Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mwsoft -  27 lut 2011, 21:47
 dolnośląskie
#39034
mettenos pisze:
Pidzers pisze: Z czarna zaślepka airbag ten problem mial tez mettenos jak pamietam :)

ja ja, naturlich, dobrze pamiętasz :wink: musiałem przycinać zatrzaski plastikowe ale to kosmetyczna drobnostka, nowa kierownica trzyramienna ma punkt montażowy inaczej usadowiony niż czteroramienna o pół zęba gołym okiem niemalże jest to niewidoczne i dlatego też była lekko skontrowana, musiałem to wyprostować poprzez regulajcę zbieżności
Hmm - a ta metalowa pucha która przychodzi z tyłu - obejmowała Ci ładnie plastik zaślepki? Bo u mnie miała inny kształt i o ile w starej przylegała do plastiku z każdej strony, to w nowej po bokach jest wolna przestrzeń, a pucha wchodzi dosłownie na styk do wnętrza kierownicy.

Właśnie gdzieś czytałem o tym przesunięciu o pół ząbka (pewnie Twoje posty), ale to na 100% nie jest to - kiera jest dość konkretnie skrzywiona przy jeździe na wprost - jutro może zrobię foto w aucie, ale tak na szybko to wygląda to mniej więcej tak:

Obrazek

Czy możliwe że to wspomaganie ściąga na prawo podczas jazdy? Bawić się dalej w kolejne adaptacje? Ale to trochę bez sensu by było...
#39035
miałem identycznie, też nie wiedziałem o co chodzi ale jak się dobrze przyjrzałem ząbkom na kierze to właśnie te pół zęba robi tę różnicę, wspomaganie nie ma nic do tego, żadnymi adaptacjami tego nie wyprostujesz, tylko regulacja zbieżności na drążkach kierowniczych. Co do poduchy to faktycznie ma ona inny kształt ale nie ma to żadnego wpływu na jej działanie
By mwsoft -  27 lut 2011, 21:58
 dolnośląskie
#39037
mettenos pisze:miałem identycznie, też nie wiedziałem o co chodzi ale jak się dobrze przyjrzałem ząbkom na kierze to właśnie te pół zęba robi tę różnicę, wspomaganie nie ma nic do tego, żadnymi adaptacjami tego nie wyprostujesz, tylko regulacja zbieżności na drążkach kierowniczych. Co do poduchy to faktycznie ma ona inny kształt ale nie ma to żadnego wpływu na jej działanie
Aż ją ściągnę jutro i porównam ząbki, bo mi się wierzyć nie chce że pół ząbka powoduje taki odchył 8)
#39040
mwsoft pisze:bo mi się wierzyć nie chce że pół ząbka powoduje taki odchył 8)
a jednak :wink: bynajmniej u mnie, w starej punkt był pomiędzy zębami /\./\ a w nowej na zębie /.\ (lub odwrotnie) i te pół zęba robi tę delikatną różnicę, innej opcji nie ma, żadnymi adaptacjami nic nie zmienisz ani nie naprawisz
By mwsoft -  27 lut 2011, 22:20
 dolnośląskie
#39043
mettenos pisze:
mwsoft pisze:bo mi się wierzyć nie chce że pół ząbka powoduje taki odchył 8)
a jednak :wink: bynajmniej u mnie, w starej punkt był pomiędzy zębami /\./\ a w nowej na zębie /.\ (lub odwrotnie) i te pół zęba robi tę delikatną różnicę, innej opcji nie ma, żadnymi adaptacjami nic nie zmienisz ani nie naprawisz
Pozostaje jeszcze opcja że stara kiera była krzywo założona bo jakiś magik w ten sposób "naprawił" zbieżność ;> Jutro zobaczymy...
#39045
mwsoft pisze: Pozostaje jeszcze opcja że stara kiera była krzywo założona bo jakiś magik w ten sposób "naprawił" zbieżność ;> Jutro zobaczymy...
wszystko możliwe aczkolwiek stawiam na ów "ząbek", sam dwa razy zdejmowałem kierę myśląc że źle ją złożyłem ale niestety inaczej się nie dało, bo albo delikatnie w lewo, albo w prawo
By mwsoft -  28 lut 2011, 14:34
 dolnośląskie
#39103
mettenos pisze:
mwsoft pisze: Pozostaje jeszcze opcja że stara kiera była krzywo założona bo jakiś magik w ten sposób "naprawił" zbieżność ;> Jutro zobaczymy...
wszystko możliwe aczkolwiek stawiam na ów "ząbek", sam dwa razy zdejmowałem kierę myśląc że źle ją złożyłem ale niestety inaczej się nie dało, bo albo delikatnie w lewo, albo w prawo
Kontynuacja...
http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=9&t=3301
By 1 6 D -  28 lut 2011, 21:58
 zachodniopomorskie
#39159
Mam kilka info co do mojego problemu z brakiem części funkcji z kierownicy. Dziś w ASO 3 godziny diagnozowali moją tezę że sterownik auta jest niewłaściwy. Teraz muszę czekać co kierownik serwisu powie na tę niecodzienną sytuację, bo jak skończyli diagnozę była już godzina 19 i kierownika nie było w serwisie.
By mwsoft -  28 lut 2011, 22:21
 dolnośląskie
#39161
1 6 D pisze:Mam kilka info co do mojego problemu z brakiem części funkcji z kierownicy. Dziś w ASO 3 godziny diagnozowali moją tezę że sterownik auta jest niewłaściwy. Teraz muszę czekać co kierownik serwisu powie na tę niecodzienną sytuację, bo jak skończyli diagnozę była już godzina 19 i kierownika nie było w serwisie.
Muszą Cie kochać w tym ASO :mrgreen:
By 1 6 D -  28 lut 2011, 22:29
 zachodniopomorskie
#39162
To na pewno :lol:

