Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By piter_ldz -  24 kwie 2011, 20:54
 łódzkie
#42886
pytanie czy to zabezpieczenie nie wywoluje poduszki faktycznie ... niektorzy mechanicy grzebiac w bebechach potrafia podpiac sie pod okablowanie co wypluje poduche... sprawdz dokladnie w vcds co dokladniej pokaze.
By Pidzers -  08 maja 2011, 20:16
 dolnośląskie
#43910
Ja to mam już spory kawałek czasu zainstalowane i nie narzekam, a pożądany efekt osiągnięty :)
PS: niebiescy się nie czepiają, ostatnio diagnosta spojrzał na przód/tył i mówi że wszystko OK i przegląd podbił bez problemów :)
Awatar użytkownika
By Rawcio -  22 mar 2019, 14:38
 zachodniopomorskie
#272862
Witam,

Wyskoczyła mi ostatnio kontrolka AIRBAGu, po sprawdzeniu wtyczek i usunięciu błędu był spokój przez 3 dni. Dzisiaj komunikat wyskoczył ponownie. Wtyczki w porządku. Oddać auto do elektryka?
Kod: Zaznacz cały
 Adres 15: Airbag       Plik etykiet: 1K0-909-605.lbl
Oznaczenie elementu: 1K0 909 605 T    HW: 1K0 909 605 T
  Komponent i/lub wersja: 2J AIRBAG VW8   020 2300
           Kodowanie: 0012874
           Kod serwisu: WSC 00066 000 00000
                      VCID: 3D7001686471AFA9C2-8068
Znaleziono 1 błąd:

01218 - Zapalnik bocznej poduszki powietrznej; strona pasażera (N200) 
            001 - Górna wartość skrajna przekroczona - Sporadyczny - MIL zapalona
By GTIspeed -  28 kwie 2019, 22:58
 lubelskie
#273811
Witam, wyskoczyła mi kontrolka airbag i pojawil sie komunikat " awaria poduszki powietrznej", po tym jak odpialem harminijke w drzwiach lewych kierowcy (chcialem sprawdzic kable poniewaz kiedy jest samochod wychlodzony to glosnik lewy mi nie gra, a kiedy nagrzeje sie na sloncu to gra i tylko wtedy), odsunąłem ową harmonikę w kierunku drzwi i zauwazyłem, że jeden z kabli ten najgrubszy ma pękniętą otoczkę i widać żyłę. Dodam, że odpiąłem tą kostkę ktora znajduje sie w hamonijce na włączonym zaplonie i dopiero wtedy mi komunikat o błędzie wyskoczył, ponadto dlubałem tez przy radiu i pociągnąłem za kable ale tam chyba nie ma zadnych przewodów odpowiedzialnych za airbag. Zeby załatwic sprawę z ta wiązką w harmmonijce to da sie jakos ta harminijke zdjąć czy muszę drzwi rozbierac ? Bo sprawy z głośnikiem grającym zależnie od temperatury nie wiem jak załatwić...
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  29 kwie 2019, 7:25
 warmińsko-mazurskie
#273813
Też miałem podobnie z tymi kablami w harmonijce, popękane były :sad: Najlepiej żeby to zrobić to trzeba by zdjąć poszycie drzwi, wypiąć tę wiązkę z słupka i po prostu zrobić :oczko: odwinąć te izolacje z wiązki, i wtedy zobaczysz co tam sie dzieje :cool: obstawiam że więcej kabelków jest popękanych :bad: