Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By kuba94 -  13 maja 2011, 22:53
 pomorskie
#44266
Kontrolka nie zapiętych pasów ( fotel kierowcy) zapal mi się podczas jazdy mimo zapietych pasów. I to tak dziwnie że tylko na zakretach bądz nie rownościach i zaraz gaśnie logika podpowiadała że luzne mogą być wtyczki .Sprawdziłem wtyczki wszystko wygląda ok.Sprawdziłem vag też ok. Szczególnie wkurzajacy jest ten gong . Jak nie znajdę przyczyny włacze to vag na stałe.Co to za czary może ktoś juz to przerabiał badz podobny miał problem
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 maja 2011, 8:36
 pomorskie
#44342
kuba94 pisze: Jak nie znajdę przyczyny włacze to vag na stałe.
jedyne słuszne rozwiązanie

kuba94 pisze:Co to za czary może ktoś juz to przerabiał badz podobny miał problem

czary, czary :lol: albo wtyczki pod fotelem mają gdzieś przerwę albo w uchwycie pasa bezpieczeństwa /tam gdzie wciskamy pas/ się coś dzieje pod wpływem napinania pasa przez pasażera na zakrętach, niech spróbuje docisnąć i przytrzymać klamrę pasa ręką
By Pidzers -  16 maja 2011, 18:54
 dolnośląskie
#44370
A ja mam pyt. jak sie wyłączy to, to da się z powrotem włączyć :D udalo sie to komuś ?
Ja wylaczylem, a po uruchomieniu przez vaga ponownym nie ma kontrolki :D
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 maja 2011, 18:57
 pomorskie
#44372
Pidzers pisze:a po uruchomieniu przez vaga ponownym nie ma kontrolki :D
coś masz spitolone, bo można włączać i wyłączać ile razy się chce i za każdym razem powinno działać
By lubikam -  05 lip 2014, 14:22
 dolnośląskie
#136733
Cześć chciałem odgrzebać stary temat ponieważ mam taki sam problem.
Podczas jazdy i przy zapiętych pasach włącza mi się kontrolka wraz z gongiem :( nie zapiętych pasów (fotel kierowcy). po poruszeniu wtyczki od pasów przestaję się drzeć ale jak tylko puszczam wtyczkę od pasa problem powraca, drugą metodą jest zapięcie się ale pasem pasażera, wtedy wszystko jest ok i kontrolka się nie włącza.
Prośba o pomoc co mam zrobić
Czym mam wymienić wtyczkę od pasa i czy da się to zrobić samemu i czy nie ingeruje się w system Airbagów.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 lip 2014, 16:37
 pomorskie
#136740
lubikam pisze: drugą metodą jest zapięcie się ale pasem pasażera,

cholera strasznie długi musisz mieć ten pas bo moim od pasażera nie dam rady sie owinąć i jeszcze go zapiąć :D

a jesli chodzi o meritum sprawy to przeczytałeś posty wyżej? Bo raczej problem ten sam, zresztą napisałeś:
lubikam pisze: mam taki sam problem. .
By lubikam -  07 lip 2014, 11:52
 dolnośląskie
#136869
Sorry moze nie jasno sie wyraziłem, rozumiem, ze awarii uległa "wtyczka" do pasa ale mi chodzi o to co dalej, jak mam wymianić tą wtyczkę i czy moge zrobić to sam
By kuba94 -  07 lip 2014, 12:58
 pomorskie
#136878
Popsuła ci się ta cześć, co jest przy fotelu tam jest mikro styk, generalnie jest to nie przewidziane do naprawy. Według producenta tylko wymiana czyli odkręcasz siedzenie wyjmuje, demontujesz tą zapinkę ( jest ona na takim płaskowniku przykręcona do fotela ) teraz montujesz nową i skręcasz wszystko tak to wygląda ale są koledzy co rozkleili tą zapinkę przeczyścili co trzeba skleili i działa dobrze tyle że ciężko to się rozkleja czasem pęka. Najprościej wyłączyć kontrolkę i gong VCDS i wtedy ci się nic nie zapala i nie przeczy a jak masz nawyk zapinania pasów to i tak zapinasz bez kontroliki i gongu.Chyba masz wyjaśnione już wszystko.