Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  30 sie 2011, 9:09
 małopolskie
#49143
z tym odpalaniem auta jest tak, że jak masz swój kluczyk to nim właśnie deaktywujesz alarm przekręcając go w stacyjce :)
podeślij mi na priva swój email to Ci wieczorem podeśle to co mam o alarmie fabrycznym.
Awatar użytkownika
By soil -  30 sie 2011, 20:07
 śląskie
#49168
Krzycho, dzięki za materiały!

Nowe fakty w sprawie alarmu, którego nie ma:
Postanowiłem zrobić dzisiaj jeszcze raz test, wsiadłem do auta, zablokowałem drzwi (15 sekund wyła syrena) z pilota i odczekałem minutę. Otwieram maskę a tu włącza się syrena i migają kierunki.

Nie wiem już o co chodzi. Od której strony się za to zabrać..

Dodam, że przy blokowaniu drzwi nigdy nie ma dźwięku.
Jest jeszcze dioda przy dźwigni zmiany biegów (obok asr), która nigdy nie świeci..
Awatar użytkownika
By Krzycho -  30 sie 2011, 21:10
 małopolskie
#49170
no to widzisz na 100% masz fabryczny alarm :) a ta nie działająca dioda to zapewne pozostałości po nie fabrycznym alarmie, idz po kablach od tej diody może dojdziesz do centralki tej nie fabrycznej i zrobisz sobie z tym porządek. Ale z tego co piszesz to i tak nie rozwiąże to twojego problemu bo tu jest winny jakiś czujnik od fabrycznego alarmu.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 kwie 2012, 23:02
 pomorskie
#69371
mam mały szkopuł w moim Audi, komfort jest zakodowany prawidłowo pod alarm, czyli jest zakodowany horn, syrenka, beep i blink lecz nie wydaje żadnego dźwięku przy zamykaniu otwieraniu itp... ale jak zakoduję na "pasywne włączanie się alarmu" to włączają się i mrygają tylko same kierunkowskazy a również nie ma żadnego dźwięku, jak w Mk5 zakodowałem horn to wywalało błąd w sterowniku bo nie był wyposażaony w alarm, tutaj nie ma żadnych błędów w komforcie /oprócz "czujnik zbicia tylnej szyby" przerwa w obwodzie/, jakieś rady? Gdyby syrenka była zjarana to czy nie powinno wywalać kodu błędu?
By mwsoft -  12 kwie 2012, 23:46
 dolnośląskie
#69382
mettenos pisze:mam mały szkopuł w moim Audi, komfort jest zakodowany prawidłowo pod alarm, czyli jest zakodowany horn, syrenka, beep i blink lecz nie wydaje żadnego dźwięku przy zamykaniu otwieraniu itp... ale jak zakoduję na "pasywne włączanie się alarmu" to włączają się i mrygają tylko same kierunkowskazy a również nie ma żadnego dźwięku, jak w Mk5 zakodowałem horn to wywalało błąd w sterowniku bo nie był wyposażaony w alarm, tutaj nie ma żadnych błędów w komforcie /oprócz "czujnik zbicia tylnej szyby" przerwa w obwodzie/, jakieś rady? Gdyby syrenka była zjarana to czy nie powinno wywalać kodu błędu?
A pokazuje Ci w tej ostatniej / przedostatniej linijce pod numerem sterownika numer syrenki?
Bo jesli jej nie ma to tam jest chyba coś w stylu "sounder n/mounted" czy jakos tak.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 kwie 2012, 12:02
 pomorskie
#69403
mwsoft pisze:
A pokazuje Ci w tej ostatniej / przedostatniej linijce pod numerem sterownika numer syrenki?
Bo jesli jej nie ma to tam jest chyba coś w stylu "sounder n/mounted" czy jakos tak.
o której linijce mówisz?

co oznacza "coś w stylu "sounder n/mounted""
By mwsoft -  13 kwie 2012, 13:06
 dolnośląskie
#69410
mettenos pisze:
mwsoft pisze:
A pokazuje Ci w tej ostatniej / przedostatniej linijce pod numerem sterownika numer syrenki?
Bo jesli jej nie ma to tam jest chyba coś w stylu "sounder n/mounted" czy jakos tak.
o której linijce mówisz?

co oznacza "coś w stylu "sounder n/mounted""
No to jedziemy pismem obrazkowym :lol:

Bez syrenki
Obrazek

Z syrenka:
Obrazek
By mwsoft -  13 kwie 2012, 19:42
 dolnośląskie
#69443
mettenos pisze:no to się wyjaśniło, u mnie jest tak:

trochę dziwne że przy zakodowanym alarmie nie wywala błedu w komforcie, w Mk5 nie miałem alarmu i po zakodowaniu oczywiście wywalało błąd a tutaj nie wywala
No cóż, jednak Audi większość elektroniki ma trochę inną niż reszta VAGa. To co - instalujesz syrenkę? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 kwie 2012, 11:46
 pomorskie
#69485
wpierw muszę sprawdzić czy przypadkiem jej tam nie ma, bo w polu VCDS-a nie ma "n.mounted" tylko "no answer" a to różnica :D jak zaznaczę w sterowniku "pasywne włączanie alarmu" to po otwarciu drzwi zaczynają mrygać same kierunkowskazy, wówczas muszę na pilocie nacisnąć przycisk otwierania i kierunki się wyłączają