Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kiler -  14 sty 2012, 20:08
 wielkopolskie
#59649
jest tam jeszcze coś takiego jak normal, + 20%,+30% itd ale nie wiem czy tym się zwiększa czułość czy zmniejsza ??
Awatar użytkownika
By Tyson -  14 sty 2012, 21:39
 mazowieckie
#59659
Krzycho pisze:dziś mój uznał iż jest wystarczająco jasno i jechałem na dziennych a śnieg napierał nieźle
zachowanie czujnika bardzo dobre, bo przecież było bardzo biało od śniegu :)
Mnie najgorzej wkurza, to że podczas gdy pada spory deszcz nie włączają się mijania.
Powinno to być jakoś sprytnie sprzężone z czujnikiem zmierzchu, że jak wycieraczki włączone są na czujnik i jak wymagane jest częste/ciągłe działanie wycieraczek to powinny wyłączać się dzienne. Zakręciłem? :D
By poek -  14 sty 2012, 22:43
 śląskie
#59676
Tysonq pisze: Mnie najgorzej wkurza, to że podczas gdy pada spory deszcz nie włączają się mijania.
Powinno to być jakoś sprytnie sprzężone z czujnikiem zmierzchu, że jak wycieraczki włączone są na czujnik i jak wymagane jest częste/ciągłe działanie wycieraczek to powinny wyłączać się dzienne. Zakręciłem? :D
Nie zakręciłeś. I mam dokładnie takie samo zdanie.
Wie ktoś czy może w VI to poprawili?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 sty 2012, 22:49
 małopolskie
#59682
Tysonq pisze:
Krzycho pisze:dziś mój uznał iż jest wystarczająco jasno i jechałem na dziennych a śnieg napierał nieźle
zachowanie czujnika bardzo dobre, bo przecież było bardzo biało od śniegu :)
Mnie najgorzej wkurza, to że podczas gdy pada spory deszcz nie włączają się mijania.
Powinno to być jakoś sprytnie sprzężone z czujnikiem zmierzchu, że jak wycieraczki włączone są na czujnik i jak wymagane jest częste/ciągłe działanie wycieraczek to powinny wyłączać się dzienne. Zakręciłem? :D
też się podpisuję pod tym
By Kiler -  18 sty 2012, 16:58
 wielkopolskie
#60018
Kiler pisze: i jeszcze z innej beczki - u mnie w bajcie 20 (screeny w tym temacie na stronie 2) jest coś takiego jak "daytime running lights dimming " u mnie ustawione na 92
czy dobrze rozumiem to wg tej funkcji dzienne światła mam ściemnione o 92% ??? :shock:
wpisałem tam wartość 0 ale ......
dzisiaj po raz pierwszy od czasu tamtego posta mój czujnik zmierzchu uznał ze jest dzień :lol:
ale poskutkowało to tym że nie paliło się zupełnie nic
ani przód (chociaż jest ustawione żeby ozywał dziennych na halogenach ) ani tył (to akurat logiczne bo mam zaznaczona wersje kanada czy usa )
teraz już sam zwątpiłem czy wpisując 0 ściemniłem je zupełnie i dlatego nie działają ???? :shock:
jeśli włącznikiem zapale halogeny to działają bez problemów
By 1 6 D -  18 sty 2012, 18:12
 zachodniopomorskie
#60025
Dokładniej to moc świecenia a nie procent ściemnienia wpisuje się tam.
By Kiler -  18 sty 2012, 18:22
 wielkopolskie
#60026
1 6 D pisze:Dokładniej to moc świecenia a nie procent ściemnienia wpisuje się tam.
czyli jeśli dobrze rozumiem przy ledach powinienem wpisać 100 ??
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 sty 2012, 21:32
 pomorskie
#60087
jeśli wpisuje się wartość 0 /zero/ to jest to jednoznaczne z tym, że światła świecą na 100%, analogicznie wpisując 100 światła świecą na 100%, więc 0=100 :D

