Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By troxx -  05 cze 2014, 16:59
 śląskie
#133998
Hm, no zastanawiam się. Pisałem już do Tomnika i podesłał mi oferte - wyjdą trochę drożej niż to co polecacie. Ciężka decyzja :lol:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  05 cze 2014, 21:47
 śląskie
#134021
ale i tak wyjdzie taniej niż kupno chińskiego drugiego takiego samego zestawu drugi raz.
dajesz raz więcej ale nie myslisz czy już migają czy może jutro zaczną.
By piet -  06 cze 2014, 16:50
 lubuskie
#134101
jak zamontujesz te od tomnika to podrzuć proszę fotkę bo noszę się już od dawna z zamiarem wymiany postojówek ale nie wiem jak będą się komponować ze zwykłymi światłami - a nie z xenonem :wink:

troxx pisze:Hm, no zastanawiam się. Pisałem już do Tomnika i podesłał mi oferte - wyjdą trochę drożej niż to co polecacie. Ciężka decyzja :lol:
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  09 wrz 2015, 13:34
 pomorskie
#191912
Szanowni forumowicze, kupilem lampy z diodami trafily sie za pol darmo to kupilem bo i tak musialem wymienic. Podlaczam pasek diodowy jako postojowki i nie dziale tzn kilka sekund swieci i gasnie, pod prostownikiem czy bezposrednio pod akumulatorem jest oki.... powie mi ktos o co chodzi? I co zrobic by dzialalo? :-/
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 wrz 2015, 14:50
 pomorskie
#191927
TomuŚ pisze:Szanowni forumowicze, kupilem lampy z diodami trafily sie za pol darmo to kupilem bo i tak musialem wymienic. Podlaczam pasek diodowy jako postojowki i nie dziale tzn kilka sekund swieci i gasnie, pod prostownikiem czy bezposrednio pod akumulatorem jest oki.... powie mi ktos o co chodzi? I co zrobic by dzialalo? :-/

chińskie zamienniki :) rezystory musisz dać bo te diody za mało prądu biorą najwyraźniej i bordnetz odcina prąd bo "nie widzi" żarówki
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  09 wrz 2015, 14:57
 pomorskie
#191930
Hmmm.... na rezystorach nieznam sie kompletnie, nie mam pojecia jakie trzeba wlutowac :?: w sumie to wystarczy zwykla postojowke podlaczyc na boku bo system puścił prąd. . . Generalnie w planie i tak bede chcial te listwy przerobic na dzienne i przerobic je tak by wkladac tam diody np z podstawka jak do postojowki czy zegarow. Jakies podpowiedzi co zastosowac by jak najmniej miejsca to zajelo? Diody myslalem najlepiej cree bo sa najmocniejsze chyba... :?:
By ruszko -  09 cze 2016, 10:37
 lubuskie
#230680
Panowie chce kupic TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90% i teraz mysle jakie postojowki W5W dopasowac aby to ładnie wygladalo
Doradzicie?
By adek -  09 cze 2016, 11:37
 łódzkie
#230687
ruszko pisze:Panowie chce kupic TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90% i teraz mysle jakie postojowki W5W dopasowac aby to ładnie wygladalo
Doradzicie?
Najlepszą metodą będzie zakup tych żarówek, poużywanie i potem metoda prób i błędów (bo wiele zależy od samych lamp też). Ja bym na Twoim miejscu szukał jakiś LEDów w postoje od razu, Chińczycy tak opanowali temat że żarówki kupisz za grosze, a zakres barw jest przeogromny. Nie zwracaj tylko uwagi na barwę podaną w aukcjach (większość jest określona jako xenon 5000k/6000k) tylko bardziej na rodzaj użytych diod.
By ruszko -  09 cze 2016, 11:48
 lubuskie
#230690
adek pisze:
ruszko pisze:Panowie chce kupic TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90% i teraz mysle jakie postojowki W5W dopasowac aby to ładnie wygladalo
Doradzicie?
Najlepszą metodą będzie zakup tych żarówek, poużywanie i potem metoda prób i błędów (bo wiele zależy od samych lamp też). Ja bym na Twoim miejscu szukał jakiś LEDów w postoje od razu, Chińczycy tak opanowali temat że żarówki kupisz za grosze, a zakres barw jest przeogromny. Nie zwracaj tylko uwagi na barwę podaną w aukcjach (większość jest określona jako xenon 5000k/6000k) tylko bardziej na rodzaj użytych diod.
no tez nad tym myslalem ale zywotnosc takich zarowek np http://allegro.pl/postojowka-pozycyjne- ... 96412.html jest bardzo zastanawiajaca

chyba ze to musza byc Cany bo inaczej bedzie blad zarowki ?? taki np? http://allegro.pl/canbus-t10-w5w-cob-le ... ml#thumb/1
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 cze 2016, 13:41
 pomorskie
#230696
Muszą być canbus bo bedą się wyłączać, poza tym nie wstawiaj o zbyt zimnej barwie bo z h7 megalight nie bedą pasować
By adek -  09 cze 2016, 13:49
 łódzkie
#230698
ruszko pisze:
no tez nad tym myslalem ale zywotnosc takich zarowek np http://allegro.pl/postojowka-pozycyjne- ... 96412.html jest bardzo zastanawiajaca

chyba ze to musza byc Cany bo inaczej bedzie blad zarowki ?? taki np? http://allegro.pl/canbus-t10-w5w-cob-le ... ml#thumb/1
Muszą być canbus, żeby nie świecił się błąd.

Szukaj kształtów takich jak te 1 tylko z canbusem, te 2 są fajne na przykład w nogi, w postojówki będą zdecydowanie za długie i będą świecić na boki :)
Co do samych żarówek - te z 1 linku kupiłem prosto w Chinach, za 10 sztuk płaciłem niecałe 2 dolary i z wykonania jestem bardzo zadowolony. Świecą też bardzo ładnie. Tyle że tak jak pisałem wyżej, w pozycje szukałbym innego kształtu (na długość bardziej podobnej do W5W, i świecącej głównie lub w całości przed siebie).
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10