Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By pszczolek -  13 lut 2011, 11:16
 mazowieckie
#37892
Polecam Ci czujniki Cobry ;)
U nas w Toyocie jest bardzo malutko reklamacji na ten towar.
Nie polecam Parktronica oraz ETS-ów
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 lut 2011, 11:22
 pomorskie
#37894
pszczolek pisze:Polecam Ci czujniki Cobry ;)
jaki przedział cenowy? z wyświetlaczem LCD czy bez? na allegro ich nie widzę
By pszczolek -  13 lut 2011, 11:33
 mazowieckie
#37895
Niestety na allegro ich nie ma
Sa one tylko na buzzer i kosztuja ok 350zł. Cena calkiem spora ale za to ***** sie bezawaryjnoscia i bdb dokładoscia dzialania
By kuba94 -  13 lut 2011, 18:01
 pomorskie
#37922
mam valeo dokladane z buzerem bez wyswietlacza .Narazie wszystko ok .do podstawowej wersji zawsze mozna dolozyc wyswietlacz bo centralka ma wejscie na rozbudowe. Albo kupić od razu z wyświetlaczem
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 lut 2011, 21:05
 pomorskie
#37959
a jak jest z podłączeniem? Czy idziemy do przodu do skrzynki elektryki czy wcinamy się w światło cofania z tyłu?
By kuba94 -  13 lut 2011, 22:51
 pomorskie
#37991
valeo skrzynka z tylu pod wykładzinę w bagażniku , poniżej lampy w zasadzie na wysokości zderzaka tam jest miejsce na skrzynkę . Tak jak by było przygotowane miejsce na to .Wpinasz się w wiązkę tylnego światła w przewód + idący do żarówki światła cofania na wysokości nadkola w główną wiązkę ( musisz trochę wypiąć boczek wykladziny bagażnika . Przewód do (-) poprowadziłem na prawą stronę tam jest firmowe miejsce do wpinania się w masę (też trzeba wypiąć wykładzinę boczku .No i buzer ciągniesz do kabiny i przyklejasz .Ja wkleiłem go pod osłonę slupka tak że mam przy uchu samym nie mal że
By kuba94 -  13 lut 2011, 23:07
 pomorskie
#37994
jak nie włączysz radia i masz dobry sluch i nie masz disla to bedziesz slyszał . z tego co się orientuje to akurat masz tdi .Ja miałem w bagażniku to słabo było strasznie słychać firmowego valeo buzzera ,później przeniosłem go pod zegary do przodu niby było wszystko ok ale coś mi nie pasowało jakoś dopiero jak zobaczyłem jak miała skodzina zamotowany fabrycznie, bizzer był na słupku .Swoj przeniosłem i teraz jestem zadowolony z tego wynalazku .
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 lut 2011, 11:03
 pomorskie
#38037
kupiłem tani zestaw z allegro z buzzerem, czterema czujkami i centralką, przy okazji instalacji haka holowniczego i demontażu plastików progów poprowadzę instalację gdzieś do przodu, kupiłem bez wyświetlacza LCD bo się nie podobają, wolę sam dźwięk, ciekawi mnie jak to badziewie będzie się sprawować
Awatar użytkownika
By fredric -  14 lut 2011, 18:30
 mazowieckie
#38097
mettenos tylko za bardzo nie zaufaj tym czujnikom. miałem w sharanie i tak się przyzwyczaiłem że przestałem patrzeć w lusterka. Pewnego dnia coś się zjeb..... ale dopiero poczułem że nie działają hehe
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 lut 2011, 18:57
 mazowieckie
#38115
to fakt, czujniki usypiają czujność i idziesz na łatwiznę. W pewnym momencie może się okazać, że zderzak do wymiany
By kuba94 -  14 lut 2011, 20:07
 pomorskie
#38141
valeo jak i orginaly po zapieciu biegu wstecznego daja sygnal ze dzialaja jak ktorys nie sprawny to pika tyle razy zeby okresli ktory padniety tak ze raczej nie ma mozliwosci zeby sie dowiedziec ze nie dzialaja jak sie uslyszy
Awatar użytkownika
By K_R_I_S -  14 lut 2011, 21:45
 śląskie
#38165
Ja mam zamontowane te "tanie" z Allegro z wyswietlaczem.
Działają badzo dobrze. Wyświetlacz i buzzer umieszczony w schowku na okulary. Blisko, wyraźnie, a nie rzuca się bardzo w oczy.
Fotki w tym temacie:
http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=8&t=1316" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie obyło się oczywiście bez problemów bo fabryczny moduł komfortu powodował przekłamania w działaniu czujników ale znajomy elektronik wymyślił na to patent (układ elektroniczny - koszt 50zł) i teraz mierzy idealnie od 1,7m do 0,3m.
Czujniki przydają się bardzo zwłaszcza gdy autem jeździ żona... :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12