Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By freddy -  21 lut 2011, 14:14
 mazowieckie
#38572
Właśnie przed chwilą zrealizowałem całego ringa na stopie :) 5 minut roboty a efekt znaczny :) pozdrawiam
By TotenKopf -  21 lut 2011, 19:19
 -------
#38590
krisv pisze:Trzymam cie za slowo :P

Naprawde wielki szacun za ta robote:) Oskara i dajcie mu piwa:)
Ja do końca sam nie wiem czy mi się to podoba czy nie :|
Robota jest bardzo prosta choć niektórym może się wydać brutalna.
Potrzebne narzędzia:
- dremel
- poxipol
- lutownica
- ledy (ja akurat z racji łatwego montażu wybrałem gotowe 33 x SMD Led na ringu o właściwej średnicy)
Obrazek
Obrazek

Wady tego rozwiązania? Lampa klapy nieco "odstaje" stylem od zewnętrznych lamp.
Barwa światła jest jaśniejsza i bielsza co mam zamiar jakoś zniwelować przy pomocy czerwonego sprayu do lamp.
Niestety ringi SMD o barwie czerwonej są niedostępne.

Przy wstawianiu ledów do ledowych Valeo problemów z barwą światła nie będzie tak jak tutaj.
Rozwiązaniem dla wyrównania barw światła między lampami byłoby jeszcze zastąpienie żarówek P21W żarówkami ledowymi- co
mam zamiar wypróbować zanim wezmę do reki spray ;) hyhy.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2011, 19:40
 pomorskie
#38593
TotenKopf pisze: :mrgreen: dzięki. Musze chyba jakimś sprayem do lamp (czerwonym) prysnąć te lampy klapy bo za jasną barwę mają.
Teraz jak będziesz jechał na Kaszubach i zobaczysz te lampy z tyłu to będziesz wiedział, że to ja ;)
już zaczynam się rozglądać :roll:
By krisv -  21 lut 2011, 20:54
 mazowieckie
#38606
TotenKopf pisze:
krisv pisze:Trzymam cie za slowo :P

Naprawde wielki szacun za ta robote:) Oskara i dajcie mu piwa:)
Ja do końca sam nie wiem czy mi się to podoba czy nie :|
Robota jest bardzo prosta choć niektórym może się wydać brutalna.
Potrzebne narzędzia:
- dremel
- poxipol
- lutownica
- ledy (ja akurat z racji łatwego montażu wybrałem gotowe 33 x SMD Led na ringu o właściwej średnicy)
Obrazek
Obrazek

Wady tego rozwiązania? Lampa klapy nieco "odstaje" stylem od zewnętrznych lamp.
Barwa światła jest jaśniejsza i bielsza co mam zamiar jakoś zniwelować przy pomocy czerwonego sprayu do lamp.
Niestety ringi SMD o barwie czerwonej są niedostępne.

Przy wstawianiu ledów do ledowych Valeo problemów z barwą światła nie będzie tak jak tutaj.
Rozwiązaniem dla wyrównania barw światła między lampami byłoby jeszcze zastąpienie żarówek P21W żarówkami ledowymi- co
mam zamiar wypróbować zanim wezmę do reki spray ;) hyhy.
A skad masz te ringi ledowe?? i jakie sa koszta??
By TotenKopf -  22 lut 2011, 8:34
 -------
#38620
Ledy są chinolskie i podsunął mi je kumpel.
Ostatnio zamawiał sporo badziewia tego rodzaju (tez do auta) i wziąłem dla siebie przy okazji takie ringi.
Za jakiś czas będę składał paczkę z zamówieniem to mogę takie ringi za 23 PLN/szt (koszt już z wysyłką na miejsce) załatwić jakby ktoś chciał.
Awatar użytkownika
By Tyson -  22 lut 2011, 22:08
 mazowieckie
#38670
a może by te diody prysnąć czerwonym sprejem? może efekt końcowy będzie bardziej czerwony :D
By krisv -  22 lut 2011, 23:44
 mazowieckie
#38683
Hm to ja pewnie na koniec tygodnia zamowie:) a jak bedziesz mogl to bys mi moze je psiknal na czerwono ale juz sie dogadamy na privie:)
By Kiler -  20 mar 2011, 22:06
 wielkopolskie
#40209
zrobiło się cieplej i tez zabrałem się za zrobienie pełnych ringów . Ponieważ za pomocą VCDSa nie udało mi się ( nie da się dopisać ani jedynki ani zmienić na AF ) została mi tylko wersja "kabelkowa" :lol:
i pojawił się błąd tzn zapala się kontrolka o niesprawności świateł
w którym miejscu da się wyłączyć diagnozę tylnych świateł ?? (21 bitowy sterownik ) program cały jest po angielsku i nigdzie nie znalazłem opcji która z to odpowiada .
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 18:37 przez Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 mar 2011, 22:36
 pomorskie
#40216
musisz odhaczyć w 09-centralny zespół elektr. w długim kodowaniu pozycję could diagnostic , ja mam wersję 17 bytową i błędy nie wyskakują, dodam że u siebie tylko zlutowałem ścieżkę, żadnych kabelków nie dodawałem
By Kiler -  20 mar 2011, 23:01
 wielkopolskie
#40217
to odznaczyłem ale problem dalej się pojawia . znalazłem w chyba 19 bajcie całą listę rożnych lamp których ma nie diagnozować ale też odhaczenie ich nie pomogło :twisted:
Ostatnio zmieniony 21 mar 2011, 18:48 przez Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
By Kiler -  21 mar 2011, 18:48
 wielkopolskie
#40242
po kolejnych walkach - odhaczenie WSZYSTKICH które są w możliwe też nic nie pomogło :evil:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15