Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  24 lis 2012, 23:28
 wielkopolskie
#87590
Niby tam piszą o braku połączenia ale .....
można wejść w bloki pomiarowe , można odczytać kodowanie (myślę że można też by je wpisać tylko nie wiem co tam wpisać :lol: )
więc raczej można odczytać błąd więc CHYBA połączenie ze sterownikiem jest :shock:
A nigdzie nie widziałem opcji wkodowania elektrycznych foteli (zaznaczenie że są to fotele z pamięcią powoduje błąd nie można się skomunikować z modułem pamięci) w bramce CAN jest zaznaczona opcja "easy entry" dla pasażera i kierowcy i właśnie w tym module pojawia się błąd :shock:
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 lis 2012, 8:29
 kujawsko-pomorskie
#87592
W tym temacie opisałem swoją sytuację. http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 0&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; Błąd który u mnie występował ROSS-TECH opisuje że w pewnych sytuacjach można go ignorować. Ale sedno sprawy u mnie jest takie że wyłączyłem w kodowaniu podgrzewanie foteli , błędu nie ma a fotele grzeją :shock:
By y0p5 -  04 sty 2013, 17:45
 pomorskie
#90043
Panowie, ma nowe fotele z golfa VI z grzaniem i elektrycznym ledzwiem. Poprzednie fotele byly gołe, do ktorych szla tylko wiazka airbag. Wiazka air bag z mojego auta pasuje do nowych foteli. Zalezy mi na podlaczeniu elektrycznego ledzwia, podlaczylem na krotko plus i minus do tej kostki http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... f2265c1ee4" onclick="window.open(this.href);return false; (brazowy minus i czerwono-czarny plus) i regulacja ledzwia dziala.
Skad pociagnac plus i minus do tej kostki aby mialo to rece i nogi ? Zaznaczam ze z podlaczeniem grzania daje sobie narazie spokoj.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  04 sty 2013, 19:53
 kujawsko-pomorskie
#90049
y0p5 pisze:Panowie, ma nowe fotele z golfa VI z grzaniem i elektrycznym ledzwiem. Poprzednie fotele byly gołe, do ktorych szla tylko wiazka airbag. Wiazka air bag z mojego auta pasuje do nowych foteli. Zalezy mi na podlaczeniu elektrycznego ledzwia, podlaczylem na krotko plus i minus do tej kostki http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... f2265c1ee4" onclick="window.open(this.href);return false; (brazowy minus i czerwono-czarny plus) i regulacja ledzwia dziala.
Skad pociagnac plus i minus do tej kostki aby mialo to rece i nogi ? Zaznaczam ze z podlaczeniem grzania daje sobie narazie spokoj.
No nie mając takie stołki nie podłączysz ich kompletnie ? Jest trochę roboty ale można to zrobić. Schematy są dostępne. W serwisie kupujesz kostki - nie są drogie. Potrzeba deko kabla i końcówki ogólnie dostępne plus piny do klimy i borda. Aha trzeba mieć panel klimatyzacji z pokrętłami grzania.
Dasz radę. Osobiście to robiłem i dzisiaj przy tej porze roku to jest komfort. Co do plusa i minusa to jak spojrzysz na schemat to będziesz wiedział pod jaki bezpiecznik podpiąć plus ale zapewne musi to być do plusa po stacyjce. A minus - pod dywanikami przy słupkach przednich są punkty masowe.
By orh -  04 sty 2013, 20:27
 małopolskie
#90051
Pany zakładać odrazu grzanie i już!!! Szkoda kupowac/ mieć stołki z grzaniem i nie korzystać z tego. Roboty jest niewiele w sumie a korzyści i punktów do lansu przybywa tyle że hej...
By mwsoft -  04 sty 2013, 20:31
 dolnośląskie
#90052
Potwierdzam, rok się za grzanie zabierałem, bo nie wiedziałem jaki to wypas :D

Co do elektrycznych lędźwi - w obwodzie jeszcze powinien być bezpiecznik termiczny montowany w ramce na przekaźniki nad bordem. Zabezpiecza on silniki przed przegrzaniem, gdy napotkają opór (a jeszcze bezpiecznik nie wywali).

Przynajmniej widziałem coś takiego w którymś roczniku w elsie, nie wiem czy zawsze to występuje.
By y0p5 -  04 sty 2013, 21:38
 pomorskie
#90055
Potrzebuje schemat podlaczenie eletrycznych foteli do 2007. Schemat do grzania mam. Widzialem krzych podawal w tym temacie, ale zdjecie juz chyba niedostepne bo mi nie dziala.
By Kiler -  05 sty 2013, 9:32
 wielkopolskie
#90071
y0p5 pisze:Potrzebuje schemat podlaczenie eletrycznych foteli do 2007. Schemat do grzania mam. Widzialem krzych podawal w tym temacie, ale zdjecie juz chyba niedostepne bo mi nie dziala.
ale co masz na myśli pisząc "elektryczne fotele" ??? całe regulowane elektryczne ???
By Kiler -  05 sty 2013, 20:17
 wielkopolskie
#90109
podłącz się pod jakiś wolny bezpiecznik (według uznania - na stałym plusie albo po zapłonie ) i tyle . ok 30 cm poniżej skrzynki bezpieczników masz punkt masy
By Kiler -  18 sty 2013, 14:13
 wielkopolskie
#90890
Przy okazji "walki" z tempomatem doszedłem co jest nie tak z moimi siedzeniami :lol: ( ale dalej tempomat nie działa :twisted: )
Okazuje sie że samochód widzi siedzenie pasażera jako kierowcy i odwrotnie . Jeśli otworze drzwi kierowcy i ożyje przycisku "easy entry" to bez problemu fotel się przesunie a po jego ponownym naduszeniu wróci na swoje poprzednie miejsce . I odwrotnie - przy otwartych drzwiach pasażera działa od strony kierowcy
I teraz macie jakieś pomysły jak samochód poznaje które siedzenie jest które ??? sterowniki są podłączane do CANa i tyle . nigdzie nie jest określone który jest prawy a który lewy . Sterowniki maja dokładnie takie samo kodowanie . Zamienienie sterowników miejscami nic nie daje . Pomysły mi się skończyły :?:
By orh -  18 sty 2013, 20:10
 małopolskie
#90916
Pomysł jest taki ze jak wymieniałeś fotele u siebie w gofrze to dostałeś\zakupiłeś stołki z angola .. ;)