Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  12 lip 2015, 23:39
 małopolskie
#185114
jak masz pełny wyświetlacz to sobie ustaw właczenie podświetlenia nóg, bo może być wyłączona... albo po przez VCDSa
By jootix -  08 lis 2015, 18:07
 podlaskie
#199568
kombinował ktoś z podświetleniem w czasie jazdy bez borda 3c8? Nie widzę na razie sensu inwestować w nowego borda, bo poza doświetlaniem zakrętów i tym podświetleniem nic nowego nie ma.
Szukam jakiegoś rozwiązania z wpięciem się pod oświetlenie przycisków, a jednocześnie chciałbym zachować efekt płynnego rozjaśniania i przyciemniania przy otwarciu i zamknięciu drzwi. Celuje w efekt podobny jak na modułach Tomka tylko na fabrycznej instalacji bez ciągnięcia trzeciego przewodu. :?:
Awatar użytkownika
By przemo137 -  29 lis 2015, 23:01
 wielkopolskie
#202904
Nie chce zakładać nowego tematu wiec podepnę się pod ten. Mianowicie myślę o podświetleniu przestrzeni nóg po otwarciu drzwi stąd moje pytanie czy ktoś instalował już takie "cudo" jak LED projektor logo VW nphttp://allegro.pl/2-projektory-led-logo ... 74876.html , lub otarł się o temat? :?: Zastanawiam się czy takie logo nie leci wieś tuningiem i nie lepiej zrobić jakieś zwykłe lampki na żarówkę led. :sad:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  29 lis 2015, 23:06
 dolnośląskie
#202905
przemo137 pisze:Nie chce zakładać nowego tematu wiec podepnę się pod ten. Mianowicie myślę o podświetleniu przestrzeni nóg po otwarciu drzwi stąd moje pytanie czy ktoś instalował już takie "cudo" jak LED projektor logo VW nphttp://allegro.pl/2-projektory-led-logo ... 74876.html , lub otarł się o temat? :?: Zastanawiam się czy takie logo nie leci wieś tuningiem i nie lepiej zrobić jakieś zwykłe lampki na żarówkę led. :sad:
user zbyńo.ko cos takiego ma i jest chyba jedyny na naszym forum
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=8 ... 20#p162147
czy to wieś to już musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. jednym sie podoba innym nie
By piet -  30 lis 2015, 13:01
 lubuskie
#202940
Mój sąsiad ma zamontowane takie "logo" w skodze, uważam, że szkoda kasy,
po 1. praktycznie nic nie oświetla
po 2. na parkingu - na asfalcie- trudno się domyślić co za znaczek się wyświetla, może to fajnie wygląda w zupełnej ciemności w jakimś parkingu podziemnym z idealnie gładkim podłożem ale w codziennym użytkowaniu się nie sprawdza
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  28 gru 2015, 14:42
 kujawsko-pomorskie
#207106
Witajcie,czy jest możliwość jakimś cudem zmiany czasu świecenia lampek na nogi ? Mam lampki oryginał i jak kiedyś strzeliłem z pilota to się zapalały i świeciły tak samo długo jak lampka w suficie a teraz jak strzele to o około połowę czasu krócej świeci. A jak mam np otwarty samochód już i zamknę drzwi bez blokowania zamków z pilota to świeci normalnie tak samo długo jak w suficie? co może być przyczyną? Może mieć to jakiś związek z mikro-stykiem drzwi kierowcy ? (raz łączy raz nie )
By Kopter -  05 sty 2016, 16:20
 małopolskie
#208739
Mam pytanie co do oświetlenia przestrzeni nóg podczas jazdy ambiente. Posiadam fabryczne przednie lampki podświetlenia nóg, board 30bit hi-end.
Włączyłem sobie tą opcje w VCDS według instrukcji z tego forum, czyli:
-> STG 09 - Centrala elektryczna
-> Kodowanie 07 -> Długie kodowanie
-> Bajt 16 >Bit 7 aktywować

Niestety podświetlenie podczas jazdy nie działa. Normalnie gaśnie po zamknięciu drzwi. Co może być przyczyną ?
Planuje kupić moduły od Tomnika z czerwoną poświatą podczas jazdy ale skoro ma to nie działać to bez sensu :/
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  05 sty 2016, 22:05
 warmińsko-mazurskie
#208810
Kopter pisze: Niestety podświetlenie podczas jazdy nie działa. Normalnie gaśnie po zamknięciu drzwi. Co może być przyczyną ?
Zacznijmy od tego, jaki masz sterownik centralnej elektroniki 09 ( Bordnetz ) oznaczenie :?:
Wiem że na pewno można właczyć oświetlenie podczas jazdy działa w 3C8 937 049 - 30 Bajtowym

Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
Szyna087 pisze:Moduły od Tomika działają nawet bez borda 30bit high
Jak :?: chyba że inaczej podłączyć, pominąć Bordnetz czy coś innego :unsure:
By jootix -  05 sty 2016, 22:28
 podlaskie
#208822
zbyńo.ko pisze: Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
Szyna087 pisze:Moduły od Tomika działają nawet bez borda 30bit high
Jak :?: chyba że inaczej podłączyć, pominąć Bordnetz czy coś innego :unsure:
Mają wyprowadzony dodatkowy przewód do czerwonego leda. Więc jeżeli ktoś ma już położoną fabryczną instalacje 2-żyłową to będzie musiał dołożyć jeszcze jedną ;)
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17