Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By krisv -  08 sty 2011, 11:58
 mazowieckie
#34979
Wiesz nawet te 200 m nigdy nie wiesz czy gdzies z za rogu jakis kretyn ci nie wyskoczy :/
Moj zanjomy mial wlasnie taka sytuacja doslownie kawalek chcial podjechac i na szczescie mial pasy ( jakis kretyn zasuwał dosyc szybko po miescie i na niego wpadl ).
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 kwie 2011, 20:42
 wielkopolskie
#41123
Łuki pisze:nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj
miał ktos taką sytuację, że przy zapiętych pasach sama załącza się kontrolka pasów ?
szczególnie nasila się to przy gwałtownym hamowaniu
miałem coś podobnego, ale u mnie działosię to po długim postoju na słońcu
czujnik w siedzeniu pasażera był do wymiany
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  06 kwie 2011, 20:26
 pomorskie
#41203
U mnie jest też dosyć ciekawa sytuacja, mianowicie po sprowadzeniu auta z Niemiec zauważyłem że pod fotelem kierowcy wisi jakiś kabelek z wypietą wtyczką. Jak się okazało potem był to kabelek prowadzący do zapięcia pasów. Zadowolony z "usprawinienia" zapiąłem pas, kontrolka zgasła, przejechalem 20 metrów po czym kontrolka zabłysła i rozległ się irytujący dźwięk. Okazało się że żeby zgasła kontrolka trzeba trzymać wciśniętą końcówkę w zapięciu, a to, że tak powiem niewygodne.
Efekt jest taki że wypiąłem kabelek i na razie mam spokój, co nie zmienia faktu że wolałbym żeby toto działało prawidłowo.
Da się coś z tym zrobić? Rozebrać zapięcie pasów albo coś w tym stylu? Druciarstwo raczej nie wchodzi w rachubę :/
By Łuki -  06 kwie 2011, 20:42
 -------
#41212
na fotelu pasażera jeździ żona, ale pasy ma zapięte
jeśli nie siedzi nikt - brzęczyk nie włącza się
jeżeli pas pasażera jest zapięty i będzie dalej brzęczyk, to do wymiany mata ? przerywa się w środku ?
dużo rzeźby z tym ?
Awatar użytkownika
By krz_p -  07 kwie 2011, 16:48
 wielkopolskie
#41282
Łuki pisze:na fotelu pasażera jeździ żona, ale pasy ma zapięte
jeśli nie siedzi nikt - brzęczyk nie włącza się
jeżeli pas pasażera jest zapięty i będzie dalej brzęczyk, to do wymiany mata ? przerywa się w środku ?
dużo rzeźby z tym ?
dokładnie będzie mata do wymiany, prawie 500 zł w ASO (u mnie poszło z przedłużonej gwarancji)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 kwie 2011, 7:33
 pomorskie
#41341
Łuki pisze:OK, dziś jeździłem sam, na pasażera nie siedział nikt, na dziurach się załączało, jak sie ruszałem po fotelu kierowcy, to raz sie włączało, raz wyłączało. Czary ?

ja bym podłączył VCDS-a i dezaktywował to w cholerę