Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  21 paź 2011, 18:57
 wielkopolskie
#51996
dzisiaj zakładałem lusterka z doświetlaniem itp . Wiadomo że wiąże się to z przekodowaniem sterownika . u mnie była wpisana strasznie dziwna wartość do niczego nie pasująca wiec wpisałem tak jak mi wychodziło z "podpowiedzi" VCDSa 0000038 czyli 32 na podgrzewane lustra , 4 na kierunek i 2 na właśnie doświetlanie
Obrazek
niestety po tym wszystkim przestało mi działać otwieranie szyby przyciskiem na drzwiach pasażera (od strony kierowcy jest to możliwe ale nie daje się opuścić jednym kliknięciem , trzeba trzymać cały czas przycisk )
pojawiły się takie błędy
Friday,21,October,2011,18:16:42:63170
VCDS Version: Release 908.0

Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MIN2.lbl
Control Module Part Number: 1K0 959 702 K
Component and/or Version: Tuer-SG 024 2309
Software Coding: 0000038
Work Shop Code: WSC 01279 785 00200
1 Fault Found:

00933 - Electric Window Motor; Passenger Side (V148)
005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation
czy ja czegoś nie wkodowałem w sterownik ?? jakieś pomysły co można by z tym zrobić ??

aaa przywrócenie kodowania do pierwotnego 52 nic nie daje
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 19:42 przez Kiler, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  21 paź 2011, 19:08
 małopolskie
#51998
musisz przeprowadzić adaptację otwierania szyby, opuszczasz całą szybą albo opuszczasz ja na ok 10cm a następnie za jednym przyciśnięciem zamykasz ją i to tyle.

edit:
miałem to samo z kodowaniem, zupełnie wzięte z du..y :)
By 1 6 D -  21 paź 2011, 19:19
 zachodniopomorskie
#52000
dodaj "Automatic Run" jeszcze bo seryjne 52 to suma:
4 kierunek
16 "Automatic run" by jednym kliknięciem mogło się otwierać i zamykać
32 grzanie

A jak dołożyłeś doświetlanie to masz mieć:
2 doświetlanie
4 kierunek
16 automatic run
32 grzanie

suma to 54
By 1 6 D -  21 paź 2011, 22:18
 zachodniopomorskie
#52023
W Scirocco adaptacja szyb wygląda tak że otwiera się szybę na maks, przytrzymuje parę sekund guzik na pozycji otwierania, potem zamyka i znów przytrzymuje się kilka sekund, ale na pozycji zamykania. Może tak samo jest w Golfie.

Opis błędu z RossTecha z opisem naprawy błędu:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00933" onclick="window.open(this.href);return false;
By kostecki -  21 paź 2011, 22:29
 mazowieckie
#52026
spróbuj tak kluczyk samochodu umieścić w drzwiach i przytrzymaj w pozycji zamykania,
dłużej niż dwie sekundy, powtórz czynność i powinno być ok.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 paź 2011, 22:34
 pomorskie
#52028
w golfie jest tak samo

- zamykamy szyby
adaptację należy robić osobno dla szyb przednich i osobno dla tylnych
przód:
- opuszczamy jednocześnie obie szyby do końca cały czas naciskając klawisze a po ich zupełnym opuszczeniu nie zwalniając przycisków cały czas przez około trzy sekundy je trzymamy do usłyszenia charakterystycznego "klik" ze sterownika
- następnie puszczamy klawisze i zaraz ponownie oba naraz klikamy na kilka sekund /3/ jak do opuszczania szyb znowu do usłyszenia charakterystycznego "klik"
- następnie obie szyby razem podnosimy do góry cały czas trzymając przyciski aż do ich zamknięcia, nie zwalniając przycisków cały czas trzymamy około 3 sekundy aż do momentu usłyszenia "klik" ze sterownika
- puszczamy przyciski i zaraz ponownie oba klikamy i trzymamy jak do zamykania przez około 3 sekundy do usłyszenia "klik" ze strony sterownika - adaptacja zakończona

