Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By bruno360 -  06 sty 2011, 18:25
 -------
#34879
To mój pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich.Mam pytanie? Jak za pomocą Vaga 4.9 lub commandera1.4 wyłaczyć to ustrojstwo.Jest kila opisów w necie jak to zrobić ale pod starsze modele Vaga.Mi chodzi konkretnie pod Vag 4.9 lub comaander 1.4 bo tylko tym mogę się połączyć.Z góry dziękuje za pomoc.
By bruno360 -  06 sty 2011, 19:13
 -------
#34885
Właśnie dziś się połaczyłem Vagiem 4.9 i comanderem 1.4.Kabelek jaki posiadam to Interfejs VAG K+CAN Commander 1.4.Posprawdzałem błedy,nic nie wykryło niepokojącego.Przy próbie połączenia starsza wersja waga jest brak połaczenia.W dalszym ciągu proszę o poradę w którym module to przestawic.
By bruno360 -  06 sty 2011, 20:34
 -------
#34895
Dzięki kolego za linka .Fajnie wszystko jest tam opisane ,szkoda tylko że to do VCDS.Niedawno kupiłem kabelek tak że zakup następnego nie wchodzi w grę.Jak nie zrobię tym co mam to trzeba będzie się pogodzić i słuchać gonga dalej.Strasznie upierdliwy to wynalazek.
By adamo -  06 sty 2011, 22:27
 -------
#34897
Zależy czy ktoś jeździ w pasach czy bez. Można kupić same końcówki od pasów i wozić włożone w środek i czujnik będzie widział zapięte pasy. Niektórzy to wyłączają, a ja jakbym to chciał mieć to nie mogę bo nie mam kostki do tego w skrzynce pod siedzeniem.
By bruno360 -  06 sty 2011, 23:15
 -------
#34900
Ja tez zazwyczaj jeżdze w pasach ale nie raz trzeba podjechać parę metrów na osiedlowej uliczce a ten dzwięk potrafi podnieśc ciśnienie.Jestem z Sokołowa Podl.W gniazdach pasów są mikro styki mozna je odłączyć ale nie chce ingerować mechanicznie tylko programowo.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 sty 2011, 12:18
 pomorskie
#34913
adamkrause pisze:Zależy czy ktoś jeździ w pasach czy bez. Można kupić same końcówki od pasów i wozić włożone w środek i czujnik będzie widział zapięte pasy.
dokładnie tak

adamkrause pisze: Niektórzy to wyłączają, a ja jakbym to chciał mieć to nie mogę bo nie mam kostki do tego w skrzynce pod siedzeniem.
czytam i czytam i nie mogę zrozumieć :?:
By adamo -  07 sty 2011, 14:26
 -------
#34922
mettenos pisze:czytam i czytam i nie mogę zrozumieć :?:
W Golfach V jest taka puszka pod przednimi siedzeniami. Tam są kostki od poduch, grzanych foteli i właśnie od czujnika nacisku (ten od pasów). Ja mam od fotela 2 kostki(poduchy i czujnik), a podłączona jest tylko od poduch bo do tej drugiej nie mam gniazda.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 sty 2011, 21:36
 pomorskie
#34956
bruno360 pisze:Właśnie dziś się połaczyłem Vagiem 4.9

to istny cud że vagiem 4.9 /takie oznaczenie ma polski vag/ się połączyłeś, przecież on nie obsługuje CAN :shock: chyba mylisz jakieś pojęcia
Polski VAG wersja 4.9 oprogramowanie diagnostyczne. Volkswagen,Skoda,Seat,Audi d. Grupa VW roczniki do roku 2003 - bez magistrali CAN ...
vag can commander jest trudniejszy do ogarnięcia ponieważ nie podpowiada kodowań jak VCDS, żeby coś aktywować bądź dezaktywować trzeba znać gotowe kodowania