Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By adamo -  22 kwie 2011, 19:37
 -------
#42680
Pidzers pisze:No spójrz na tył tej navi żadnego wyjścia video, to gdzie wepniesz :D
300zł - sporo, ja wyrwałem za 190zł, ale już dawno sprzedałem
jak dobrze poszukasz(fora,allegro,ebay) to za 150zł trafisz...

Ok, dzięki :D
By stepniak.p -  20 maja 2011, 17:18
 -------
#44556
"rosk" mógłbyś wrzucić jakieś wideo jak to w rzeczywistości działa ? :)
By mayday -  20 maja 2011, 19:13
 -------
#44557
rosk pisze:zaryzykowałem i kupiłem coś takiego http://allegro.pl/kamera-cofania-vw-sko ... 02566.html" onclick="window.open(this.href);return false; zasilanie podłączyłem do żarówki cofania i wszystko ładnie działa dopóki nie zapalę samochodu,wtedy pojawiają się zakłócenia w postaci pasów,jak podłączyć aby nie było tych zakłóceń,czy wystarczy przekażnik:?:
Mozesz na próbę prosto z aku na zewnatrz dac stały + i próbować co sie bedzie działo jak zapalisz silnik. Jesli ok to wysterowac przekaznik z lampy wstecznego i juz.
By rosk -  20 maja 2011, 19:31
 -------
#44559
mayday pisze:
rosk pisze:zaryzykowałem i kupiłem coś takiego http://allegro.pl/kamera-cofania-vw-sko ... 02566.html" onclick="window.open(this.href);return false; zasilanie podłączyłem do żarówki cofania i wszystko ładnie działa dopóki nie zapalę samochodu,wtedy pojawiają się zakłócenia w postaci pasów,jak podłączyć aby nie było tych zakłóceń,czy wystarczy przekażnik:?:
Mozesz na próbę prosto z aku na zewnatrz dac stały + i próbować co sie bedzie działo jak zapalisz silnik. Jesli ok to wysterowac przekaznik z lampy wstecznego i juz.
po podłączeniu plusa z zapalniczki jest idealnie,ale chodzi o to że obraz ma się pojawiać po włączeniu wstecznego
Awatar użytkownika
By Krzycho -  21 maja 2011, 0:20
 małopolskie
#44575
na próbę podłączyć bezpośrednio zasilanie do akumulatora, ewentualnie będzie trzeba zastosować jakiś filtr przeciwzakłóceniowy.


Edit:

oo nie zauważyłem tej wzmianki o podpięciu pod zapalniczkę! zrób tak jak pisze mayday
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, 14:08 przez Krzycho, łącznie zmieniany 1 raz.
By mayday -  21 maja 2011, 7:46
 -------
#44577
rosk pisze:
mayday pisze:
rosk pisze:zaryzykowałem i kupiłem coś takiego http://allegro.pl/kamera-cofania-vw-sko ... 02566.html" onclick="window.open(this.href);return false; zasilanie podłączyłem do żarówki cofania i wszystko ładnie działa dopóki nie zapalę samochodu,wtedy pojawiają się zakłócenia w postaci pasów,jak podłączyć aby nie było tych zakłóceń,czy wystarczy przekażnik:?:
Mozesz na próbę prosto z aku na zewnatrz dac stały + i próbować co sie bedzie działo jak zapalisz silnik. Jesli ok to wysterowac przekaznik z lampy wstecznego i juz.
po podłączeniu plusa z zapalniczki jest idealnie,ale chodzi o to że obraz ma się pojawiać po włączeniu wstecznego
No to masz juz odpowiedz. Zrób tak jak napisałem. Przekaznik wysteruj z swiatła wstecznego i pusc przez niego plus z zapalniczki.
By rosk -  21 maja 2011, 18:32
 -------
#44596
No to masz juz odpowiedz. Zrób tak jak napisałem. Przekaznik wysteruj z swiatła wstecznego i pusc przez niego plus z zapalniczki.[/quote]

No dzięki,ale moja wiedza na temat elektroniki kończy się w momencie gdy trzeba podłączyć plus i minus lub wpiąć kostki :D.Jakiego mam użyć przekażnika i jak mam go podłączyć,jakiś schemat-link
Awatar użytkownika
By Krzycho -  21 maja 2011, 20:46
 małopolskie
#44601
Obrazek

może to być taki przekaźnik :)

podłączenie:

złącze 30: + z zapalniczki
złącze 87: zasilanie do kamerki
złącze 86: + z lampy wstecznego
złącze 85: masa

i tyle tego :)

aaa i polecam założenie mieczy złączem 30 a + bezpiecznika :) 5A powinno wystarczyć
By casio99 -  22 maja 2011, 22:43
 -------
#44687
ja rozwiazalem to w ten sposob:
tani zasilacz sieciowy 220 na 12 Volt
otworzylem obudowe zasilacza i wywalilem transformator.Tam gdzie nozki trafo wchodza na plytke prostownika wpialem sie
z wiazki pod lewa strona w bagazniku.tzn:kabel masy i wstecznego swiatla.
Na wyjsciu prostownika zasilacza podlaczylem kamerke i mam "czysty" i przefiltrowany 12V.Cale to ustrojstwo schowalem kolo wiazki pod okladzina bagaznika i to tyle.
By rosk -  23 maja 2011, 14:25
 -------
#44706
casio99 pisze:ja rozwiazalem to w ten sposob:
tani zasilacz sieciowy 220 na 12 Volt
otworzylem obudowe zasilacza i wywalilem transformator.Tam gdzie nozki trafo wchodza na plytke prostownika wpialem sie
z wiazki pod lewa strona w bagazniku.tzn:kabel masy i wstecznego swiatla.
Na wyjsciu prostownika zasilacza podlaczylem kamerke i mam "czysty" i przefiltrowany 12V.Cale to ustrojstwo schowalem kolo wiazki pod okladzina bagaznika i to tyle.


Ja zrobiłem jak napisał mayday a rozrysował Krzycho,i wszystko jest już ok.Ja miałem problem z wpięciem przewodów do przekażnika to twoim sposobem casio99to bym się dopiero namęczył :lol:

Wadą kamery jest brak diód(w nocy nic nie widać) i trzeba przyzwyczaić się to funkcji mirror.
Ciekawi mnie jeszcze to że kamera wyposażona jest w podświetlenie led,a komputer nie pokazuje błędu :?: