Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  20 lip 2015, 21:24
 dolnośląskie
#185759
PLecy pisze:Czy gdzieś można kupić ten kabel co idzie od gatewaya do modułu pdc ? albo jak się on nazywa ? został mi stary moduł pdc czujniki i wiazka zderzaka i chciałem zamontować go ojcu w golfie plusie bo nie posiada ale brakuje mi tego kabla co idzie od modułu do bramki i do brzeczka .

z góry dziekuje za pomoc :)
pisz do krzycho
Awatar użytkownika
By PLecy -  22 lip 2015, 12:08
 zachodniopomorskie
#185970
Witam czy ktos ma kontakt z Panem Rafikiem ?? Posiadam taki zestaw jak on czyli czujniki i modul ale nowe czujniki nie pasuja do mocowan od starych i chcialby sie od Pana Rafika dowedziec jak on je zamontowal ?? Lub czy te adaptery co sa podane wyzej w linku pasuja do tycz czujek . Ale bardzie zalezalo by mi na kontakcie do Pana Rafika... z gory dziekuje
Zaczynam montowac ops i sie troche gubie :p.

.

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  22 lip 2015, 13:45
 dolnośląskie
#185977
PLecy pisze:Witam czy ktos ma kontakt z Panem Rafikiem ?? Posiadam taki zestaw jak on czyli czujniki i modul ale nowe czujniki nie pasuja do mocowan od starych i chcialby sie od Pana Rafika dowedziec jak on je zamontowal ?? Lub czy te adaptery co sa podane wyzej w linku pasuja do tycz czujek . Ale bardzie zalezalo by mi na kontakcie do Pana Rafika... z gory dziekuje
Zaczynam montowac ops i sie troche gubie :p.

.

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka
skoro montujesz OPS, to kontynuuj proszę w temacie o OPS :thank_you:
do Rafika mozesz wysłac info na PW
By basto -  10 paź 2015, 11:12
 śląskie
#195811
Witam wszystkich, parę dni temu kupiłem żonie Golfa V Sportline hatchback i przymierzam się do montażu fabrycznych czujników parkowania tylko z tyłu. W tej chwili nie mam otworów na czujniki i to jest dla mnie największa niewiadoma co zrobić. Czy trzeba kupować zderzak taki z oryginalnymi mocowaniami na czujniki, czy można samemu zrobić otwory tak żeby wyglądało jak fabryka dała. Prosił bym o informacje jak to wygląda w zderzaku, czy są zaznaczone miejsca gdzie trzeba wywiercić otwory no i jak zamontować później te czujniki?
By basto -  10 paź 2015, 18:12
 śląskie
#195849
Fabryczne uchwyty to pewnie tylko w ASO będą dostępne? Te uchwyty jak się do zderzaka montuje? Czy ktoś ma numer częsci?
By basto -  13 paź 2015, 22:12
 śląskie
#196450
Witam ponownie, zakupiłem cały zestaw zdemontowany z Golfa V, pozostały mi tylko do kupienia koszyczki czyli mocowania które się przykleja do zderzaka i później kodowanie CAN GATEWAYa. I tu mam pytanie, jaką opcję muszę uruchomić w bramce Can aby zaczął działać PDC.
By basto -  24 paź 2015, 17:59
 śląskie
#197813
Ok mam już wszystko skompletowane, czujniki wraz z koszyczkami pomalowane w kolor auta, została mi jedna sprawa, rozstaw czujników od siebie oraz od dokładki. Mam prośbę do wszystkich którzy mają oryginalne czujniki zamontowane w golfie 5 HB. Prosiłbym o zmierzenie odległości między czujnikami chodzi odległości od środków czujników oraz odległość od środka czujnika do dokładki zderzaka. Każde wymiary się przydadzą. Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By palmitis -  29 paź 2015, 16:16
 śląskie
#198358
Witam. Od wczoraj mam problem z czujnikami parkowania. Gdy rankiem wsiadałem do samochodu i wrzuciłem bieg wsteczny wszystko działało, po powrocie z pracy zauważyłem, że system w ogóle nie reaguje na wrzucenie wstecznego biegu. Wcześniej gdy wrzucałem wsteczny, było słychac krótki sygnał dźwiękowy i pikanie przy zbliżaniu do przeszkody, teraz w ogóle tego nie ma. Wrzucam wsteczny, i brak reakcji. Żadnego sygnału nic. W czym szukać przyczyny? Gdzie i od czego zacząć? Jakieś wtyczki?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  29 paź 2015, 17:16
 małopolskie
#198371
sprawdz czy nak wrzucasz wsteczny to zaświeca się światełko od wstecznego... dsg czy manual??
Awatar użytkownika
By palmitis -  29 paź 2015, 17:36
 śląskie
#198373
Skrzynia manualna, światło wsteczne zapala się. I to jedyna oznaka wrzuconej "erki".

Jeśli za te czujniki odpowiada osobny bezpiecznik aniżeli za światło wsteczne to wie ktoś który to?
Awatar użytkownika
By pitt52 -  30 paź 2015, 9:47
 śląskie
#198441
Miałem podobnie tj. raz działał brzęczek, a raz nie. Kupiłem nowy w ASO, o ile pamiętam za 83 zł i wymieniłem. Jest przy tym trochę roboty, ale nie ma tragedii. Po wymianie brzęczka wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  30 paź 2015, 10:36
 małopolskie
#198445
palmitis pisze:Skrzynia manualna, światło wsteczne zapala się. I to jedyna oznaka wrzuconej "erki".

Jeśli za te czujniki odpowiada osobny bezpiecznik aniżeli za światło wsteczne to wie ktoś który to?
weż podepnij kabel diagnostyczny i zobacz jakie masz błedy... opis bezpieczników masz na forum... niestety nie pamiętam który to ale chyba SC18 - 5A (skrzynka wewnątrz auta nie ta pod maską)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12