Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By soja -  19 wrz 2012, 8:58
 zachodniopomorskie
#82365
A ja wracam do mojego pytania, bo w linkach zagranicznych odpowiedzi nie znalazłem. Jak zalożyć worringi w drzwiach tylnych jesli auto jest z 2005 r i nie na z tyłu szyb elektrycznych? Może jednak ktoś na forum opanował już temat :evil:
By soja -  19 wrz 2012, 9:31
 zachodniopomorskie
#82367
No wlaśnie. A ja wczoraj dokończyłem worringi z przodu i efekt jest świetny. Dlatego tak mnie wzielo, aby zrobić tez z tyłu, tym bardziej, że mam od Krzycha wiązki gotowe. Orh, wstawaj. Ile można spać? Piśz!
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 mar 2013, 23:29
 śląskie
#94024
W związku że ja założyłem u siebie też te światełka ale w wersji Led z pojedynczych diod i testowania ich od października doszedłem do takiego sedna.

Ja mam zrobione warningi z 4 ledów http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=84566#p84566" onclick="window.open(this.href);return false;

Sterownik szyby kierowcy jest oryginalny jaki był czyli 1K0 959 701 E tak odczytuje VCDS nie pamiętam teraz jaki ma napis
Sterownik szyby pasażera był 1K0 959 702 E z VCDS a napis na nim był 1K0 959 792 C lecz głupiał i został wymieniony na 1T0 959 702 A z VCDS a napis na nim jest 1k0 959 792 D

i obydwie lampki są zrobione identycznie i przy sczytywaniu błędów drzwi kierowcy jest błąd spalonej żarówki a na drzwiach pasażera takiej informacji niema.
Podłączałem lapka od momentu montażu kilkanaście razy i zawsze było tak samo.

Może te nowsze są jakoś przystosowane do ledów....?
By billkill -  24 lis 2013, 14:47
 śląskie
#111711
Odgrzeje kotleta, może komuś się przyda,
Właśnie skończyłem montaż warning'ów,
Rocznik mojego Mk5 to 2006 3 drzwi - wtyczka od strony kierowcy ma wolny pin 18 i zajęty pin 19,
Zgodnie z instrukcjami dla rocznika 2006 powinienem się podpiąć pod pin 1 i 2, ale pin 2 jest również zajęty (brązowy przewód),
Po lekturze tematu oraz z pomocą kolegów postąpiłem następująco (bez mierzenia napięcia), zarówno w przypadku drzwi kierowcy jak i pasażera:
"+" podłączyłem do pinu nr 1
"-" przylutowałem do pinu nr 2 (brązowy przewód we wtyczce drzwi - masa)
Po zakodowaniu drzwi kierowcy i pasażera, lampki świecą, błędów brak :D
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 gru 2013, 21:38
 śląskie
#113607
ja mam szyby elektr z tyłu i po w kodowaniu w gatku i w sterowniku drzwi warningów one nie świeciły.....
Dałem do krańcówki drzwiowej i jest oki.

Można wcześniej sprawdzić w kodowywując info o warningach , czasem działa czasem nie.
Podobno to działa w nowszych autach bo są tam jakieś dwie linie komunikacyjne ale nie wiem czy to prawda.
By carolsz -  14 kwie 2017, 18:44
 dolnośląskie
#250464
dziś próbowałem podłączyć światełka z przodu pasażera (golf plus 2005), ale nie mam przyłącza w kostce do pinu 18 i 19 tz. w kostce jest miejsce ale żaden pin nie wystaje z gniazda do jego podłączenia. kostka wchodzi do 1k0959792g. ogólnie do całej kostki podłączonych jest 3 przewody, dochodzą dodatkowe 2 do lampki, czyli łącznie jest na tę chwilę 5 pinów zajętych. w vcds'ie udało mi się zaprogramować. ktoś wie czy można do innych się podpiąć czy moduł do wymiany ?
Awatar użytkownika
By Cimek -  14 kwie 2017, 19:47
 opolskie
#250471
carolsz pisze:dziś próbowałem podłączyć światełka z przodu pasażera (golf plus 2005), ale nie mam przyłącza w kostce do pinu 18 i 19 tz. w kostce jest miejsce ale żaden pin nie wystaje z gniazda do jego podłączenia. kostka wchodzi do 1k0959792g. ogólnie do całej kostki podłączonych jest 3 przewody, dochodzą dodatkowe 2 do lampki, czyli łącznie jest na tę chwilę 5 pinów zajętych. w vcds'ie udało mi się zaprogramować. ktoś wie czy można do innych się podpiąć czy moduł do wymiany ?
prawdopodobnie masz innej generacji niż na tutorialu z którego patrzyłeś . Poszukaj wg innych modułów które to piny