak ogólnie- firma mało istotna, ważna jest dystrybucją i gwarancja :hmmm: czasy "niezawodność" się skończyły.
By piter_ldz -  10 lis 2017, 21:12
 łódzkie
#258723
Mam jenox i cos po gwarancji i niestety nie trzyma juz swoich parametrow. Kolejnym bede celowal exide.
By kupszczelisty -  11 lis 2017, 10:19
 wielkopolskie
#258741
Co do kwestii akumulatorów, to po części jest to wina kierowców. U mnie w domu auta jadą najkrótszą trasę 10 kilometrów a przeważnie około 30. Nigdy się nie zdarzyło żebym akumulator wymieniał jakoś szybko. Samochody stoją maksymalnie po 2 dni bez użytku.

Oryginalne akumulatory mam po 7 - 9 lat
Moll - wytrzymał 7
Varta - 3 lub 4 lata auto sprzedałem
Allcar (jakiś budżetowy) - 3 lata sprzedany z samochodem
W jednym aucie mam jakiś budżetowy od Centry 77Ah 3 lub 4 rok i byłem ostatnio na pomiarach i wyszło że z prądu rozruchu zeszło mu tylko 30A
Oryginalna Varta z golfa 2010 - byłem ostatnio na pomiarze i zeszło mu z prądu rozruchu 50 amper, ale pali ładnie.

Oczywiście wszystko zainstalowane w silnikach diesla.

Przywiozłem auto z Niemiec z małym przebiegiem i przeczuwałem że akumulator będzie uszkodzony. Wielogodzinne ładowanie niskim prądem prawie nic nie dało. Pojechałem na sprawdzenie i się okazało że ma opad masy i jest nie do uratowania.

Dodano po 5 minutach 54 sekundach:
Co do Polskich akumulatorów mamy kilku dobrych producentów.
Jenox - od kilku lat współpracuje z ZAP Sznajder i ich jakość się poprawiła
ZAP Sznajder - zawsze trzymały poziom ale były drogie
AutoPart z Mielca również pod nazwą Tuborg
Tuborg jest robiony przez AutoPart ale dystrybutorem i gwarantem jest firma z okolic Poznania

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Bosch i Varta to obecnie jeden koncern.
Duracell gwarantem i producentem jest prawdopodobnie Banner
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lis 2017, 11:58
 pomorskie
#258742
kupszczelisty pisze:
11 lis 2017, 10:27
Co do kwestii akumulatorów, to po części jest to wina kierowców. U mnie w domu auta jadą najkrótszą trasę 10 kilometrów a przeważnie około 30. Nigdy się nie zdarzyło żebym akumulator wymieniał jakoś szybko. Samochody stoją maksymalnie po 2 dni bez użytku.
Zgadzam się :ok:
By kupszczelisty -  12 lis 2017, 19:16
 wielkopolskie
#258796
Co do akumulatorów na poniższym filmie gość przedstawia tylko polskie produkty.
Poniżej strona do strony internetowej gdzie są omawiane i testowane akumulatory.
http://www.akubiz.biz
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 39