Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  29 lis 2011, 19:49
 wielkopolskie
#55544
mała uwaga która może komuś umknąć (chociaż jest wszystko opisane )
dzisiaj rozkładałem boczki drzwi i poprawiłam przy okazji instalacje do tej lampki . wszystko pięknie złożyłem itp a tu zonk- nie działa i dziwne komunikaty z VCDSa :shock:
I tu właśnie drobiazg na który warto zwrócić uwagę - w lampce jest dioda prostownicza (w sumie ciekawe po co )
przez to mimo ze to żarówka i TEORETYCZNIE powinno być bez różnicy który przewód jest + a który - właśnie dzięki obecności owej diody ważne jest zachowanie biegunowości
( odwrotnie nie będzie świecić )
By vega85 -  05 gru 2011, 21:45
 -------
#56114
No dziś mi się udało zakończyć montaż lamp ostrzegawczych w drzwiach, mam juz założone podświetlenie przestrzeni nóg z przodu został tylko tył jeszcze. troche zabawki z tym jest ale efekt super, a wszystko na listwach diodowych LED.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  11 wrz 2012, 13:48
 kujawsko-pomorskie
#81791
vega85 pisze:No dziś mi się udało zakończyć montaż lamp ostrzegawczych w drzwiach, mam juz założone podświetlenie przestrzeni nóg z przodu został tylko tył jeszcze. troche zabawki z tym jest ale efekt super, a wszystko na listwach diodowych LED.
No to podziel się wiedzą w które PIN-y wpinałeś lampki - mam identyczną sytuację jak Ty opisywałeś.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  11 wrz 2012, 15:12
 kujawsko-pomorskie
#81794
jurgeen pisze:Pin 1 i 2 lub 18 i 19 w zależności od rocznika. U mnie to było 1 i 2 i musiałem się dolutowac do kabelka z pinu 2 bo był zajęty.
Ja mam podobną sytuację jak kolega vega85. Rocznik mojego Mk5 to 2006 więc powinienem się podpiąć pod 1 i 2 ale one są zajęte. Natomiast 18 jest wolna a na 19-ce jest gruby chyba masa. Z tego co napisałeś to jednak trzeba się podlutować pod 1 i 2 bo tak zrozumiałem.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  11 wrz 2012, 20:32
 kujawsko-pomorskie
#81813
jurgeen pisze:Może spróbuj pod 18 i 19 bo pod + nie powinno być generalnie nic wiecej podłączone bo tylko chyba warningi są z sterowane w ten sposób
Podłączałem pod 18 i 19 no i nic nie wyszło tylko wali błędy w sterowniku drzwi kierowcy ( bo tylko tu podłączałem.)
Będę miał czas to posprawdzam miernikiem chyba że odezwie się vega85
By soja -  12 wrz 2012, 17:17
 zachodniopomorskie
#81955
No dobra, a jak ktoś nie ma z tyły szyb elektrycznych, oczywiście w aucie 5D. Z przodu worringi mi działają, A co zrobić z tyłu? Krzyś pisał mi, że ktoś na forum nad tym pracuje. Pomóżcie
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2012, 17:32 przez soja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  18 wrz 2012, 13:00
 kujawsko-pomorskie
#82327
Temat opanowany. W lewych drzwiach podłączyłem + do PIN1 a - do brązowego kabla od przycisku otwierania klapki wlewu paliwa. W prawych drzwiach podłączyłem + do PIN 1 a - do PIN 4. Oczywiście VCDS do zakodowania.