Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mwsoft -  04 gru 2011, 21:37
 dolnośląskie
#55932
Szybkie pytanie - czy u was też przygasają światła mijania przy kręceniu kierownicą na postoju (największe obciążenie wspomagania)?
Nie mówię o jakimś mocnym przygasaniu, ale widać jak jasność świateł "drży" przy każdym ruchu kierownicy.

Do czego zmierzam - nie wiem czy u mnie nie zaczyna się robić to co u kogoś innego z forum - przegniły kabelek masowy łączący silnik z budą. Albo szczotki w alternatorze i inne historie ;)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 gru 2011, 22:56
 małopolskie
#55967
vcds-em sprawdz wartosci napięć w centralnej lelektryce w blookach pomiarowych...

mi lampy delikatnie przygasaja jak silniczki od szyb pracuja pod obciążeniem
By Kiler -  04 gru 2011, 23:04
 wielkopolskie
#55970
u mnie nie przygasają bo są ksenony ale kilka razy zauważyłem że przy skręcaniu na wolnych obrotach przygasa mi wyświetlacz na zegarach . A w którym miejscy jest ten przewód masowy który lubi sobie "podgnić " ??
By mwsoft -  04 gru 2011, 23:31
 dolnośląskie
#55980
kiler_NN pisze:u mnie nie przygasają bo są ksenony ale kilka razy zauważyłem że przy skręcaniu na wolnych obrotach przygasa mi wyświetlacz na zegarach . A w którym miejscy jest ten przewód masowy który lubi sobie "podgnić " ??
To u Krzycha było - pisał że pod akumulatorem - teraz widzę.
No dobra, zmierzyć napięcie mogę, też mi przygasają jak się otwiera szyby, ogólnie jak jakiś odbiornik się włączy.
Tylko tak naprawdę nikt nie wie o ile producent przewidział żeby spadało napięcie, więc nie mam do czego się odnieść.