Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  14 mar 2015, 19:53
 śląskie
#169993
Czasem pomaga spróbować inna wersja vcds. Ale byc może faktycznie ta akurat wersja sw sterownika nie przyjmuje takiego kodowania.
By trzeci5 -  15 mar 2015, 11:13
 śląskie
#170061
ja u siebie zmieniłem nieco podświetlenie lamp w klapie i zmieniłem ringi CCFL na pasek led,a ringi z tego powodu że świeciły mocniej wykorzystałem do zrobienia dodatkowych świateł stop w lampach klapy,jeszcze muszę popracować nad zmiana mocy świecenia świateł w błotniku mniej więcej równo świeciły z tymi w klapie
https://www.youtube.com/watch?v=_OmZPms ... e=youtu.be

Obrazek
By matmixmix -  15 mar 2015, 22:37
 dolnośląskie
#170148
krystek.l pisze:
matmixmix pisze:...zamiast zwyklych zarówek w5w polecem diodowe zarowki W5W 5x50 o barwie BIALEJ CIEPLEJ.
...
Obrazek
To jest ciekawy pomysł. Z czoła masz zaklejone by bardziej na boki rozproszenie światła było?
Wkładki niebieskie z kablami od tych żarówek skąd dorwałeś? bo z chęcią bym tak u siebie zrobił... a wygląda "prawie" jak oryginalna instalacja :naughty: Czyli tylko pod lampki podłączone i nic poza tym?

Masz czasem fotki jakieś jak to dalej masz podłączone? bo rozglądałem się po tematach i zdjęć klapy itp nie znalazłem :D a zanim bym się za to zabrał to wolałbym to chociaż zobaczyć :super:

A i jeszcze jedno jak te diody wyglądają z drugiej strony lampy...? (np. w dzień bez włączenia) są jakoś bardzo widoczne?
sory ze tak pozno odpisuje. tak z czola zakleilem zeby bardziej na boki swiecilo a nie na wprost. te wkladki to jak ktos juz napisal zwykla koszulka termo zacisnieta po ktora przylutowane sa kable. kable jest ciezko przylutowac do tych drucikow z diod ale wystarczy obskrabac je troche nozem i lutuje sie normalnie. zadne oprawki na zarowki tam nie wejda bo probowalem i jest za malo miejsca,beda wadzic o klape. dlatego przylutowalem bezposrednio i zrobilem kostki dzieki ktorym mozna to rozlaczyc i wyciagnac lampy. kostki wzielem na szrocie chyba z golfa 3 tylko trzeba szukac kompletu jednej i drugiej strony. podlaczylem pod podswietlenie tablicy rej, ale kabel trzeba bylo ciagnac z prawej strony do wnetrza. kable ida kolo tylnego nadkola. koloru nie pamietam, ale wystarczy wyciagnac lampke od podswietlenia tablicy i widac. w dzien swieci to slabo, widac tylko w tych miejscach w ktorych sa diody. jak ktos bedzie kupowac te diody to radze kupic drozsze markowe. ja kupilem niby z tych lepszych a juz po po paru miesiacach zaczynaja mrugac. bede to przerabiac na ringi. wiecej info tutaj
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=8 ... &start=165
By Jares -  13 paź 2015, 19:59
 podkarpackie
#196259
Może ktoś podrzucić zdjęcie na którym będzie widać które ścieżki trzeba zlutowac, aby były pełne ringi :friends: bo nie wyświetlają mi się zdjęcia :-/
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 paź 2015, 20:44
 pomorskie
#196264
Jares pisze:Może ktoś podrzucić zdjęcie na którym będzie widać które ścieżki trzeba zlutowac, aby były pełne ringi :friends: bo nie wyświetlają mi się zdjęcia :-/
wydaje mi się że to jest to, miałem kiedyś swoje zdjęcie w temacie ale w imageshacku niestety już nie działa

Obrazek
By Jares -  13 paź 2015, 21:30
 podkarpackie
#196440
Mettenoos pisze:
Jares pisze:Może ktoś podrzucić zdjęcie na którym będzie widać które ścieżki trzeba zlutowac, aby były pełne ringi :friends: bo nie wyświetlają mi się zdjęcia :-/
wydaje mi się że to jest to, miałem kiedyś swoje zdjęcie w temacie ale w imageshacku niestety już nie działa

Obrazek
Dzięki wielkie :friends:
By ruszko -  20 maja 2016, 13:41
 lubuskie
#228608
Witam

siedze nad tematem ustawinia pelnych ringow a raczej sprawdeniem czy jest to w ogole mozliwe ale nie bardzo radze sobie z instrukcja @Mettenoos ktora jest napisana bardzo dobrze ale jestem jednak za zielony jeszcze.
U mnie wyglada to w ten sposob
Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  20 maja 2016, 16:15
 pomorskie
#228618
@ruszko a dlaczego pokazujesz bajt 0 zamiast bajtu 3 ? W byte 0 w bit 7 masz przecież coming home zakodowane. /poza tym proszę korzystaj z wyszukiwarki, po raz kolejny niepotrzebnie otwierasz nowy temat gdzie taki istnieje, połączyłem.

poniżej masz bajt 3 z kodowaniem binarnym 00101110, pozycja pierwsza od lewej odpowiada za bit 7 00101110 zamień na 10101110 , przejdź tabulatorem do kolejnego bajtu , ESC i zapisz, przyjmuje?

Obrazek



poza tym dlaczego nie masz jeszcze zakodowanych dziennych? :D
By ruszko -  20 maja 2016, 17:04
 lubuskie
#228630
Mettenoos pisze:@ruszko a dlaczego pokazujesz bajt 0 zamiast bajtu 3 ? W byte 0 w bit 7 masz przecież coming home zakodowane. /poza tym proszę korzystaj z wyszukiwarki, po raz kolejny niepotrzebnie otwierasz nowy temat gdzie taki istnieje, połączyłem.

poniżej masz bajt 3 z kodowaniem binarnym 00101110, pozycja pierwsza od lewej odpowiada za bit 7 00101110 zamień na 10101110 , przejdź tabulatorem do kolejnego bajtu , ESC i zapisz, przyjmuje?

Obrazek



poza tym dlaczego nie masz jeszcze zakodowanych dziennych? :D

Wiem sorry za taki smietnik jaki tu robie ale drazni mnie to ze tego nieogarniam i chce na predce sie czegos dowiedziec.
Ide kombinowac z tymi ringami ale co masz jeszcze na mysli piszac o tych dziennych ?? Swiatła mam wiec o co chdzi :blush:
By ruszko -  20 maja 2016, 21:14
 lubuskie
#228659
za borda trzeba dac kolo 250zl tak wiec mimo ze jest w planach to musi zaczekac bo troche chyba za dużo naraz tych modyfikacji chce zrobic a budżet juz i tak sie ledwo dopina a pić trzeba :burp:
Awatar użytkownika
By sopelo -  05 sie 2016, 16:30
 śląskie
#236261
Zastanawiam się też nad pełnymi ringami, tylko nie chcą bornetza zmieniać, bo mój nie obsługuje. :( Ale na próbę zmostkowałem jedną lampę i cały ring świecił przy stopie, a na desce nie było błędu o przepalonej żarówce, choć ją mam, bo jak wyjąłem jedną z żarówek, to mi kontrolka świeciła na pomarańczowo. :) Tylko chcą zapytać czy coś innego na tym nie cierpi (np. instalacja lub bordnetz), bo akumulator na pewno coś więcej znikomego pobiera. Czy to mostkowanie się naprawdę sprawdza. :?:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15