Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 sie 2011, 22:21
 małopolskie
#48901
Panowie ma ktoś może schemat podłączenia elektrycznych foteli?? najchętniej takich z pamięcią!
Awatar użytkownika
By fredric -  24 sie 2011, 22:31
 mazowieckie
#48903
Aby działał elektryka wystarczy tylko doprowadzić zasilanie do fotela i problem z głowy. Jak znam życie może ale nie musi być dodatkowy plus do podtrzymania pamięci czyli stały plus. Cyknij fotkę kostki to będzie wiadomo który to zasilanie.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 sie 2011, 22:49
 małopolskie
#48911
pierwsze muszę mieć fotele :) tylko jak są fotele z pamięcią to chyba po wybraniu danego ustawienia przestawiają się także lusterka.. hmmm
Awatar użytkownika
By fredric -  24 sie 2011, 22:51
 mazowieckie
#48913
O popatrz o tym nie pomyślałem więc więcej będzie przewodów albo same sygnałowe plus jakiś moduł.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 sie 2011, 22:57
 małopolskie
#48916
no jak będzie jakiś moduł to pewnie będzie trzeba podciągnąć sygnały CAN
By lisik -  20 wrz 2011, 15:56
 -------
#50161
Krzycho pisze:Panowie ma ktoś może schemat podłączenia elektrycznych foteli?? najchętniej takich z pamięcią!

Pamietaj ze takie fotele musza miec taka puszke pod siedziskiem- sterownik - ja kupilem nie wiedzac o tym okazyjnie fotele od eosa i mialem bardzo duzo problemu zeby ten sterownik obejsc bo za sztuke trzeba z 500zl zaplacic, ale sie udalo, tyle ze pamieci w fotelach nie mam.
By Kiler -  11 sty 2012, 16:26
 wielkopolskie
#59343
oooo właśnie znalazłem ten temat :mrgreen:
widzę że da się to założyć (mam ten sterownik ) ale dalej nie wiem gdzie szukać jakiejś rozpiski który przewód do czego
Awatar użytkownika
By Danielo -  11 sty 2012, 17:46
 dolnośląskie
#59346
zeby bylo jak fabryka (i zgodnie ze sztuka)to proponuje zamontowac bezpieczniki termiczne ktore fabrycznie sa zamontowane w wersjach z elektrycznymi stolkami i chronia silniczki fotela przed uszkodzeniem (w skutek przeciazenia) .

PS: W razie jak by ktos potrzebowal takie bezpieczniki to posiadam nowki sztuki na sprzedaz :) oczywiscie oryginaly vw . wiecej info na pw
By Kiler -  11 sty 2012, 18:34
 wielkopolskie
#59350
bardzo chętnie je zamontuje bo lubię jak wszystko jest tak jak fabryka chciała ale najpierw muszę się dowiedzieć jak to wszystko podłączyć :lol: i chociażby gdzie i na których przewodach je zamontować :lol:

ps czy to prawda że do wersji 3D nie występowały w golfie elektryczne stołki ??? tak mi mówiło kilku sprzedawców
By Kiler -  12 sty 2012, 9:40
 wielkopolskie
#59420
he he ciągle szukam jakiś rad jak to wszystko połączyć :mrgreen:
Obrazek
zbliżenie wtyczki 1
Obrazek

zbliżenia wtyczki 2

Obrazek

zbliżenie wtyczek 3 i 5

Obrazek

zbliżenie wtyczki 4

Obrazek

i taki sterownik

Obrazek
By 1 6 D -  12 sty 2012, 10:58
 zachodniopomorskie
#59429
W ELSA nie widzę schematu dla Eosa do foteli, jednak znalazłem do Scirocco które jest bardzo zbliżone zdaje się mi, może podaj na PW mail to wyślę pdfa, może się akurat przyda. Poszukam jeszcze w obcych językach, bo polski język ma często mniej schematów i opisów.
By lisik -  12 sty 2012, 13:02
 -------
#59435
Wtyczka 3 to wtyczka od czujnika dupy na fotelu, czyli brzęczyka niezapiętych pasów- normalnie sią ją podłącza jak w starych fotelach bez elektryki, żółta wtyczka nr5, wtyczka airbagu, tez powinna pasowac a jak nie to trzeba przelutowac ze starych foteli, wtyczka najważniejsza czyli nr 4 to zasilanie- nie pamietam juz co i jak ale spojrze u siebie to w sobote powinienem Ci napisać.
Czy do tego czarnego sterownika wchodzi jakas wtyczka? Pokaz jeszcze zdjecie sterowania fotelami z boku i najlepiej widok na wtyczki którymi podłączone są przyciski sterowania fotelami

EDIT:
NAjlepiej jakbys mial stary alkumulator, podłącz kable do klem i tak, na plusową załóż sobie bezpiecznik jakikolwiek jakies 10 czy 15A, w tej wtyczce zasilania podłącz pod ten brązowy gruby kabel minus a pod nim jest taki niebieski obok czerwony i obok czerwony z czarnym paskiem- to te dwa czerwone podlacz pod plus i zobacz co bedzie dzialac

Z tego co pamietam te silniczki sa na dwa piny nie na jeden wiec jak przypadkiem zamienisz plus z minusem to nic sie nie stanie tylko przycisk bedzie dzialal odwrotnie, ja caly dzien metoda prob i bledow podlaczalem ale musialem jeszcze obejsc brak sterownika, nie pamietam tych wtyczek 1 i 2, gdzie one prowadzą?

Tak na prawde jak rozgryziesz ta wtyczke od zasilania gdzie ida plusy gdzie minusy to bedzie juz po zabawie- tam piny sa ponumerowane i tak jak ja obstawiam na bank 4 i 5 to minusy ponizej 4 i ponizej 3 to plusy (to jest chyba pin nr 8 i 9- bo nie widze jak one sa numerowane w tym nizszym rzedzie) a z tych co mi sie tylko wydaje to 6 minus a dwa cienkie pozostale chyba do tego easy entry idą to je bym na razie zostawil- sprobuj tak podlaczyc i zobacz co bedzie dzialac.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  12 sty 2012, 19:42
 małopolskie
#59466
a czy przypadkiem wtyczka nr1 nie wchodzi we wtyczkę nr2??


teraz wtyczka ta duża nr4 w tym przypadku fotel kierowcy bedzie inny niż fotel pasażera

schemat z golfa5
Obrazek

na 100% brazowy masa :) na 99% niebieski gruby ten pod brązowym to zasilanie do fotela pasażera
By Kiler -  12 sty 2012, 22:06
 wielkopolskie
#59474
Krzycho pisze:a czy przypadkiem wtyczka nr1 nie wchodzi we wtyczkę nr2??
nie . obydwie są "żeńskie"
Krzycho pisze: teraz wtyczka ta duża nr4 w tym przypadku fotel kierowcy bedzie inny niż fotel pasażera
jutro odpakuje drugi fotel i sprawdzę jak tam wygląda
Krzycho pisze: na 100% brazowy masa :) na 99% niebieski gruby ten pod brązowym to zasilanie do fotela pasażera
a ktoś ma pomysł które to CAN ?? i który ?? bo podobno są rożne CANy (czytałem o tym bodajże przy sprawie przeróbek parktronica na OPS )
lisik pisze:Pokaz jeszcze zdjecie sterowania fotelami z boku
Obrazek

to zdjęcie poglądowe bo dzisiaj już nie dam rady zrobić ale tak dokładnie to wygląda
lisik pisze:Czy do tego czarnego sterownika wchodzi jakas wtyczka?
tak . dwie wtyczki a w każdej z milion przewodów :lol:
zrobić fotkę tych kostek ???
By lisik -  12 sty 2012, 23:05
 -------
#59485
Nie, to nie rób tych z milionem (ja miałęm z nimi problem bo musialem je na krótko spinac, masakra, ale tych dwóch dodatkowych... nie pamietam zebym takowe mial, musze sprawdzic