Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By morales -  02 sty 2017, 9:25
 pomorskie
#245098
SZARWUS pisze:
glodek pisze:
SZARWUS pisze:Czy bordnetz 3C8937049AA pokaże na białym liczniku głębokie menu?
Żaden bordnetz nie pokaże dodatkowych opcji na czarnym czy też kolorowym liczniku

Taka opcja tylko bcm :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
"on był zamontowany w passacie b6 z 2010 roku z białymi zegarami i manetkami 5K0 kierownicą 12 przycsikową
więc jest lepszy od tych 3c8 E podobno"
Tzn, ze w tym aucie nie było głębokiego menu fabrycznie? :oczko:
Głębokie menu masz na bordzie,ale tylko na starszych licznikach białych bez PL MENU (np;2009-2010r)
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  02 sty 2017, 9:55
 podlaskie
#245102
tajpej pisze:błąd masz od grzałki dogrzewacza bo jest uszkodzona
tak myślałem ,że to od grzałki jakiś błąd .Ale dlaczego pojawia sie tam gdzie jest pomocnik kodowania i brakuje listy z zaznaczonymi opcjami ... .Nie mogę odznaczyć AUX HEAD bo ie mam listy przez co wywala mi błąd w bordzie ,Auxie,i nie mogę sobie przypomnieć ,ale też jeszcze w jednym sterowniku .Macie może jakieś domyślne ustawienia dla borda 17 bitowego ?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  02 sty 2017, 10:13
 dolnośląskie
#245104
pavlos2 pisze:
tajpej pisze:błąd masz od grzałki dogrzewacza bo jest uszkodzona
tak myślałem ,że to od grzałki jakiś błąd .Ale dlaczego pojawia sie tam gdzie jest pomocnik kodowania i brakuje listy z zaznaczonymi opcjami ... .Nie mogę odznaczyć AUX HEAD bo ie mam listy przez co wywala mi błąd w bordzie ,Auxie,i nie mogę sobie przypomnieć ,ale też jeszcze w jednym sterowniku .Macie może jakieś domyślne ustawienia dla borda 17 bitowego ?
Troche chaotycznie piszesz i nie wiem zbytnio o co chodzi..
Nie ma zadnych domyslnych ustawien dla bordnetzow
Jesli cos namieszales to przywroc swoje kodowanie borda jakie miales przed zmianami (mam nadzieje ze swoje skany masz zapisane) - kopiujesz stare kodowanie ze skanu, wklejasz, akceptujesz i po klopocie

Dodano po 17 minutach 24 sekundach:
A tutaj masz info jak rozwiazac problem z grzalka
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... 2ki#p80228
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 sty 2017, 10:58
 śląskie
#245109
Chciałbym tu zwrócić uwagę że w kodowaniu gatka :
Adres 7D Axiliary Heating ( dogrzewanie wnętrza)
Adres 18 Aux. Heat (ogrzewanie pomocnicze)
To NIE jest to samo

7D - to PTC grzałka
18 - to piec pod maską dogrzewacz lub webasto
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  02 sty 2017, 11:23
 podlaskie
#245110
Sprawa rozwiązana ,tak jak Artur pisał po zaznaczałem wszystkie kodowania i błędu nie ma.

Mam do was pytanie ,ponieważ na wiosnę zamierzam zmienić bordnetz.Obecnie mam 17-bitowego i zbytnio nic nie można w nim zrobić .Bardzo mi zależy na funkcji Coming/Leaving Home ,ale czy aby tą funkcje mieć aktywną muszę mieć przełącznik świateł z funkcją AUTO ?
Awatar użytkownika
By Cimek -  21 sty 2017, 9:35
 opolskie
#246337
pavlos2 pisze:Sprawa rozwiązana ,tak jak Artur pisał po zaznaczałem wszystkie kodowania i błędu nie ma.

Mam do was pytanie ,ponieważ na wiosnę zamierzam zmienić bordnetz.Obecnie mam 17-bitowego i zbytnio nic nie można w nim zrobić .Bardzo mi zależy na funkcji Coming/Leaving Home ,ale czy aby tą funkcje mieć aktywną muszę mieć przełącznik świateł z funkcją AUTO ?
Bez funkcji AUTO będzie Ci się świecić dzień i w noc. Jak masz czujnik zmierzchu, to tylko jak będzie ciemniej. Ja nie mam auto (i czujnika, jeszcze :tooth: ) i zapalały się dzień i noc, co było bezsensem w dzień.
Awatar użytkownika
By Rumak -  24 sty 2017, 21:09
 pomorskie
#246527
Ma ktoś możne instrukcje jak dostać się do Borda?? Czy do zmiany borda z 23bit na 30bit muszę jeszcze coś zmienić??. Mam na myśli inny "sterownik,podzespół "??
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 sty 2017, 21:23
 pomorskie
#246532
Rumak pisze:Ma ktoś możne instrukcje jak dostać się do Borda?? Czy do zmiany borda z 23bit na 30bit muszę jeszcze coś zmienić??. Mam na myśli inny "sterownik,podzespół "??
pod kierownicą nad lewym kolanem, zdejmujesz osłonę i jest, trzeba zwolnić taki czerwony zatrzask i wyłazi sam

Obrazek

Obrazek

Rumak pisze:Czy do zmiany borda z 23bit na 30bit muszę jeszcze coś zmienić??. Mam na myśli inny "sterownik,podzespół "??
Nie
By OrangePL -  16 mar 2017, 22:26
 pomorskie
#248934
Witam, chciałbym zapytać czy z tego screena jest ktoś w stanie odczytać jaki mam bordentz? I co mogę w nim dokodować?
Obrazek
By OrangePL -  22 mar 2017, 23:27
 pomorskie
#249312
Witam, tak na szybko co jestem w stanie włączyć w bordentzie 3c0 937 049 e ? Z góry dzięki;)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  23 mar 2017, 0:05
 śląskie
#249313
@OrangePL to 21 byte hi
no to co w każdym oprócz dośw zakrętów.
. osw nóg, światła do domu i do auta, pełne ringi stop, św dzienne,
Awatar użytkownika
By tadex0 -  25 mar 2017, 12:39
 podkarpackie
#249439
Witam. Szybkie pytanie. Jak wypiąc wtyczkę E z bordnetz? Wciskamy blokadę i ciągnę w dół ruszając na boki i nie mogę wyjąć jest taki duży opór źe zaczyna trzeszczeć. To samo z wtyczka f itp wypiłem tylko te 3 zamocowane w poziomie. Pomocy!!
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 50