Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  08 sty 2012, 22:27
 wielkopolskie
#59107
tak . wiem ze mam szyby zielone ale z tego co widzę są dwa rodzaje zielonych i dosyć duże różnice między nimi
jutro obadam numer na szybie i zobaczymy co etka pokaże
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2012, 7:56
 pomorskie
#59128
Kiler pisze:czy jest możliwe ściemnienie świateł przednich

tak - można ściemnić przednie światła mijania tak samo jak mijania do jazdy dziennej
By Kiler -  09 sty 2012, 10:24
 wielkopolskie
#59145
mettenos pisze: tak - można ściemnić przednie światła mijania tak samo jak mijania do jazdy dziennej
dzięki . pamiętasz może jak ta funkcja będzie się nazywać ??? bo domyślam się że robi się to w boardzie tylko nie wiem jaki tam u niego siedzi
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2012, 10:32
 pomorskie
#59146
być może że twój kumpel ma światła ustawione na "skandynawię" na 70%, jesli nie będziesz miał ustawione "skandynawii" lub "ameryki płn." to typowych mijania nie można ściemnić, jesli ma skandynawię to ściemnia się w bordnetz tutaj:

Obrazek
By Kiler -  09 sty 2012, 10:43
 wielkopolskie
#59147
napewno ma amerykańskie (gasną po zaciągnięciu ręcznego )
czy to co podałeś dotyczy też normalnych mijania w nocy??? (ma czujnik zmierzchu) czy tylko dziennych ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 sty 2012, 10:47
 pomorskie
#59148
Kiler pisze:napewno ma amerykańskie (gasną po zaciągnięciu ręcznego )
tak samo jak dla skandynawii

czy to co podałeś dotyczy też normalnych mijania w nocy??? (ma czujnik zmierzchu) czy tylko dziennych ?

to dotyczy mijania ustawionych na dzienne dla skandynawii lub ameryki płn., typowych mijania nie sciemnisz, jesli ma czujnik zmierzchu to na pewno ma ustawione dzienne, jesli w nocy pala mu się na 70% to ma coś z czujnikiem zmierzchu nie tak
By 1 6 D -  09 sty 2012, 10:54
 zachodniopomorskie
#59149
Kiler, a w nocy jeździ na włączniku świateł jak ustawionym? Na zerze czy na przekręconym do mijania, bo przy USA to światła gasną jeśli pokrętło świateł będzie na zero i ręczny zaciągnięty.
By Kiler -  09 sty 2012, 10:56
 wielkopolskie
#59150
ok rozumiem .
na dniach będzie u mnie to popatrzę co i jak ma po ustawiane i wogóle czy przyczyna tkwi w samych ustawieniach czy może zupełnie gdzieś indziej

a w nocy chyba jeździ na auto ale tego to nie wiem na 100%
By 1 6 D -  09 sty 2012, 11:08
 zachodniopomorskie
#59151
Jeśli ma Borda 30 High to możecie ustawić że na zerze nic się nie będzie świecić, dzienne będą w dzień na funkcji AUTO tylko. Bajt 25 bit 5

Ewentualnie może ma właśnie czujnik świateł jakoś źle ustawiony że ciężko mu noc wykryć.
By Kiler -  13 sty 2012, 15:13
 wielkopolskie
#59550
1 6 D pisze:Jeśli ma Borda 30 High to możecie ustawić że na zerze nic się nie będzie świecić, dzienne będą w dzień na funkcji AUTO tylko. Bajt 25 bit 5

Ewentualnie może ma właśnie czujnik świateł jakoś źle ustawiony że ciężko mu noc wykryć.
u kumpla patrzyłem i wszystko ma tak jak powinien mieć więc przyczyna pewnie tkwi w czymś innym
ale zaciekawiło mnie to co napisałeś o bajcie 25 . u mnie po 32 bajcie nie ma już nic . tzn bajty są ale nic w nich się nie pojawia :shock:
czy to wina programu czy rzeczywiście nasze sterowniki się różnią ???

i jeszcze z innej beczki - u mnie w bajcie 20 (screeny w tym temacie na stronie 2) jest coś takiego jak "daytime running lights dimming " u mnie ustawione na 92
czy dobrze rozumiem to wg tej funkcji dzienne światła mam ściemnione o 92% ??? :shock:
ale co najśmieszniejsze nie da się tej wartości przestawić . próbowałem 0 , 100 % i inne wartości ale nie daje się . czy to może mieć związek z tym że zainstalowane są xenony i komp nie dopuszcza do ich ściemniania ???
By rosk -  14 sty 2012, 14:28
 -------
#59629
Kiler pisze:
i jeszcze z innej beczki - u mnie w bajcie 20 (screeny w tym temacie na stronie 2) jest coś takiego jak "daytime running lights dimming " u mnie ustawione na 92
czy dobrze rozumiem to wg tej funkcji dzienne światła mam ściemnione o 92% ??? :shock:
ale co najśmieszniejsze nie da się tej wartości przestawić . próbowałem 0 , 100 % i inne wartości ale nie daje się . czy to może mieć związek z tym że zainstalowane są xenony i komp nie dopuszcza do ich ściemniania ???

wpisujesz wymaganą wartość klikasz na binary i potem exit-do it
By Kiler -  14 sty 2012, 15:48
 wielkopolskie
#59635
dzięki . znowu jestem bogatszy o wiedzę ;)
co prawda efektu jeszcze nie zaobserwowałem bo od czasu jak założyłem dzienne LEDy z fabi jeszcze nie było pogody żeby mój czujnik uznał że jest dzień :lol:
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 sty 2012, 18:50
 małopolskie
#59642
z tymi czujnikami światła to są jaja, dziś mój uznał iż jest wystarczająco jasno i jechałem na dziennych a śnieg napierał nieźle... a lecie też miałem przypadki gdy zapalał światła dosyć późno...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 sty 2012, 20:05
 małopolskie
#59648
mam ustawione pod odpowiednia szybę innej czułości nie widziałem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 50