Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By UnlimitedPL -  17 cze 2016, 7:41
 śląskie
#231541
I jak ktoś poradził sobie z kontrolką świateł dziennych? Gdzieś tam w środku tematu Krzycho widzę miał próbować ale temat się urwał. W końcu pewnie się nie da?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  17 cze 2016, 10:06
 zachodniopomorskie
#231549
UnlimitedPL pisze:I jak ktoś poradził sobie z kontrolką świateł dziennych? Gdzieś tam w środku tematu Krzycho widzę miał próbować ale temat się urwał. W końcu pewnie się nie da?
Ja mam przełącznik chrom od Tiguana i na dziennych przy wyłączonym przełaczniku pali sie ikonka na zielono pozycyjnych.
Awatar użytkownika
By UnlimitedPL -  17 cze 2016, 10:08
 śląskie
#231550
PinkFloyd pisze:
UnlimitedPL pisze:I jak ktoś poradził sobie z kontrolką świateł dziennych? Gdzieś tam w środku tematu Krzycho widzę miał próbować ale temat się urwał. W końcu pewnie się nie da?
Ja mam przełącznik chrom od Tiguana i na dziennych przy wyłączonym przełaczniku pali sie ikonka na zielono pozycyjnych.
Ahh chyba źle się wyraziłem. Chodziło mi o tą zieloną kontrolkę co jest koło 220km/h na zegarach.

Zdjęcie podglądowe z golfa 6 ale u nas też taka jest
Obrazek

Touranowcom się udało (czerwone zegary):
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... 4&p=211598

Na liczniku 874A zrobili więc się da!
Widzę @Dexter23pl sie wypowiadał tam ale jemu chyba coś nie zabanglało. :(
Awatar użytkownika
By UnlimitedPL -  18 lip 2016, 20:54
 śląskie
#234468
Obrazek

Ma ktoś fixa jak naprawić błąd po zaznaczeniu opcji: Comming Home mode via - (1)Lightsensor
02390 - Control / Regulation for Ambience Lighting (E400)
009 - Open or Short to Ground
Chciałbym żeby CH działał bez przekręcania przełącznika świateł/strzeleniu manetką przy wysiadaniu.
(mam czujnik deszczu/zmierzchu)
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  08 sie 2016, 8:15
 śląskie
#236506
Jeśli można ( bo nie wiem, - najwyżej moderator wyrzuci, bo nie golf) chciałbym zapytać o Bordnetz ale z Polo IV 2008r., 1.2 benzyna ( samochód córki). Czy jest możliwe, aby moduł prawidłowo działający był odpowiedzialny za zwiększony pobór prądu jałowego akumulatora?. Zaczyna się od poboru 0,7A następnie poprzez 0,5A dochodzi do 140 mA i tak zostaje.
Wypięcie bezpiecznika Bordnetz powoduje spadek do 90 mA. Wiem, że dalej za dużo ale na forum Polo podpowiadają, że taki urok tych modułów.
Są nawet sugestie ( Elektroda.pl), że czasami trzeba zmienić kodowanie w Gateway, jak są problemy z nadmiernym poborem prądu.
http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2015 ... grade.html
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  10 wrz 2016, 8:39
 kujawsko-pomorskie
#238858
Witam ;)

Pytanie jest następujące ;)

W której kostce , znajdę pin odpowiadający za światło wsteczne ??

:friends:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  10 wrz 2016, 8:58
 warmińsko-mazurskie
#238863
To jest kostka B i pin 1 w J519 Centarlna Elekronika - Bordnetz

tu są pokazane kostki jakie i gdzie i piny : https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... 85#p123228

B = 12-pinów
1 - żarówka prawego światła cofania, automatycznie przyciemniane lusterko wewnętrzne
2 - niewykorzystane
3 - niewykorzystane
4 - żarówka tylnego lewego światła przeciwmgłowego
5 - żarówka prawego światła hamowania
6 - niewykorzystane
7 - żarówka oświetlenia przestrzeni na nogi, przód strona lewa, żarówka oświetlenia przestrzeni na nogi, przód, strona prawa
8 - niewykorzystane
9 - żarówka tylnego prawego światła
10 - żarówka tylnego prawego kierunkowskazu
11 - oświetlenie wnętrza, strona lewa, oświetlenie wnętrza, strona prawa, żarówka oświetlenia przycisku
12 - zacisk 58d
By undercoversr -  15 wrz 2016, 20:18
 dolnośląskie
#239238
Po wymianie borda na 3C8 937 049 E mam błąd spalonej żarówki tylnych lamp led, oraz nie działa podświetlanie przestrzeni nóg podczas jazdy. Jakie kodowanie będzie poprawne ?
By undercoversr -  15 wrz 2016, 21:10
 dolnośląskie
#239245
morales pisze:spróbuj to;;
Obrazek
mam przepisać cały ciąg tych liczb i znaków? nie ma to żadnego wpływu na inne kodowania?
By undercoversr -  15 wrz 2016, 22:10
 dolnośląskie
#239255
Zrobiłem zdjęcia i przeniosłem wszystko do nowego. Mimo tego mam błąd tylnych ledow, nie działa podświetlanie nóg podczas jazdy i teraz zauważyłem ze spryskiwacze szyby przedniej nie działają, światła do jazdy dziennej tez nie działają w żadnej z kombinacji.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 50