Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By czelanek -  19 maja 2015, 16:56
 wielkopolskie
#178970
Witam wszystkich odświeżę trochę temat:

Mam u siebie zamontowane oświetlenie przestrzeni nóg z przodu oraz z tyłu. Moduły ledowe mam od kolegi Tomnika. W czym problem? Wszystko po zakodowaniu działa idealnie lecz po zamknięciu drzwi, kiedy przekręcam kluczyk ledy bardzo ładnie się wygaszają do zera po czym jest takie mrugnięcie z 4, 5 razy tak jakby CE wysyłał 4, 5 impulsów. dodam tylko, że na zwykłej żarówce tego zjawiska naturalnie nie ma. Czy ktoś spotkał sie u siebie z takim problemem? Jak to rozwiązać? Będę wdzięczy za pomoc. Sterownik bordnetz jest 23 bitowy.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  19 maja 2015, 17:01
 dolnośląskie
#178971
czelanek pisze:Witam wszystkich odświeżę trochę temat:

Mam u siebie zamontowane oświetlenie przestrzeni nóg z przodu oraz z tyłu. Moduły ledowe mam od kolegi Tomnika. W czym problem? Wszystko po zakodowaniu działa idealnie lecz po zamknięciu drzwi, kiedy przekręcam kluczyk ledy bardzo ładnie się wygaszają do zera po czym jest takie mrugnięcie z 4, 5 razy tak jakby CE wysyłał 4, 5 impulsów. dodam tylko, że na zwykłej żarówce tego zjawiska naturalnie nie ma. Czy ktoś spotkał sie u siebie z takim problemem? Jak to rozwiązać? Będę wdzięczy za pomoc. Sterownik bordnetz jest 23 bitowy.
zniwelujesz to kupując bord 3c8... gdyż mają one poprawione współdziałanie z ledami
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  19 maja 2015, 19:10
 śląskie
#178989
Obojętne , Można nawet przy którejś lampce. Owinąć taśmą pcv aby nie świeciła po oczach. Robiłem to dwa razy i działa to dobrze.
Ja brałem jakaś żarówkę 5W ale o jak największej bańce aby tak mocno się nie rozgrzewała.
Awatar użytkownika
By lemonka -  19 maja 2015, 20:09
 warmińsko-mazurskie
#179002
Tomek2202 pisze:Mi też tak miga ale czy poza tym że dziwnie to wygląda nic się nie stanie z ledami ?
Ja juz tak mam przez długi czas i nic sie nie dzieje.
By czelanek -  19 maja 2015, 20:52
 wielkopolskie
#179006
Spróbuję dzis sprawdzić tą żarówkę 5W

Dodano po 37 min 41 sek.:
Sprawdziłem żarówkę. Nie działa. Dalej jak włączę zapłon to ledy mrugają 4-5 razy i dopiero spokój. Ma to ktoś ogarnięte?
By czelanek -  19 maja 2015, 21:01
 wielkopolskie
#179024
Nie mruga. Jak ledy świeca żarówka też świeci. Po włączeniu zapłonu żarówka gaśnie i nie mruga a ledy 4-5 razy blysna i spokój :-/
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 21:03 przez czelanek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17