Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By krisv -  22 gru 2010, 22:36
 mazowieckie
#34029
Hm a pod co chcesz podlaczyc te xenony?? pod jaki klosz.

Zwykly reflektor ?? ori klosz xenon Helli ?? Hella in pro ??

Z tego co widzialem pszczolek ma u siebie najtanszych zestaw od chinczyka i mu dziala juz dlugi czas i mam znajomego ktory kupil taki zestaw za 700zl i tez tak samo swieci.
By pagong -  22 gru 2010, 23:32
 podlaskie
#34037
mam helle celis takie jak u pszczolka;) i sie zastanawiam jakie kupic czy kupowac dedykowane do golfa 5 czy obojetnie?

fredric a jak wyglada sprawa z radiem tez sa zaklocenia?
By krisv -  23 gru 2010, 8:45
 mazowieckie
#34041
Pagong a masz celis in pro z homologacja pod xenony czy na zwykle H7.

Pszczolek akurat do swojego dorwal te z homologacja pod xenony roznia sie na dobra sprawe tylko tym i z homologacja sa 12 pinowe a bez 10 pinowe.
Awatar użytkownika
By fredric -  23 gru 2010, 10:06
 mazowieckie
#34044
pagong pisze: fredric a jak wyglada sprawa z radiem tez sa zaklocenia?
tylko problem miałem z cb radiem. reszta ok.
By pagong -  23 gru 2010, 11:22
 podlaskie
#34047
a p oczym pzonac czy maja homologacje? u mnie siedza zarowki h7

jesli zamontuje spryskiwacze to powinno byc bezproblemowo w razie kontroli drogowej lub przy badaniu technicznym?
By krisv -  23 gru 2010, 16:09
 mazowieckie
#34057
Jezeli kupiles te klosze i kabelek bez problemow wpieles to znaczy ze masz zwykle lampy tylko pod h7 czyli brak homologacji pod xenon. Standardowy klosz ma zwlaczke 10 pinowa a pod xenon trzeba przerabiac kostke pod 12 pin. Jak zamontujesz spryskiwacze do tego to i tak bedziesz jedzil nielegalnie na tym na kloszu musi sie zanjdowac odpowiednia homologacja w innym wypadku moga zatrzymac dowod. :/

Ostatni freddiemy ktoy ma ori xenony z przodu zatrzymalu dowod bo nie mial spryskiwaczy :/
Awatar użytkownika
By fredric -  23 gru 2010, 17:50
 mazowieckie
#34061
krisv pisze:Jezeli kupiles te klosze i kabelek bez problemow wpieles to znaczy ze masz zwykle lampy tylko pod h7 czyli brak homologacji pod xenon. Standardowy klosz ma zwlaczke 10 pinowa a pod xenon trzeba przerabiac kostke pod 12 pin. Jak zamontujesz spryskiwacze do tego to i tak bedziesz jedzil nielegalnie na tym na kloszu musi sie zanjdowac odpowiednia homologacja w innym wypadku moga zatrzymac dowod. :/
kris nie do końca tak jest,bo np ja mam wszystko plug&play bez żadnego przerabiania i mam na lampie numery oznaczające dopuszczenie montażu palników. trzeba zobaczyć jakie oznaczenie ma lampa od góry tam są wyszczególnione rodzaje świateł jakie możesz zastosować. ponieść maskę i cyknąć fotkę a potem poszukać w necie co numery oznaczają.
By krisv -  23 gru 2010, 18:41
 mazowieckie
#34066
Akurat mialem lampe 12 pinowa w lapach a dokladniej pszczolka i hella in pro i rzekomo tak jest ustalone.

Ale fakt zrob zdjecie z kodu na lampie i jak mozesz mozliwosc to wklej w ten watek :)

Pozdrawiam

Jesli wprowadzilem w blad to sory :)
By pszczolek -  23 gru 2010, 18:54
 mazowieckie
#34070
Moga byc 10 pinowe z homologacja ;)
Ja mam 12 pinowe lampy dlatego ze sa przystowane do xenonow skretnych :)
By pagong -  23 gru 2010, 21:28
 podlaskie
#34073
jeszcze foty nie pstryknalem ale mam oznaczenia hc hcr dc nie wiem tylko w jakiej kolejnosci zapisane? wazna jest kolejnosc zapisania ? dc z tego co wie m to mozliwosc zaisntalwoania w lampach mijania xenony tak? jezeli nie sa przystosowane lampy to wowczas tez DC jest wybite na kloszu? postaram sie jeszcze dzis wrzucic fotke:)


[IMG=http://img809.imageshack.us/img809/1663 ... 402.th.jpg][/img]

i mam ta homologacje czy nie?:)
Awatar użytkownika
By fredric -  24 gru 2010, 9:26
 mazowieckie
#34086
mam dokładnie takie same napisy na lampach a mam skrętne, i z tego co wiem to przystosowane są do montażu palników xenonowych.
a z ciekawostek to kiedyś policjant zatrzymał moją kobitkę i pyta jej czy homologację na lampy ma, ona na niego jak na wariata o co kaman. Koleś poświecił na lampę i zobaczył napis hella po czym stwierdził że na pewno mają bo dobrej firmy hehehe
U mnie tych napisów nie widać bo mam założone brewki i musiało by mnie pogrzać żeby odkręcać 2 śruby aby panu policjantowi pokazać czy mam nabitą homologację czy nie.
By pagong -  24 gru 2010, 9:54
 podlaskie
#34088
czyli raczej smialo moge HIDY pakowac?:) bede musial sie zainteresowac tematem spryskiwaczy bo to tez musialbym dorobic ale tak sobie pomyslalem ze skoro takie fajne lampy to grzech nie dac mu hid:P

ktos moze jeszcze potwierdzic?
By naczelnyx -  21 wrz 2011, 8:40
 warmińsko-mazurskie
#50192
I co jakie wrzuciłes te HIDy w końcu? Bo mam takie same lampy... Tylko jak patrze to maja chyba jakieś inne zaciski na żarówki H7. Trzeba jakieś adaptory kupować do tych lamp? A może już je sprzedałeś, bo widziałem inny wątek...