Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By willi -  21 kwie 2011, 21:09
 łódzkie
#42565
Witam . Czy ktoś może mi doradzić czy warto kupić vcds w wersji 10.63
Chodzi mi o kodowania - czy ta wersja obsługuje wszystkie moduły ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 kwie 2011, 21:19
 pomorskie
#42567
było już o tym wiele razy, te "chińskie" wersje mają często problem z plikami L-CODE, a jak ze stabilnością - niech sie wypowiedzą co użytkują, generalnie o wiele lepszym wyborem jest starsza wersja 908.x najlepiej w wersji PL
Awatar użytkownika
By Krzycho -  21 kwie 2011, 22:53
 małopolskie
#42586
mam 10.6.3 i jakoś nie narzekam na niego, może za dużo nie grzebałem ale jak na razie wszystko co chciałem zrobić to się nim dało. Szkoda właśnie że nie jest w wersji PL
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 kwie 2011, 22:58
 pomorskie
#42590
willi pisze:tak , ale gdzie i za ile ją można kupić wersję 908.x ?

a od czego są GOOGLE :wink:

ps. wolę dołożyc 80 zł i mieć wersję PL :wink:
Awatar użytkownika
By Krzycho -  21 kwie 2011, 23:06
 małopolskie
#42592
nie no jasne fajnie jak gada coś do nas po naszemu :) ciesze się tylko ze ta moja chińszczyzna nie jest po chińsku ;)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 kwie 2011, 23:40
 pomorskie
#42596
Krzycho pisze:nie no jasne fajnie jak gada coś do nas po naszemu :) ciesze się tylko ze ta moja chińszczyzna nie jest po chińsku ;)

podmień sobie niektóre pliki L-code i niektóre kodowania będziesz miał po polskiemu
By gontash -  28 kwie 2011, 14:00
 -------
#43120
Nie ma większego problemu z podmianą plików L-code a nawet uzupełnieniem o nowe moduły... Zresztą cała ta aplikacja jest OpenSource i jest nabieżąco uaktualniana.

Bardziej ciekawa by była podmiana pliku odpowiadającego za opis błędów. Można by było podmienić opisy błędów na polskie, pod warunkiem ze nie znajdują sie one w pliku wykonywalnym .exe.

Jak by komuś udało się podmienić takowy plik (jeśli wogóle istnieje) to miło by było jak by się tym pochwalił.
By 1 6 D -  28 kwie 2011, 22:44
 zachodniopomorskie
#43152
Od tego jest chyba plik codes.dat bez kabla na lapie jak go podmieniałem to zmieniała się liczba kodów załadowanych, jednak nie spróbowałem przerzucać miedzy polską a angielską wersją.
By willi -  11 maja 2011, 20:18
 łódzkie
#44147
Dzięki za zainteresowanie moim tematem i za porady ale --- Kupiłem tą wersję --- jednak .
Jestem zaskoczony możliwościami tego urządzenia , pomimo tego że jest w wersji po angielsku a moja znajomość tego języka jest na poziomie średnim - spokojnie daję sobie rady ( bez problemu włączyłem sobie światła w trybie ameryki południowej i ściemniłem ich natężenie ) --bawiłem się nim z 2 godziny i ani razu się nie zawiesił.
Awatar użytkownika
By Tomek BKC -  15 maja 2011, 22:04
 dolnośląskie
#44337
ja jeszcze doloze swoje

ostatnio zamowilem tu

http://www.dhgate.com/super-2010-hex-us ... 56ca5.html

co prawda czekalem 1,5 tyg ale 26$ :)

co do ograniczen nie ma zadnych wszystko dziala jak nalezy

jedyny problem na wersji 10,6 nie bylo podpowiedzi w m.elektrycznym nr09

jak wgralem z plytki ver 9,12 to wszystko bylo juz ok

narazie wszystko trzaska ta wersja kabelka vcds czyta juz nawet przebieg zapisany w kompie silnika
By Pablo -  17 lis 2011, 21:23
 małopolskie
#54313
A czy mógłby ktos wyjaśnić dokładniej, jak się podmienia pliki L-code na PL w wersji EN ?
By mrado -  23 lis 2011, 15:34
 -------
#54918
Koledzy, zamiast ingerowania w program polecam polski opis kodów błędów VAG. Wyszukiwarka PDF znajdzie wam co chcecie. Co do L-code, przed zmianą dobrze mieć instrukcję operacji (polskie z opisem wersji angielskiej). Posiadam odnośniki do takowych na moim forum. Oczywiście forum vwgolfv też może być promowane :) Czekam na propozycje konkretnych operacji, do tego model,rok, i jeśli chodzi o sterownik silnika to kod również silnika (np. AWX). Trzeba rozwijać działalność :wink: