Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  18 lut 2016, 15:34
 małopolskie
#216104
roae pisze:panowiw mam orginalny zestaw pdc do golf plusa, gdzie się wbić z kablami can?
bramka can para przewodów pomarańczowo/zielony i pomarańczowo/brazowy... taką samą parę przewodów masz chyba w bordnetzie... i w przednich drzwiach (słupki A)
By roae -  18 lut 2016, 17:00
 dolnośląskie
#216119
dzięki kolego jeszcze jedno pytanie, bo jak wiadomo sterownik i buzer są w prawym boczku bagażnika i tak se myślę żeby nie ciągnąć kabli gdzies w okolice kierowcy, to wpiąłbym się w wiązkę od świateł tylnych, plus masa i wsteczny, czy tak nie było czasem orginalnie?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  18 lut 2016, 20:39
 małopolskie
#216153
mase masz na słupku a zasilanie ma być z + a nie z lampy... z lampy możesz sobie aftermarketówkę zasilić...
By laswoj -  17 kwie 2016, 13:15
 śląskie
#224737
orlo88 pisze:Witam,
Ja osobiście mogę polecić czujnik cofania elektromagnetyczne.
Nie trzeba wiercic w zderzaku nakleja się taśmę od wewnątrz zderzak i już działa:D
Mam je w octavi i golfie i spisując się świetnie a koszt niski,mataz jeszcze prostrzy :D
Witam.
Mam zamiar zakupić takie czujniki (mam nadzieję, że czujniki nadal działają). Możesz podać kilka szczegółów z montażu. Czy taśmę elektromagnetyczną docina się do długości zderzaka, czy może nadmiar zostawiamy? Którędy najlepiej przeprowadzić przewód do wnętrza (golf V)?
By orlo88 -  17 kwie 2016, 17:25
 śląskie
#224770
Czujnik działa jak należy,
Co do montażu to należy powierzchnię dobrze odtluscic i przykleić taśmę od wewnątrz zderzak nadmiar taśmy poprostu odcinamy.
A z miejscem to +/- w miejscu łączenia zderzaka między dokładka a górna częścią ,bynajmniej ja tak mam wygodniej do przeprowadzenia kabelkach z modułu :D.
Szkopul jest ze przeprowadzeniem "+" ze wstecznego.
W golfie jest w klapie i trzeba pogrzebać przy kostce w bagażniku z lewej strony i tam go poszukać.
W Octavi nie było problemu bo lampy mamy w błotnikach :P

Ale u Ciebie nie będzie problemu bo masz Kombii i lampy są w błotniku :D
Awatar użytkownika
By jendrek1975 -  20 kwie 2016, 18:46
 podkarpackie
#225355
Niedawno też sprawiłem sobie elektromagnetyczny czujni parkowania,zamówiłem na aliexpress,czas oczekiwania na przesyłkę 1,5 miesiąca ale było warto czekać,cena razem z przesyłką 34,10 zł :naughty:
By krzychu8888 -  12 lis 2016, 22:34
 śląskie
#242667
Troszkę odświęzę tamat :D

Chciałbym sobie zamontować czujniki parkowania PRZÓD gdyż w tyle już były fabrycznie :)

Kupując np coś takiego :

http://allegro.pl/czujnik-4-czujniki-pa ... 14435.html

podłączyłbym to pod fabryczny BUZER zamontował przycisk Obrazek będzie to hulało ?

Tzn włączam przycisk czyjniki działają , wciskam ponowcie czujniki nie działają :) (Coś jak ESP z tym że tutaj jest jeszcze kontrolka przy zegarach)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  13 lis 2016, 11:39
 małopolskie
#242676
bez dodatkowego układu NIE!!!, bo przedstawiony przycisk jest tz chwilowy... inaczej mówiąc zamyka obwód w momencie przyciśnięcia przycisku...
By krzychu8888 -  13 lis 2016, 13:06
 śląskie
#242683
W takim razie co jest mi jeszcze potrzebne ?

Ewentualnie może być też tak że czujnik działa cały czas a dopiero w momencie naciśnięcia przycisku czujnik nie działa
By tsw.michal -  25 maja 2017, 21:54
 małopolskie
#252337
Witam. Miałem ostatnio lekką stłuczkę moim golfem plusem. Został porysowany tylny zderzak po prawej stronie, dostało się też czujnikowi parkowania. Sprawdziłem później czy działa i było ok. Po dwóch dniach zauważyłem że dźwięk czujnika jest inny niż był taki charczący. Mam czujniki przód i tył, dźwięk z przodu jest ok a z tyłu się zmienił. Czy ktoś z was miał podobny problem?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Bakaland -  03 kwie 2018, 14:53
 wielkopolskie
#263566
Witam ,
Czy jest możliwość regulacji głośności głośniczka?
Aktualnie jest słabo słyszalny i chciałbym go podkręcić .
By Bolek35 -  20 mar 2019, 17:32
 małopolskie
#272799
czesc :)
czy ktoś z Was orientuje się gdzie szukać modułu parktronika z golfie kombi ? z tyłu z prawej strony znalazłem tylko głośnik, przy kierownicy go nie znalazłem. Czy możliwe jest że jest wciśniety gdzieś za skrzynkę z bezpiecznikami ?
Pozdrawiam :)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12