Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mischeel -  05 cze 2015, 11:41
 dolnośląskie
#181095
A ja mam taki problem. Podczas gwałtownego przyśpieszenia, hamowania albo na wybojach załącza mi się kontrolka plus dzwięk. Czasami trwa to sekundę, czasami dłużej. Pomaga dociśnięcie klamry do zapięcia. Od czego zacząć sprawdzanie?
By Bartas -  05 cze 2015, 11:46
 kujawsko-pomorskie
#181096
mischeel pisze:A ja mam taki problem. Podczas gwałtownego przyśpieszenia, hamowania albo na wybojach załącza mi się kontrolka plus dzwięk. Czasami trwa to sekundę, czasami dłużej. Pomaga dociśnięcie klamry do zapięcia. Od czego zacząć sprawdzanie?
Od klamry :cool:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 cze 2015, 12:22
 dolnośląskie
#181264
Dexter23pl pisze:eeee . da się ten plastik rozebrać na dwie części delikatnie bez ułamania.
Zapewne styk się odkształcił...
za 50 zł jest sens w tym grzebać? Zauważ że od tego zależy Twoje życie w razie wypadku. Osobiście akurat w tym elemencie bym nie grzebał tylko wymienił na wolny od wad.
Awatar użytkownika
By coderiese -  18 lut 2018, 19:06
 śląskie
#262117
a ktoś wie jak wyłaczyć sam brzęczyk?
czasami się zdarza że jezdzę po zamkniętym terenie i cholery można dostać od tego bimbania

oczywiście zacząłem szukać odpowiedzi w necie.

doczytałem że:

" VW dezaktywacja przypomnienia pasów – procedura
Połącz się z modułem 17 – Instrument Cluster.
Wybierz procedurę 07 – Coding.
Odczytaj aktualne kodowanie, zapisz je w razie potrzeby.
Trzecia i czwarta cyfra tworzą liczbę odpowiedzialną za kodowanie powiadomień. Odejmij od tej liczby 2.
Zapisz nowe kodowanie.
Opuść program."

no i biorę viakena i jade zgodnie z instrukcją.

Tyle że aktualne kodowanie u mnie wynosi - 00003103. Czyli zgodnie z instrukcją - 3 i 4 cyfra to 0 i 0. Czyli mam tam wstawić 8 ?

wybaczcie pytania ale robię to pierwszy raz i wolałbym czegos jednak nie upieprzyć.
By przemq -  08 kwie 2018, 15:32
 świętokrzyskie
#263780
mam to samo, jak samochód się nagrzeje na słońcu to to cholerstwo piszczy jak najęte, gdy poruszam zapiętą klamęrką od pasów to przestaje.
Pomóżcie proszę bo niedługo mam wyjazd w dalszą drogę i jechać 200km z tym popiskiwaniem to można będzie czegoś dostać.

wypiąłem wtyczkę która jest pod siedzeniem kierowcy i problem zniknął ale na wyświetlaczu pojawiło się "airbag fault" (czy coś takiego) więc wpiąłem s powrotem