Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By carolsz -  14 kwie 2017, 20:09
 dolnośląskie
#250476
Cimek pisze:
carolsz pisze:dziś próbowałem podłączyć światełka z przodu pasażera (golf plus 2005), ale nie mam przyłącza w kostce do pinu 18 i 19 tz. w kostce jest miejsce ale żaden pin nie wystaje z gniazda do jego podłączenia. kostka wchodzi do 1k0959792g. ogólnie do całej kostki podłączonych jest 3 przewody, dochodzą dodatkowe 2 do lampki, czyli łącznie jest na tę chwilę 5 pinów zajętych. w vcds'ie udało mi się zaprogramować. ktoś wie czy można do innych się podpiąć czy moduł do wymiany ?
prawdopodobnie masz innej generacji niż na tutorialu z którego patrzyłeś . Poszukaj wg innych modułów które to piny
właśnie patrze i u mnie zajęte są piny 2, 8, 22. reszta wolne - 18 i 19 nie ma połączenia, według jednego z poradników pin 1 i 2 powinien być, ale 2 u mnie jest zajęta. według innego poradnika pozostaje pin 14+ i 4- i te wypróbuje.
Awatar użytkownika
By Cimek -  14 kwie 2017, 20:25
 opolskie
#250479
carolsz pisze:
Cimek pisze:
carolsz pisze:dziś próbowałem podłączyć światełka z przodu pasażera (golf plus 2005), ale nie mam przyłącza w kostce do pinu 18 i 19 tz. w kostce jest miejsce ale żaden pin nie wystaje z gniazda do jego podłączenia. kostka wchodzi do 1k0959792g. ogólnie do całej kostki podłączonych jest 3 przewody, dochodzą dodatkowe 2 do lampki, czyli łącznie jest na tę chwilę 5 pinów zajętych. w vcds'ie udało mi się zaprogramować. ktoś wie czy można do innych się podpiąć czy moduł do wymiany ?
prawdopodobnie masz innej generacji niż na tutorialu z którego patrzyłeś . Poszukaj wg innych modułów które to piny
właśnie patrze i u mnie zajęte są piny 2, 8, 22. reszta wolne - 18 i 19 nie ma połączenia, według jednego z poradników pin 1 i 2 powinien być, ale 2 u mnie jest zajęta. według innego poradnika pozostaje pin 14+ i 4- i te wypróbuje.
Ja u siebie też musiałem się wpinać pod zajęty. Czyli prawdopodobnie masz sterownij 2gen
By carolsz -  14 kwie 2017, 20:35
 dolnośląskie
#250480
Cimek pisze:
carolsz pisze:
Cimek pisze:prawdopodobnie masz innej generacji niż na tutorialu z którego patrzyłeś . Poszukaj wg innych modułów które to piny
właśnie patrze i u mnie zajęte są piny 2, 8, 22. reszta wolne - 18 i 19 nie ma połączenia, według jednego z poradników pin 1 i 2 powinien być, ale 2 u mnie jest zajęta. według innego poradnika pozostaje pin 14+ i 4- i te wypróbuje.
Ja u siebie też musiałem się wpinać pod zajęty. Czyli prawdopodobnie masz sterownij 2gen
tz. w jaki sposób to zrobić ? podciąć izolacje i połączyć ?
By carolsz -  14 kwie 2017, 21:19
 dolnośląskie
#250484
A-R-T-U-R pisze:Tak. Wlutowujesz sie w kable
ok dzięki,

Dodano po 22 godzinach 2 minutach 38 sekundach:
z przodu pin 1 i 2 działa. jak wygląda sytuacja z tyłem ? z tego co patrze z tyłu mam 1K0-959-704-GEN2.lbl K0 959 704 F i podobno trzeba zdjąć panel zewnętrzny i pod zamkiem gdzieś się podpiąć?
By carolsz -  16 kwie 2017, 20:16
 dolnośląskie
#250602
SzaLaS pisze:Nic trudnego. Ja w 2 godzinki ogarnąłem wszystkie 4 drzwi. Najwięcej czasu zajmuje demontaż boczków, potem z górki:)
jak na tę chwilę w 1 drzwiach mam zrobione, jak właśnie zdejmowałem ten boczek to dwa dolne zaczepy na te kołki mi pękły w tym poszyciu (w plusie jest tych kołków jakoś więcej i nie chciały wcale puścić), ale mimo to po założeniu nic na szczęście nie widać - może to przez niską temperaturę dlatego poczekam jak będzie lepsza pogoda.

za zestaw na aliexpress zapłaciłem ok. 90zł (na allegro drugie tyle) 4 ledowe + przewody :) efekt w nocy super, w dzień w sumie też fajnie widać.
jakby ktoś potrzebował https://pl.aliexpress.com/item/New-4-Pc ... 81728.html
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2017, 20:26 przez carolsz, łącznie zmieniany 1 raz.
By Przemo -  28 maja 2017, 0:53
 dolnośląskie
#252406
Cześć, ja dziś montowałem lampki drzwi do Golfa z marca 2004r. Lampki wraz z przewodami i wtyczkami kupione na Aliexpress (oryginał VW tyle że na rynek chiński). Drzwi pasażera przód, wolny pin 1 i 4, tylko podpiąć, drzwi kierowcy pin 1 był wolny + dolutowanie się do kabla masowego, brązowy kabel pin 2 bądź 4, tylne drzwi gdzie nie było głośników, po odklejeniu zaślepki od głośników bezproblemowe dojście do przewodu masowego od zamka, także tam się podpiąłem i zasilanie z białego przewodu od szyb elektrycznych. Oczywiście dodatkowo włączenie lampek z użyciem interfejsu. Wszystko zadziałało jak należy, polecam, fajny i przydatny efekt.
By carolsz -  08 cze 2017, 20:13
 dolnośląskie
#252987
Dexter23pl pisze:jak łączysz się do białych przewodów to nic nie kodujesz komputerem.
ok dzięki, bo właśnie jak zakodowałem to te same błędy były jak i po podłączeniu lampki.

właśnie skończyłem montaż lampek we wszystkich drzwiach, montowałem chinskie ledy, czasem w najczęściej uzywanych drzwiach (kierowca) wyrzuca błąd 00120 - Outside Warning Light/Door exit Light Driver Side 012 - Electrical Fault in Circuit, ale na szczescie zanim zabrałem się za rozbieranie drzwi (może słabe luty itd.) to wyczytałem, że na ledach może tak się dziać. zwlaszcza, że nie zauwazylem aby lampka nie dzialala - a nawet pociagalem za przewod, trzasłem i nic lampka nie mrugała, wiec polaczenie mysle jest ok. kasuje blad, kilka razy trzaskam drzwiami, bledu nie ma. potem nie wiadomo kiedy się robi. w ostateczności przeloze oryginalna lampke z klapy bagaznika i ostatecznie sie powierdzi, czy za blad odpowiada lampka czy polaczenie :tooth:

w golfie plusie w tylnych drzwiach z dwóch stron trzeba rozbierać jak ktoś ma rocznik w okolicach 2005 i nie można się wpiąć w kostkę, więc roboty sporo i trzeba lutować. na szczęście bez problemu na kilka sposobów można przełożyć przewód przez szkielet.