na tym screenie dzienne ustawione są na normalną moc świecenia

Obrazek
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  20 sty 2012, 14:40
 pomorskie
#60152
Przyszedł do mnie dzisiaj bordnetz 1K0 937 049L. Z rozpiski wynika że to 23 bajtowy Highend. Na aukcji napisane było że od Golfa, choć lekko zaniepokoił mnie napis markerem na pudełku że ALTEA. O ile to drugie mi za bardzo nie przeszkadza, o tyle pierwsze budzi moją wątpliwość.
Da się z tego wyciągnąć coś więcej niż oferuje zwykły bord, czy muszę odsyłać?
Jest ktoś z 3miasta kto podjąłby się przekodowania tejzabawki?
By rondell -  20 sty 2012, 14:44
 zachodniopomorskie
#60153
sidewinder3 pisze:Przyszedł do mnie dzisiaj bordnetz 1K0 937 049L. Z rozpiski wynika że to 23 bajtowy Highend. Na aukcji napisane było że od Golfa, choć lekko zaniepokoił mnie napis markerem na pudełku że ALTEA. O ile to drugie mi za bardzo nie przeszkadza, o tyle pierwsze budzi moją wątpliwość.
Da się z tego wyciągnąć coś więcej niż oferuje zwykły bord, czy muszę odsyłać?
Jest ktoś z 3miasta kto podjąłby się przekodowania tejzabawki?
http://allegro.pl/3c0937049-bordnetz-i2051291543.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na tej aukcji masz 30-bitowego Highenda z końcówką AJ
By Kiler -  20 sty 2012, 15:49
 wielkopolskie
#60157
sidewinder3 pisze:Przyszedł do mnie dzisiaj bordnetz 1K0 937 049L. Z rozpiski wynika że to 23 bajtowy Highend. Na aukcji napisane było że od Golfa, choć lekko zaniepokoił mnie napis markerem na pudełku że ALTEA. O ile to drugie mi za bardzo nie przeszkadza, o tyle pierwsze budzi moją wątpliwość.
Da się z tego wyciągnąć coś więcej niż oferuje zwykły bord, czy muszę odsyłać?
Jest ktoś z 3miasta kto podjąłby się przekodowania tejzabawki?
nie do końca zrozumiałem pytanie
to za na nim jest napisane altea to jest drobiazg bo VW montuje to zamiennie ew mógł się poprzedniemu właścicielowi zepsuć i on zmieniał .Albo pomylił się sprzedający albo milion innych powodów . Najważniejsze że symbol pasuje a nie z czego został wyciągnięty czy co jest napisane na paczce

Teraz inna sprawa . piszesz że to 21 bajtowy i pytasz czym się rożni itp . nie sprawdziłeś wcześniej co klikasz i zamawiasz ?? :shock:

to na co ci potrafię odpowiedzieć to między moim 21 bajtowym a tym który mam teraz zauważyłem drobne różnice nie warte wspomnienia. JEDYNĄ sprawa warta wspomnienia jest funkcja doświetlania zakrętów której 21 bitowy nie miał a 30 ma.
Poza tym sa na forum screeny z 30 bajtowego . Popatrz może jest tam jakaś funkcja szczególnie tobie potrzebna której np ja nie używam a dla ciebie będzie ważna
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 16:32 przez Kiler, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  20 sty 2012, 16:02
 pomorskie
#60161
Chodzi mi o to, czy 30 bit różni się jakoś znacząco od 23 (np. obsługa xenonów, doświetlania zakrętów itd).
Jako że żadnej z powyższych fukcji nie planuję, są one dla mnie zbędne, podobnie jak czujnik zmierzchu czy deszczu.
Najbardziej chodzi mi o obsługę ringów i składanych lusterek. W sumie trochę się rozpędziłem z zakupem, ale sugerowałem się tylko słowem "highend".
Właśnie latam trochę po miemieckim forum vagcomforum.de i po ross-tech.com ale nie potrafię znaleźć satysfakcjonujących mnie informacji.
W sumie, jeżeli jest jak piszesz, to chyba spróbuję z 23 bit. Muszę tylko znaleźć kogoś zaopatrzonego w kabla i trochę wiedzy.

Znalazłem takie coś na ross-tech.com
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... Jetta/Bora_(1K/5M" onclick="window.open(this.href);return false;)
ale niestety odnośnik do label file highline 23 byte nie działa
By Kiler -  20 sty 2012, 16:31
 wielkopolskie
#60162
nie bardzo zrozumiałem o co chodzi z tymi ringami bo CHYBA o nie jest fabryczne
składanie lusterek obsługuje moduł komfortu a nie Bordnetz
o doświetlaniu zakrętów pisałem wcześniej (chociaż przy tych super halogenach jakie są w golfie to wg mnie zwykły gadget )
Czy ten który masz obsługuje xenon nie mam pojęcia mój poprzedni 1K0 937 049 L je obsługiwał wiec na 99% twój też powinien
Awatar użytkownika
By Tyson -  20 sty 2012, 18:01
 mazowieckie
#60175
pełne ringi miał na myśli na pewno światła stopu. Jeżeli chodzi o doświetlanie zakrętów, to rzeczywiście masz rację, że to gadżet.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 50