Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 kwie 2011, 16:42
 pomorskie
#42916
Mario V pisze: czy po zmniejszeniu natężenia problem znika ??? o to całe pytanie :)

zmniejszenie natężenia na 99% nic nie da, i tak dalej będzie wywalało błąd, taki najprawdopodobniej masz rodzaj sterownika, sądzę że gdybyś popróbował poprzez zmianę binarną kodowań to skutek mógłby być lepszy, z kolei u mnie kodowaniami nic nie dało się wskórać, musiałem zlutować ścieżkę, w moim sterowniku nie wywala żadnych błędów ani kontrolka spalonej żarówki się nie zapala
By Mario V -  08 cze 2011, 14:52
 pomorskie
#45661
Nawet VCDS nie dało rady wyłączyć diagnozy zimnych lamp niby adaptacja wychodzi pozytywnie ale żółty problem dalej sie pojawia na desce :roll:
By Mario V -  09 cze 2011, 21:34
 pomorskie
#45735
chyba będę musiał zrezygnować z pełnych ringów podczas hamowania bo to słoneczko na desce juz mnie wr.....
By dbensz -  01 kwie 2012, 0:18
 -------
#67749
Koledzy właczyłem przez vcdsa te ringi ale mam problem w lampie sa 3 żarówki:
lewa -pozycyjne swiatło
srodkowa- kierunkowskaz
prawa -pozycyjne swiatło i stop


w każdej z odbu lamp ta zarówka w prawej lampie z prawej strony i lewej lampie z lewej stony wieca bardzo lekko wymieniłem zarówki na nowe dalej to samo co moze byc winne?

Real foto
ObrazekObrazek
By klepa -  01 kwie 2012, 10:21
 warmińsko-mazurskie
#67763
Warunek, aby to zadziałało, kodowanie Golf V, trzeba spełniać następujące kryteria:
sterownik musi być 23 lub 30 bajtowy.
Tak jak piszesz to są w lampie trzy żarówki:
lewa -pozycyjne światło
środkowa- kierunkowskaz
prawa -pozycyjne światło i stop
po zakodowaniu lewa żarówka, będzie świeciła tak jak prawa "pozycyjne światło i stop", to są żarówki jedno włók nowe, przy świeceniu światłami pozycyjnymi świecą 25% mocy, a gdy naciśniesz na hamulec to zaświecą 100% mocy.
Jak masz sterownik 17-bajtowy, to musisz rozebrać lampy i polutować ścieżki.
Albo źle przeprowadziłeś kodowanie :lol:
Obrazek
By golfer_1984 -  11 sie 2012, 17:32
 podkarpackie
#79372
rozwiązał ktoś już ten problem, bo u brata po zlutowaniu ścieżek i włączeniu diagnozy zimnych lamp po naciśnięciu hamulca zaświeca się kontorlka przepalonej żarówki, trzeba jakieś dodatkowe kodowanie zrobić??
Awatar użytkownika
By Tyson -  13 sie 2012, 15:23
 mazowieckie
#79467
golfer_1984 pisze:rozwiązał ktoś już ten problem, bo u brata po zlutowaniu ścieżek i włączeniu diagnozy zimnych lamp po naciśnięciu hamulca zaświeca się kontorlka przepalonej żarówki, trzeba jakieś dodatkowe kodowanie zrobić??
Jak włączysz, to na bank będzie wywalało, diagnozę trzeba wyłączyć
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  23 wrz 2012, 20:14
 śląskie
#82863
odświeżę temat bo mi się to podoba ;)
kiedyś własnie myslałem dlaczego te lampy w klapie się nie świeca chociaż jak postojówki i już wiem dlaczego oraz co zrobić aby to świeciło :mrgreen:
By grotof -  16 kwie 2013, 8:04
#96226
Odświeżę temat
Czy ustawienie pełnych ringów dotyczy lamp diodowych, czy również na zwykłe żarówki ?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15