Opcje montażu złego sterownika w fabryce w sumie odrzucam, bo w Portugalii ze Scirocco montują Eosa, Sharana i Alhambre, a w nich sterownik ten co ma moje Scirocco nie występuje.

A w listopadzie 2009 ten sam gość co dziś twierdził ze to normalne że jak zgłaszałem usterkę na gwarancji czyli jest brak możliwości zmiany stacji radiowych z kierownicy. Więc kompletny :lol:
By mwsoft -  05 mar 2011, 19:11
 dolnośląskie
#39459
mwsoft pisze:
KociaK pisze:Robiłem to zwykłą ściereczką bawełnianą, hehe.. też testowałem na starym liczniku:)
Kupiłem Sonax Pasta Lekkościerna - no i to to jakieś g... jest.

Spróbowałem na starym liczniku - no i rysy jak były tak są, a całość się zmatowiła tylko (widać pod światło takie bardzo delikatne ryski okrężne jak się polerowało...).

Bardzo delikatnie polerowałem przez dobre kilka minut bez dużego nacisku. Eh - chyba jednak kupie ten specyfik do ekranów telefonów - on podobno delikatnie rozpuszcza plastik a nie tylko mechanicznie poleruje. Eh - wszystko pod górkę :)
Zamiast wydawać kolejną kasę postanowiłem spróbować "ludowych" sposobów :D

Liczniki przez dobre 30min polerowałem pastą do zębów - efekt - świecą się jak przysłowiowe psie jajka :D
Oczywiście głębokie rysy zostały, pod światło wszystko widać, ale patrząc na wprost i pod kątem szybka jest praktycznie bez skaz - rysy się wygładziły i są już nie widoczne.

Pasta którą użyłem to Blendamed Complete 7 - żeby potem nie było że ktoś też próbował i inna nie dała takich efektów ;)
#39924
Odnosnie dzialania multifunkcji i rns 510. Kolega wgrywal menu pl z poprawionym softem i dzialaja i glosnosc i stacje radiowe gora i dól. czyli wszystko zalezy od softu w navi. Przy zalozeniu rcd 300 wszystko przyciski z kierownicy dzialaja.
Na dniach bede wgrywal soft do siebie do rns 510 bo narazie dziala gloscnosc tylko i strzalki ale tylko przy ustawieniu na mfa
By 1 6 D -  02 kwie 2011, 17:34
 zachodniopomorskie
#40932
Byłem dziś w ASO z moim problemem, zamontowali sterownik "CD" i zmiana stacji oraz głośności działały. Jednak na CD nie chciał tempomat działać, zmieniali ponoć manetki na nowszy zamiennik i też nie banglało. Oddali auto ze sterownikiem "AM" i po niedzieli mają znów dzwonić jak będą mieć zestaw doposażenia tempomatu lub jeszcze jakąś inną manetkę by to wszystko działało. Teraz już na pewno mnie kochają w tym ASO :lol: . Siedziałem od 10 do 15 prawie dzisiaj u nich.



EDIT: 20.03.11

Znalazłem stary rachunek za montaż tempomatu i się zdziwiłem. Podany tam numer zestawu do doposażenia przeznaczony jest do Tourana 2003-2005 i Golfa 2004-2005 a nie do Scirocco. ETKA podaje całkiem inny numer zestawu dla Scirocco. Więc kolejny zonk ze strony salonu że montowali co mieli na stanie chyba.


EDIT 02.04.11:

Byłem w ASO znowu we wtorek i załatwili nowy zestaw doposażenia w tempomat do Scirocco i działa już wszystko. Mam wsadzony nowy prawidłowy moduł pod kierownicą oraz nową manetkę kierunków z tempomatem. Mam wyciszanie gwiazdką, zmianę stacji przy AUDIO na liczniku no i jak wcześniej zmianę głośności.
Dodatkowo znalazłem na forum z Niemiec opisy że VW wykryło problem elektroniczny przy dokładaniu tempomatu i dopiero w czerwcu 2009 był dobry zestaw dostępny.
By Abest -  01 wrz 2011, 21:59
 dolnośląskie
#49235
Ja mam natomiast problem innej natury, mianowicie: zmieniłem zegary na pelny Fis i moduł pod kierownica na highline wszystko jest cacy i ładnie, komputer działa wszystkie inne ustawienia tez ale: po pierwsze nie działa mi klakson ( kierownica 4 ramienna) a po 2 zaswieciła się kontrolka "kierownicy" i wspomaganie nie działa, nie wiem czy jest to związane z tym wymienionym modułem ( pochodzi on z golfa plus 2004r tak jak i zegary z fis) czy ktos może wie co zrobic z tym fantem? HEEEEELP