Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By kupszczelisty -  01 paź 2011, 22:24
 wielkopolskie
#50670
Witam

Mam taki problem, w golfie plus żarówka h7 mocowana jest w specjalny plastik (w ASO nazywa się to jarzmo) który po bokach ma wyprowadzone styki i ten element wsadza się z żarówką do reflektora i przekręca. Już w drugim jarzmie w tym samym reflektorze upaliło mi jeden ze styków. Udało mi się odkręcić reflektor i kawałek wysunąć, okazało się że styk który znajduję się w reflektorze jest OK, ale gdy się to wszystko nagrzeje to ten styk wtapia się w plastik mocujący go i robi się tam problem. Najprawdopodobniej nie da się kupić tego elementu w reflektorze a nie widzi mi się kupowanie nowego reflektora i będę szukał używanego żeby sobie podmienić te elementy. Moje pytanie brzmi czy w golfie V żarówka jest tak samo montowana, bo to może mi ułatwić szukanie reflektora jakiegoś rozbitego.

Proszę o wszystkie sugestie i informacje
Awatar użytkownika
By malydaras -  01 paź 2011, 23:33
 mazowieckie
#50675
W zwykłym golfie jest taki sam sposób montażu żarówki, ale czy jarzmo i jego gniazdo jest takie samo to nie wiem. Można sprawdzić w etce czy numery są takie same.

Z Twojego opisu wynika, że jednak nie masz prawidłowego styku. W związku z tym na złym połączeniu elektrycznym jest zwiększona rezystancja, co powoduje punktowe wydzielanie się ciepła, co powoduje płynięcie plastiku i przesunięcie się blaszek oraz kolejne pogarszanie się styku. Przez ten styk płynie ponad 4A więc w razie problemów z połączeniami elektrycznymi układ zaczyna pracować jak grzałka. Pytanie dodatkowe, czy ten wadliwy reflektor świeci słabiej?
By kupszczelisty -  02 paź 2011, 7:13
 wielkopolskie
#50676
Żarówki mam standardowe boscha, dodatkowo auto ma światła mijania ustawione jako dzienne, więc mało kiedy świecą pełną mocą. Jeden kolega tutaj z forum też pisał jakiś czas temu o tym samym problemie. Ja na razie to jarzmo poskładałem z dwóch, a styk w reflektorze też oczyściłem z plastiku który na niego troszkę spłynął, ale obawiam się że sytuacja może się powtórzyć i muszę zorganizować sobie jakieś zapasowe części. Reflektory są firmy Hella a mocowanie tych żarówek ma napis valeo i są wyprodukowane w Czechach.
By kupszczelisty -  02 paź 2011, 7:14
 wielkopolskie
#50677
Wadliwy reflektor nie świecił i nie świeci słabiej.
By kupszczelisty -  02 paź 2011, 17:52
 wielkopolskie
#50684
Jarzma upaliłem już dwa w tym samym reflektorze i upalił się styk po tej samej stronie, z tych dwóch poskładałem sobie kolejne bo dało się wyjąć z nich styki a kształt mają taki sam. Dzisiaj rano znowu nie świecił mi ten reflektor, wyjąłem jarzmo i musiałem jeszcze bardziej odgiąć styk.