Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 sie 2012, 18:11
 małopolskie
#80159
ad1 - nie, trza zmieniać wtyczki
ad2 - nie
ad3 - są 2 rodzaje zimny i cieplejszy... i oba nie pasują do górnego oświetlenia...
ad4 - mwsoft

:)
By mwsoft -  24 sie 2012, 18:30
 dolnośląskie
#80161
Krzycho pisze:ad1 - nie, trza zmieniać wtyczki
ad2 - nie
ad3 - są 2 rodzaje zimny i cieplejszy... i oba nie pasują do górnego oświetlenia...
ad4 - mwsoft

:)
ad1 - moze też wystapic problem z za małym obciążeniem, jeśli lampki są tylko 2, ale to mało prawdopodobne
ad2 - jeśli kolega ma na myśli nie czerwone podświetlanie, tylko po prostu delikatne (20%) świecenie na biało, to będzie to działało tak samo, jak w przypadku zwykłych żarówek
ad3 - generalnie te lampki bez literki A na końcu, świecą słabo, chyba nawet słabiej niż żarówki, mają kostniczy kolor i głowy nie urywają :) Z literą A jest trochę lepiej, ale dalej ten kolor ma się nijak do żarówek u góry.
ad4 - hmm... nie mam pojęcia, co za lampki są w nowym CC - te o których tutaj rozmawiamy były głównie w audi montowane, no i w starym CC. Jakieś foto, filmik?
By soja -  24 sie 2012, 19:53
 zachodniopomorskie
#80165
Dżięki, przynajmniej jeden problem z glowy. Chodzilo mi o nowego vw cc z tego roku, ale być może nie ma tam w ogóle nowości w sprawie oświetlenia.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 paź 2012, 22:53
 śląskie
#84423
Koledzy mam pytanie.
Dziś założyłem paski led jako podświetlenie, dałem 4 paski po 6 led i wszystko super ale...

nie daje rady aktywować aby świeciły się lekko podczas jazdy.
czy wszystkie bordnetz 30byte highend 3C0 obsługują ta funkcje?

Bo niby się koduje ale nie działa.
Tak samo jak opcja "oświetlenie nóg led-owe" przy kodowaniu wyskakuje błąd.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak teraz myślę że może spróbuje jutro wlutować w obwód równolegle żarówkę w5w i wtedy sprawdzę, bo może dlatego się nie żarzy bo jest za mały pobór prądu,
Bo teraz mi się przypomniało że jak ustawiałem moc świecenia to mogłem zjechać tylko do ok 60% bo poniżej się nie zaświecały.
Być może w tym jest problem. :roll:
By 1 6 D -  09 paź 2012, 23:39
 zachodniopomorskie
#84425
dexter23pl, ty masz 30 bajtowy sterownik, tylko nie wiem czy w AJ będzie działał bajt 25 bit 6, jak się zaznaczy to sterownik wie że ma LEDy jako oświetlenie nóg.

Sprawdzałeś na włączonych światłach i pokrętle jasności deski przekręconym na maks jasność? Chyba że ten bit jest działający dla bordów 3C8

EDIT:
Ambient to jest bajt 16 bit 7
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 8:09 przez 1 6 D, łącznie zmieniany 1 raz.
By jurgeen -  10 paź 2012, 0:34
 pomorskie
#84426
ambient light jest dostępne chyba tylko dla bordów 3C8 - próbowałem kiedyś to aktywować u kolegi Sidewinder3 i też nie mogliśmy znaleźć takiego bajtu, a on miał oryginalne lampki na żarówkę
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 paź 2012, 10:27
 śląskie
#84429
1 6 D pisze:dexter23pl, ty masz 30 bajtowy sterownik, tylko nie wiem czy w AJ będzie działał bajt 25 bit 6, jak się zaznaczy to sterownik wie że ma LEDy jako oświetlenie nóg.

Sprawdzałeś na włączonych światłach i pokrętle jasności deski przekręconym na maks jasność? Chyba że ten bit jest działający dla bordów 3C8

EDIT:
Ambient to jest bajt 16 bit 7
mam AJ zaznaczenie 25 bajt bit 6 konczy się błędem w kodowaniu. Sterownik tego nie przyjmuje.
Ma włączonych światłach i na auto nic nie świeci
bajt 16 bit 7 po zaznaczeniu cos sie tam zmienia ale nie świeci
dziś sprawdzę jeszcze z żarówką
By Ax31 -  10 paź 2012, 11:04
 -------
#84433
Krzycho pisze:odwietlenie przestrzeni nóg działa tylko na bordnetzah 30 bit w wersji 3C8!!!
czyli jesli podświetla się przestrzeń na nogi przy otwartych drzwiach/otwarciu z pilota, oznacza ze bordnetzah jest 30bit ?
By orh -  10 paź 2012, 14:05
 małopolskie
#84445
Ax31 pisze:
Krzycho pisze:odwietlenie przestrzeni nóg działa tylko na bordnetzah 30 bit w wersji 3C8!!!
czyli jesli podświetla się przestrzeń na nogi przy otwartych drzwiach/otwarciu z pilota, oznacza ze bordnetzah jest 30bit ?
Krzychowi chodziło że ambient light czyli podświetlenie nóg PODCZAS JAZDY działa tylko na bordnetzach z numerem seri zaczynającym się na 3C8.....
By Ax31 -  10 paź 2012, 14:27
 -------
#84446
orh pisze:
Ax31 pisze:
Krzycho pisze:odwietlenie przestrzeni nóg działa tylko na bordnetzah 30 bit w wersji 3C8!!!
czyli jesli podświetla się przestrzeń na nogi przy otwartych drzwiach/otwarciu z pilota, oznacza ze bordnetzah jest 30bit ?
Krzychowi chodziło że ambient light czyli podświetlenie nóg PODCZAS JAZDY działa tylko na bordnetzach z numerem seri zaczynającym się na 3C8.....
bordnetzy zaczynające się od 3C8 są 30-to bitowe wiec wychodzi na to ze własnie taki mam tylko nie wiadomo jaka wersja

- Highend
– Medium
– unsure

przepraszam za OT ale w końcu czegoś się dowiedziałem :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  10 paź 2012, 14:49
 małopolskie
#84449
dexter23pl pisze:
Krzycho pisze:odwietlenie przestrzeni nóg działa tylko na bordnetzah 30 bit w wersji 3C8!!!
chyba chodziło o podświetlanie pod czas jazdy :)
tak o oświetlenie nog podczas jazdy i masz miec 30bit z serii 3C8
By Ax31 -  10 paź 2012, 15:10
 -------
#84451
dexter23pl pisze:Z poprzedniego postu wynikało że chcesz się dowiedzieć info czy tylko modele 30byte miały funkcje oświetlenia nóg podczas jazdy.

Co do borda to schyl się i zerknij jaki masz model .
tu jest rozpiska ;)

http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=58157#p58157" onclick="window.open(this.href);return false;
włąsnie tą rozpiską się sugerowałem, a co do schylenia się i zerknięcia to bardzo chętnie ale nie wiem gdzie on się znajduje, jestem jeszcze laikiem w tej materii gdzie co się znajduje.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17