tył: identycznie jak w przypadku szyb przednich

mam nadzieję że dość klarownie to opisałem :D starałem się :wink:
By Kiler -  22 paź 2011, 15:51
 wielkopolskie
#52078
dzięki za opis procedury adaptacji - nie znałem . ale dalej problem nie jest rozwiązany bo po prostu nie działa mi prawy przycisk do otwierania szyby . Po dodaniu do kodowania 16 na "automatic run" zadział "one click" z przycisków kierowcy ale dalej prawy przycisk jest martwy . Analizując to wszystko doszedłem do wniosku że jeśli w module nie ma jakiegoś dodatkowego kodowania np samego przycisku to pozostaje opcja prozaiczna czyli któraś wtyczka nie jest dobrze podłączona . trzeba to na nowo rozebrać i sprawdzić .
By kuba94 -  22 paź 2011, 18:39
 pomorskie
#52117
kiler_NN - mocno lampki doświetlają ja mam moda zrobionego z lampki ze skody superb ale doświetlają słabo może dla tego że to led
By Kiler -  22 paź 2011, 19:28
 wielkopolskie
#52135
kuba94 pisze:kiler_NN - mocno lampki doświetlają ja mam moda zrobionego z lampki ze skody superb ale doświetlają słabo może dla tego że to led
świecą też "mocno średnio" ale akurat samo to podświetlanie to tylko "efekt uboczny" bardziej mi chodziło o składanie i obniżanie prawego
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  09 lip 2012, 21:49
 pomorskie
#77407
Jestem zmuszoy odgrzać kotleta. Montując ledy w lustekach i lampki ostrzegawcze zdjąłem panel od szyb, a jak założyłem składając wszystko do kupy to się okazało że:
-nie działają przyciski podnoszenia i opuszczania szyb w drzwiach kierowcy (można opuścić szybę pasażera przyciskiem w drzwiach pasażera; można zamykać i otwierać szyby zarówno pilotem jak i przekręcając klucz w zamku)
-był jakiś sporadyczny błąd o przerwanym obwodzie ale go wykasowałem i żaden inny błąd więcej się nie pokazał;
-bloki pomirowe pokazują co następuje:
Obrazek
-a w dodatku mój VCDS nie jest zarejestrowany i nie pozwala np na kodowanie modułu komfortu
P.S. kodowanie drzwi wynosi 118 (było 52 dodano 64 za warningi i 2 za lampki w lusterkach)
Zgłupiałem i w sumie nie wiem co robić. Być może pomyliem jakiś pin przy składaniu wtyczki (bo mi się rzędy pomyliły) jak już to brązowy kabel bodajże pin 18, ale jestem pewien że wetknąłem go we właściwe miejsce.

P.S. 2 Nie działa też przycisk zablokowywania/odblokowywania centralnego zamka. Czyżby coś w hardware? jak toto sprawdzić?
Awatar użytkownika
By major -  10 lip 2012, 9:26
 mazowieckie
#77431
Pytanie który rok i jak podłaczyłes lampki w drzwiach, bo w zaleznosci od modułu komfortu sa 2 rodzaje podłaczeń owj lampki . najlepiej odłaczyc wszystko i sprawdzić czy dziala jak w org.
Awatar użytkownika
By Neosternik -  30 lip 2012, 17:23
 dolnośląskie
#78723
Witam.
Mam pytanie odnośnie tylnych drzwi.znajduje mi taki błąd:
00102 - Przycisk zamykania od wewnątrz z tyłu po lewej stronie (E310)
008 - Niezrozumiały sygnał
Dodam że wszystko w drzwiach działa.Opuszcza i podnosi szybę z klawisza,zamek rygluje i otwiera drzwi.
Kasuje błąd ale za chwilę pojawia się znowu,czego dotyczy?
Wykonywałem testy elektryki drzwi i wszystko działa a błąd jak był tak jest:(
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  30 lip 2012, 22:59
 śląskie
#78742
koledzy niewiem jak to rozumiec,
są lampki do podswietlania w lusterkach ? czy chodzi o lampki w drzwiach od wewnętrznej strony?

Jesli chodzi o lampki wewnętrzne to trzeba do tego zmieniac sterownik jakis czy wystarczy tylko zaprogramowac i dołożyc te lampki?