Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Buczek21 -  09 cze 2016, 14:26
 śląskie
#230700
ruszko
Miałem te z can'em z drugiego Twojego linka..

Świecą strasznie na biało..do tego w montażu lekko przeszkadza ta czarna opaska termokurczliwa.Bo ten COB zdecydowanie nie trzyma wymiarów przeciętnej żarówki 5W5.Ja je chciałem wpakować w lampki na podsufitce,okazały się za długie..i nie zmieściły się w obudowę.
Jak już chcesz jakiegoś COB'a to te są ok:
http://pl.aliexpress.com/item/COB-T10-L ... 50920.html
Pewno na allegro też są..Zdecydowanie przyjemniejsza barwa swiatła,równomierna i do tego mają wymiar jak żarówka 5W5 czyli wszędzie pasują..

Chodz i tak nic nie umywa się do tego co mozna dostać u Tomnika :yes2:
By ruszko -  09 cze 2016, 15:30
 lubuskie
#230709
adek pisze:
ruszko pisze:
no tez nad tym myslalem ale zywotnosc takich zarowek np http://allegro.pl/postojowka-pozycyjne- ... 96412.html jest bardzo zastanawiajaca

chyba ze to musza byc Cany bo inaczej bedzie blad zarowki ?? taki np? http://allegro.pl/canbus-t10-w5w-cob-le ... ml#thumb/1
Muszą być canbus, żeby nie świecił się błąd.

Szukaj kształtów takich jak te 1 tylko z canbusem, te 2 są fajne na przykład w nogi, w postojówki będą zdecydowanie za długie i będą świecić na boki :)
Co do samych żarówek - te z 1 linku kupiłem prosto w Chinach, za 10 sztuk płaciłem niecałe 2 dolary i z wykonania jestem bardzo zadowolony. Świecą też bardzo ładnie. Tyle że tak jak pisałem wyżej, w pozycje szukałbym innego kształtu (na długość bardziej podobnej do W5W, i świecącej głównie lub w całości przed siebie).

To mysle ze te by siie nadaly http://allegro.pl/led-w5w-4-x-smd-5050- ... i_c=112699 i mysle ze bedzie to dzialac z tymi Tungsrami czy jeszcze czegos innego szukac

Dodano po 13 minutach 48 sekundach:
Re: Żarówki LED w światłach postojowych, stop
Mettenoos pisze:Ja używam normalnych w5w osram lub philips, z ledów sie dawno wyleczyłem bo ani to wygląda, ani świeci po ludzku, poza tym znam przypadki że te chinskie ledy potrafią okapcać odbłyśnik
to nie masz widocznej roznicy wtedy ze jedne bardziej jasniejsze od drugich ?? Dobrze by bylo gdyby ktos porobil foto swiatel i napisal jakie ma zarowki by pozniej wiedziec czy barwa sie zgadza bo niby chce jak naj jasniej ale rowno i legalnie xD
By ruszko -  21 cze 2016, 17:44
 lubuskie
#231988
Dodano po 1 godzinie 37 minutach 48 sekundach:
Mettenoos pisze:to są oryginalne żarówki w5w i nie potrzebują żadnego canbusa
Zanim kupie Osramy postanowilem sprawdzic inne tansze wynalazki
http://allegro.pl/led-w5w-4-x-smd-5050- ... 35745.html i ku mojemu zdziwieniu blad spalonej zarowki pokazuje ale jeszcze dziwniejsze ze zapalaja sie na chwile i gasna.

Jakis pomysl dlaczego tak sie dzieje ?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2016, 23:05 przez ruszko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 cze 2016, 23:00
 pomorskie
#232017
ruszko pisze:ku mojemu zdziwieniu blad spalonej zarowki pokazuje ale jeszcze dziwniejsze ze zapalaja sie na chwile i gasna.

Jakis pomysl dlaczego tak sie dzieje ?
z 10 lat temu wielu było zdziwionych ale po tylu latach juz nikt nie jest zdziwiony :tooth: a jak myslisz dlaczego? Tam powinna być żarówka 5 watowa a led maja ile? - 0,7 wata? 1 wat? Dlatego bord ich nie widzi i odczytuje to jako błąd spalonej żarówki bo maja za mały pobór
By ruszko -  21 cze 2016, 23:03
 lubuskie
#232020
Mettenoos pisze:
ruszko pisze:ku mojemu zdziwieniu blad spalonej zarowki pokazuje ale jeszcze dziwniejsze ze zapalaja sie na chwile i gasna.

Jakis pomysl dlaczego tak sie dzieje ?
z 10 lat temu wielu było zdziwionych ale po tylu latach juz nikt nie jest zdziwiony :tooth: a jak myslisz dlaczego? Tam powinna być żarówka 5 watowa a led maja ile? - 0,7 wata? 1 wat? Dlatego bord ich nie widzi i odczytuje to jako błąd spalonej żarówki bo maja za mały pobór
wiem ze maja mniej ale od czegos maja ten canbus
tak wiec jak to jest :-/ ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 cze 2016, 23:08
 pomorskie
#232021
ruszko pisze: tak wiec jak to jest :-/ ?
bo to pewnie szmelc chiński prosze pana

poza tym w różnych markach instalacja jest mnie lub bardziej czuła

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
a na to zwróciłeś uwagę? "Polaryzacja Tak. Żarówkę należy odwrócić biegunami jeśli nie świeci po zamontowaniu."
By ruszko -  21 cze 2016, 23:11
 lubuskie
#232023
Mettenoos pisze:
ruszko pisze: tak wiec jak to jest :-/ ?
bo to pewnie szmelc chiński prosze pana

poza tym w różnych markach instalacja jest mnie lub bardziej czuła
aa no to widocznie o to chodzi. Dzieki za info :burp:

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Tak zwrocilem i przekladalem ale to nic nie dalo a nawet gorzej bo nie zapalaly sie nawet na sekunde.
No nic pisze o zwrot kasy albo niech wymieniaja do skutku
Awatar użytkownika
By przemo564 -  22 cze 2016, 18:42
 łódzkie
#232080
ruszko pisze:
Mettenoos pisze:
ruszko pisze: tak wiec jak to jest :-/ ?
bo to pewnie szmelc chiński prosze pana

poza tym w różnych markach instalacja jest mnie lub bardziej czuła
aa no to widocznie o to chodzi. Dzieki za info :burp:

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Tak zwrocilem i przekladalem ale to nic nie dalo a nawet gorzej bo nie zapalaly sie nawet na sekunde.
No nic pisze o zwrot kasy albo niech wymieniaja do skutku
Tu nic nie zdziałasz bo te żarówki nie podlegają żadnej gwarancji. Z ledami tak jest ze możesz założyć i nie będą działać - loteria.

Jak chces pożądne to od tomnika albo szukaj takich jakby w kształcie żarówki i w cenie powyżej 15 zł/szt
By ruszko -  22 cze 2016, 22:03
 lubuskie
#232118
przemo564 pisze:
ruszko pisze:
Mettenoos pisze: bo to pewnie szmelc chiński prosze pana

poza tym w różnych markach instalacja jest mnie lub bardziej czuła
aa no to widocznie o to chodzi. Dzieki za info :burp:

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Tak zwrocilem i przekladalem ale to nic nie dalo a nawet gorzej bo nie zapalaly sie nawet na sekunde.
No nic pisze o zwrot kasy albo niech wymieniaja do skutku
Tu nic nie zdziałasz bo te żarówki nie podlegają żadnej gwarancji. Z ledami tak jest ze możesz założyć i nie będą działać - loteria.

Jak chces pożądne to od tomnika albo szukaj takich jakby w kształcie żarówki i w cenie powyżej 15 zł/szt
Do tomnika juz napisalem i dostalem zwrotke chyba z automatu bo jak mu odpisalem ponownie co chce to do tej pory czekam na info i echo.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10