Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Sebastian SyBy -  02 maja 2020, 22:39
 pomorskie
#281286
Witam. Posiadam Golfa Variant 2008 4 szyby elektryczne.
Mam problem z lampkami ostrzegawczymi drzwi tylnych. Kumpel włączył mi te opcje i przód nie ma problemu działa jednak tył juz nie działa. Na przodzie pin 18 i 19 a tył 4 i 14. Przewody złącza + i - lampki przed podlaczeniem sprawdzone więc nie pomyliłem + z - Czy wykorzystać inne piny? Który dla - i +?
By Sebastian SyBy -  05 maja 2020, 19:11
 pomorskie
#281364
Mettenoos pisze:
05 maja 2020, 11:39
Sebastian SyBy pisze:
02 maja 2020, 22:39
jednak tył juz nie działa.
tył działał i przestać działać?
Czy wykorzystać inne piny? Który dla - i +
czegoś tu nie rozumiem, skoro działał to po co chcesz PINy zamieniać? Robiłeś autoscan?
Witaj.
Chciałem sprostować. Po włączeniu lamp ostrzegawczych przód i tył i po zamontowaniu ich okazało sie że działa tylko przód. Tył nie działa od początku. Pisząc post pewnie nie postawiłem przecinka.

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
Dexter23pl pisze:
05 maja 2020, 11:07
Musisz zrobić tak. to najprostszy temat :oczko:
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=85187#p85187
Dzięki.
Czytałem wczoraj u Ciebie i bialy gruby od wiązki i szukać za głośnikiem krańcówki.
By seebst -  10 paź 2021, 7:45
 lubuskie
#287398
Czy da radę taką lampkę ostrzegawczą założyć w klapie bagażnika - przerabiał już ktoś taki temat? Niby najprościej byłoby podpiąć się pod oświetlenie bagażnika, ale to wiązałoby się z przeprowadzeniem kabli od środka do klapy w gumowej przelotce, więc może jest miejsce we wtyczce od zamka klapy? I czy ta lampka z klapy jest taka sama jak te w drzwiach? Różnicy między zwykłą V a Plusem zapewne nie ma...?

Dodano po 7 godzinach 8 minutach 27 sekundach:
Przy okazji sprawdzania przyczyny braku podgrzewania tylnej szyby i niemożności ściągnięcia plastiku wzdłuż szyby próbowałem wprowadzić sobie przewody wzdłuż gumowej przelotki w klapie, aby pociągnąć zasilanie z lampki oświetlenia bagażnika. Takie rozwiązanie wydaje się być najlepsze, ponieważ w przypadku dłuższego otwarcia klapy oświetlenie wnętrza samo gaśnie i ta lampka ostrzegawcza zgasłaby razem z podświetleniem przestrzeni bagażnika. Niestety, w żaden sposób nie byłem w stanie przepchać drucika, aby za jego pomocą wyciągnąć przewody. Więc lipa. W ostateczności można by się wpiąć w wiązkę od zamka, ale jakoś nie uśmiecha mi się ciąć oryginalnych przewodów, a po drugie lampka ta świeciłaby się tak długo, jak byłaby otwarta klapa. W związku z tym, chyba aż tak mi to oświetlenie nie jest potrzebne do szczęścia, więc temat odpuszczam. Chyba, że jeszcze ktoś miałby jakiś jeszcze inny pomysł?
By seebst -  04 lis 2021, 19:53
 lubuskie
#287535
W sumie temat w dalszym ciągu aktualny, ponieważ jednak kupiłem sobie lampkę i będę próbować ją założyć. Pytanie tylko takie, czy w momencie otwarcia zamka, napięcie jest podawane cały czas, aż do momentu jego zamknięcia czy może jednak Bordnetz odetnie zasilanie podawane na zamek, kiedy ten będzie dłużej niż 20 minut otwarty, tak jak oświetlenie wnętrza?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 lis 2021, 17:52
 śląskie
#287541
Muszisz ciągnąć przewód od lampki w bagażniku jak chcesz aby gasła. Przez harmonike przeciągnolem bez problemu kabel do kamery i jej zasilanie.
Zamek podaje mase dopóki jest otwarty. A masa jest z kabla i masy klapy. To bord nie ma co odcinać.
By seebst -  06 lis 2021, 18:09
 lubuskie
#287542
Przez gumową przelotkę przeciągnąć kabel to najmniejszy problem dla mnie. Większym problemem jest przeciągnięcie go pod tylnym słupkiem i trafienie do przelotki. Próbowałem najpierw kawałkiem sztywnego i długiego drucika i jak bym nie kombinował, to gdzieś mi się on blokuje między słupkiem a karoserią. Nie wiem czy tam blacha posiada jakieś użebrowanie, że się gdzieś zagina i blokuje drut?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 lis 2021, 17:10
 pomorskie
#287554
Dexter23pl pisze:
06 lis 2021, 17:52
Muszisz ciągnąć przewód od lampki w bagażniku jak chcesz aby gasła. Przez harmonike przeciągnolem bez problemu kabel do kamery i jej zasilanie.
Zamek podaje mase dopóki jest otwarty. A masa jest z kabla i masy klapy. To bord nie ma co odcinać.
U mnie lampki gasły po iluś tam minutach
By seebst -  11 lis 2021, 17:04
 lubuskie
#287567
Udało mi się w końcu przepchać kable przez przelotkę i połączyć się z lampką bagażnika. Nie było to łatwe, ale po paru godzinach wreszcie się udało. I wszystko działa tak jak powinno. Kiedyś założę sobie ledy, bo żarówka W5W szału nie daje z jasnością.