Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  18 sty 2013, 21:56
 wielkopolskie
#90921
tez jest taka możliwość ale na pewno moduły które to obsługują są takie same jak wersji EU . Więc WYDAJE MI SIĘ że to tylko kwestia odpowiedniego przekodowania/przeprogramowania (tak jak pisałem - z obu stron są dokładnie takie same moduły )
By mwsoft -  18 sty 2013, 23:06
 dolnośląskie
#90925
Kiler pisze:tez jest taka możliwość ale na pewno moduły które to obsługują są takie same jak wersji EU . Więc WYDAJE MI SIĘ że to tylko kwestia odpowiedniego przekodowania/przeprogramowania (tak jak pisałem - z obu stron są dokładnie takie same moduły )
Może w ich wtyczkach jest jakaś zworka między 2 pinami, która decyduje która to strona?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  19 sty 2013, 16:23
 śląskie
#90974
mam znajomego mechanika elektryka co kiedyś przekładał anglika chyba a6 (C5) i właśnie był tam jakiś problem z tym które drzwi są kierowcy. nie pamiętam czy chodziło o otwieranie z pilota drzwi kierowcy czy o właśnie fotel,
Wystarczyło zmienić kodowanie i było ok.
Awatar użytkownika
By Budżak -  14 sty 2016, 10:31
 mazowieckie
#210236
Odgrzewam kotleta. :cool:

Auto Golf V Kombi 2008 r. Fotele bez elektryki i bez grzania.
Chcę włożyć kompletne fotele (grzane i elektrycznie sterowane) też z kombi ale z 2007 r. Z tego co wyczytałem to jakoś 06/07 r. były jakieś zmiany w instalacji. Później już chyba te same, więc teoretycznie powinno pasować.

I pytanie. Czy da radę to podłączyć, żeby działało bez problemów? Z tego co pytałem to grzanie da radę podłączyć. Interesuje mnie czy sterowanie fotelem i lędźwiami też da radę podłączyć. Dużo rzeźby?

I jeszcze jedno. W fotelach z 2007 r. są wyjęte boczne poduszki. Czy da radę przełożyć je z moich obecnych foteli p&p?
Awatar użytkownika
By Budżak -  14 sty 2016, 12:17
 mazowieckie
#210244
Krzycho pisze:ale czy poprawnie to nie wiem :oczko:
Dobra dobra. :) Czyli do Krakowa trzeba znów jechać. :cool:

Dzięki za info. Koniec OT.
By JaworVw -  15 cze 2017, 12:55
 pomorskie
#253347
Mam pytanie. Mam fotele z jetty usa i grzanie, poduchy itp wszystko działa. Jedynie mam problem z tą wtyczką. Początkowo myślałem że może ma to coś z regulacją, ale tylko kierowcy ma oparcie regulowane a pasażera nie, a wtyczki są pod kierowcą i pod pasażerem.

Wie ktoś od czego to może być?

Obrazek
Awatar użytkownika
By passatos -  18 sty 2018, 16:00
 wielkopolskie
#261116
Witam,
Na zdjęciu wtyczka od fotela regulowanego elektrycznie z pamięcią i grzaniem.
Czy ktoś wie do czego się podłącza te dwa przewody zaznaczone strzałkami?
Druga sprawa, to do czego są doprowadzone, aż trzy zasilania. Jedno to grzanie, drugie to elektryczna regulacja, a trzecie?
Obrazek
Awatar użytkownika
By passatos -  23 sty 2018, 22:01
 wielkopolskie
#261347
Czy ktoś wie, jak są zasilane fotele elektryczne (zasilanie reg. elektrycznej)?
Z tego co słyszałem, to w oryginale jest bezpiecznik termiczny 30A. Pytanie tylko, czy każdy fotel ma swoje zabezpieczenie, czy oba są podpięte pod jeden bezpiecznik?
Awatar użytkownika
By passatos -  31 maja 2018, 18:41
 wielkopolskie
#265263
Czy ktoś się orientuje w jaki sposób są zasilane fotele z el. regulacją. Wiem, że "plus" ma być stały, ale czy w oryginale po zamknięciu samochodu po jakimś czasie on zanika czy nie?
Znalazłem taki schemat - tylko że zasilanie z tego co widać jest na jakiejś innej części schematu :sad:
Może ktoś dysponuje dostępem do schematów i jest w stanie podesłać..

Obrazek