Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  02 gru 2011, 17:22
 wielkopolskie
#55774
ciąg dalszy grzebania z oświetleniem wnętrza :)
Tak jak pisałem wcześniej nie działa mi ta lampka która nazwijmy to podświetla lusterko do makijażu w 'słoneczniku" kierowcy
Na 99% jest uszkodzony włącznik który jest wbudowany w całym "słoneczniku" (domyślam się że muszą tam być dwa - jeden który "widzi" otwarcie samej osłony lusterka i drugi który 'widzi" opuszczenie . pewnie 'umarł któryś z nich
domyślam się że to wszystko jest nierozbieralne ( co prawda rozebrać da się wszystko tylko raczej to już jest nieskładalne :lol: )
jako że mam całe czarne wnętrze to na allegro raczej jest problem z kupieniem . do golfa . ale pewnie jest to jakoś zamienne z innymi VW . czy ktoś wie z jakimi jeszcze modelami to jest zamienne ????
By Kiler -  07 gru 2011, 10:37
 wielkopolskie
#56232
wczoraj znowu walczyłem z tym podświetleniem :twisted:
wykręciłem ten"słonecznik"i po spięciu na krótko samej tej wtyczki która jest na takiej jakiejś folii i idzie dalej do instalacji samochodu dalej światło nie działa wiec raczej nie sama ta osłona /słonecznik jest problemem ale instalacja w samochodzie gdzieś jest przerwana . ktoś wie jak sama instalacja jest poprowadzona ?? gdzie są wtyczki i czy da się do tego dostać bez ściągania podsufitki ??
By kuba94 -  07 gru 2011, 11:40
 pomorskie
#56236
poszukaj na allegro kogoś co sprzedaje podsufitkę nie raz maja pokazaną ta stronę od dachu tam widać jak jest przyklejona taśma do lamp sufitowych i gdzie są łączenia ja tak zrobiłem jak mi nie paliła tylnia lampa podsufitkowa. z tego co pamiętam to wszystko szło do lewego slupka
By furbs -  10 gru 2011, 16:15
 -------
#56496
1K0 971 100 G - opisana jako "wiazka elektr. adapter dach make-up swiatla"
1K0 971 100 J - opisana jako "wiazka elektr. adapter dach dla pojazdow ze zdalnym otwieraniem garazu"
1K0 971 100 L - opisana jako "wiazka elektr. adapter dach"

Czyli najprostsza nie jest G jak pisalem tylko L z tego wynika.