Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  31 lip 2012, 0:32
 małopolskie
#78746
są takie i takie lampki :) worningi są obsługiwane przez wszystkie moduły, za to zaczyna sie problem przy oświetleniu w lusterkach bo tu już nie każdy to obsługuje....
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  08 sie 2012, 0:26
 śląskie
#79132
koledzy a czy ktoś może mi napisac jak działa to podświetlanie zewnętrzne ?
kiedy sie ono włancza i jak i czym , moze pilotem? i kiedy się wyłancza... ?
By kuba94 -  08 sie 2012, 8:55
 pomorskie
#79141
dexter23pl pisze:No to czuje że będzie w niedługim czasie zewnętrzny mod :mrgreen:

czy któryś z kolegów wie jak numer jest do tych lampek do lusterek? jakiś link jak to wygląda?
zmienia się tylko plastik od dołu lusterka na taki z lampką?


znalazłem ;)
http://allegro.pl/vw-golf-v-skladane-z- ... 86153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzeba zmienić całe lusterko żeby było jak w orginale, ale koledzy robią moda że tylko wstawiają diodę dział to tak, jak ,,strzelisz z pilota" to się włącza podświetlenie w lusterku. Tak przynajmniej działa u mnie. Można też zrobić moda na częściach skody superB też dobry mod chyba lepszy niż orginal i nie trzeba kupować lusterka tylko sam dól. A podświetlenie od skody można na ebay wyrwać po 100 za sztukę sprzedają Czesi często tak zrobiliśmy w jettce kolegi. Jak jesteś zainteresowany to mogę ci podesłać manuala jak podłączyć wszystko.
By kuba94 -  08 sie 2012, 11:06
 pomorskie
#79145
Daj mi na prv. swój adres e-mail na normalna skrzynkę to ci podeśle plik z opisem manuala i fotami. Przetłumaczyłem z pogańskiego na polski, tak że nie powinieneś mieć problemu z montażem, a led skodziny możesz zastąpić ledami według opisów kolegów z forum. Moje prywatne zdanie, patent jaki skoda zastosowała na podświetlenie przestrzeni przed drzwiami jest najlepszy ze wszystkich mi znanych
By kuba94 -  08 sie 2012, 12:17
 pomorskie
#79155
Widziałem to jak świeci skodowe, na pewno lepiej niż orginał montowany fabrycznie w golfie.Ja osobiście żałuje, że sobie tego nie założyłem tylko poszło do jettkim
Awatar użytkownika
By jarek60 -  27 wrz 2022, 12:36
 zachodniopomorskie
#289552
Mam pytanie czy po wymianie zamka pasażera trzeba kodować moduł w drzwiach.
Niemiec najwyraźniej za matował zamek jaki był najtańszy.
Były błędy więc wyczyściłem silniczki i sprawdziłem mikro wyłączniki -działa prawidłowo.
Błędów nie ma zamek działa.
Natomiast jak użyję włącznika na drzwiach kierowcy czyli nacisnę kluczyk to blokada otwierania auta od wewnątrz działa, ale od razu wybija mi błąd VCDS:
Obrazek
W/g mnie bloki pomiarowe pokazują poprawnie wskazania zachowania się zamka, ale błąd jednak powstaje po naciśnięciu przycisku na drzwiach.
Obrazek
Obrazek
Jóź wiem że zamek sprawny tylko zly wysyła sygnał odpowiedzi z mikro styku na małym silniczku, czy można to poprawnie zakodować?
Gdzieś widziałem na YouTube jak facet po wymianie zamka musiał nanieść poprawki w kodowaniu, czy przeprowadzał adaptację?
:box:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 wrz 2022, 20:17
 śląskie
#289554
Nic nie kodujesz. Jak wyrzuca błąd to trzeba sprawną używke założyć.
Moze opcja w sterowniku drzwi safe? Ale nie wiem czy to w kodowaniu jest dostępne
Awatar użytkownika
By jarek60 -  28 wrz 2022, 11:46
 zachodniopomorskie
#289557
Są trzy opcje:
Kupno właściwej używki oryginału 3D1837016AC.
Przeróbka zamka tego co mam.
Kombinacje w sterowniku -wiem ze ktoś to robił na filmiku You tube, tam chyba adoptował zamek innego producenta i potem chyba zmieniał coś w kodowaniu.
Ale za to opisali mi na innym forum jak przerobić mój zamek.
Dlatego poprosiłem schemat w innym temacie drzwi prawych pasażera do mojego golfa.
Może dysponujesz takim schematem golf V 2006 czerwiec 3D.
Potrzebuje też rozpiskę wtyczki zamka.
:yes: