Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By ZaQu -  11 wrz 2018, 20:13
 podkarpackie
#268089
Witam
Czy jeśli wyłącze w vcds pikanie pasów to kontrolka dalej się będzie świecić?jak wtedy działają pasy i poduszka? zawsze zapinam pasy ale świeci sie kontrolka i brzeczy,pomaga dociśnięcie klamry. Wiem że trzeba wymienić ale narazie nie mam czasu
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  11 wrz 2018, 22:14
 dolnośląskie
#268094
ZaQu pisze:
11 wrz 2018, 20:13
Witam
Czy jeśli wyłącze w vcds pikanie pasów to kontrolka dalej się będzie świecić?jak wtedy działają pasy i poduszka? zawsze zapinam pasy ale świeci sie kontrolka i brzeczy,pomaga dociśnięcie klamry. Wiem że trzeba wymienić ale narazie nie mam czasu
Serio? 30min nie znajdziesz dla własnego bezpieczeństwa?
Coż
By ZaQu -  11 wrz 2018, 22:38
 podkarpackie
#268095
A-R-T-U-R pisze:
11 wrz 2018, 22:14
ZaQu pisze:
11 wrz 2018, 20:13
Witam
Czy jeśli wyłącze w vcds pikanie pasów to kontrolka dalej się będzie świecić?jak wtedy działają pasy i poduszka? zawsze zapinam pasy ale świeci sie kontrolka i brzeczy,pomaga dociśnięcie klamry. Wiem że trzeba wymienić ale narazie nie mam czasu
Serio? 30min nie znajdziesz dla własnego bezpieczeństwa?
Coż
Pikać zaczęło dzisiaj więc nie mam kiedy tego zrobić ani nie mam na wymianę zapięcia dlatego pytam jakie są skutki wyłączenia
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 wrz 2018, 9:12
 pomorskie
#268107
Tak @A-R-T-U-R , jest to udowodnione, wielokrotnie w pracy mam takie przypadki, bez pasów wywalają poduchy w każdym aucie

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
Kwestia wypłaty odszkodowania, jeśli udowodnia ci że nie miałeś zapiętych pasów to pewnie goowno wypłacą, zależy pewnie od OWU, nie znam się na tym
By ZaQu -  12 wrz 2018, 16:59
 podkarpackie
#268112
jednak spróbowałem to naprawić i się udało. wystarczy ściągnąć obudowe a w środku wygląda to tak że pas popycha plastik a on popycha blaszkę. Nazbierało się kurzu w rogu przestrzeni gdzie chodzi ten plastik i go wypycha przez co nie może trzymać tej blaszki . Wszystko działa tylko obudowę trzeba na kleju złapać
By ZaQu -  12 wrz 2018, 21:27
 podkarpackie
#268118
Cimek pisze:
12 wrz 2018, 21:13
To ciekawe jakby tam użyć jakiejś benzyny w spreju lub inne chemikalium pod ciśnieniem co szybko odparuje, żeby to przepłukać bez rozbierania.
próbowałem wd40 ale tylko pogorszyło sytuacje najlepszy będzie spray tzw kontakt. Po rozebraniu nim czyściłem ale ten brud był mocno zalepiony wiec trzeba było skrobać. Bez rozbierania można spróbować ale może nic nie dać bo styk jest za biała zaślepką.
By janekdzbanek -  14 cze 2020, 12:07
 warmińsko-mazurskie
#282115
Witam,
Podpinam się pod temat. Też mam problem z sygnałem pasów. Jak tylko lekko dotknę czerwony przycisk to zaraz sygnał wyłącza się więc problem jest w zapince. W związku z tym mam pytanie jak rozebrać czarną osłonę zapinki. Rozpoławiać na siłę czy naciąć dookoła?
Pozdrawiam