Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By naczelnyx -  12 gru 2011, 12:46
 warmińsko-mazurskie
#56705
Witam, ostatnio udało mi się w końcu zamontować lampy przednie Hella DynaBeam (funkcja skrętnych nie działa bo nie mam sterownika), zamontowałem również ledy w miejsce halogenów i teraz pytanie: Czy da się tak ustawić dzienne żeby świeciły razem z postojówkami i całym obrysem auta, a jak się włącza mijania to żeby całkowicie się wyłaczały dzienne, bo u mnie tylko przygasają... potrzebny jest do tego jakis sterownik? Nie chcę żeby wraz z mijania świeciły dzienne. Dzienne mam podłaczone pod zapłon na pozycji 1, czyli po przekręceniu kluczyka gdy pojawiają się komunikaty na desce, na pokrętle od światłach na pozycji 0. Czyli gdy nie włączam żadnych świateł (pozycja 0) świecą mi tylko dzienne na full mocy. Chciałbym, żeby po przekręceniu na światła pozycyjne (pozycja 1) świeciły również na pełną moc, a wtedy właśnie przygasają do połowy, i żeby przy włączeniu świateł mijania gasły całkowicie (na pozycji 2). Słyszałem o zmianie w komputerze na opcje skandynawska ale tutaj to chyba dzienne sa niezależne..! Ktos podpowie?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 gru 2011, 12:57
 pomorskie
#56707
jeśli chcesz żeby gasły całkowicie po włączeniu świateł mijania to w centr. zesp. elektr. - 09 musisz ustawić moc mijania na około 106 do 110% w zależności od efektu, mówię o przypadku kiedy dzienne masz podłączone pod mijania, analogiczna sytuacja w przypadku dziennych podłączonych do postojówek, jeśli po ich włączeniu dzienne tylko przygasają a chcesz żeby gasły całkowicie również w 09 należy zwiększyć moc świecenia postojówek jak opisywałem to wyżej
By naczelnyx -  12 gru 2011, 14:19
 warmińsko-mazurskie
#56712
Mam dokładnie takie światla do jazdy dziennej:

http://multi-corp.pl/,JUST%20TOP,OKR" onclick="window.open(this.href);return false;ĄGŁE-ŚWIATŁA-DO-JAZDY-DZIENNEJ-LED-JUST-TOP-OK-2,oferta,4145.html

W opisie jest napisane: Posiadają wbudowany automatyczny włącznik (po uruchomieniu silnika światła zapalają się, po włączaniu świateł mijania lampy dzienne gasną). A u mnie przygasaja się tylko. Czy faktycznie trzeba coś zmieniac w komputerze?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 gru 2011, 14:58
 pomorskie
#56713
niestety te ledy tak mają, najwyraźniej ich moduł potrzebuje wyższego natężenia niż mają nasze auta, mam co prawda inne ledy z noxon ale było identycznie, dlatego musisz zrobić za pomocą VCDS-a tak jak ci opisałem wyżej, wówczas będą gasnąć, opis jak ściemnić czy rozjaśnić postojówki czy mijania masz w temacie o VCDS-ie w miniwarsztatowni w temacie podwieszonym
Awatar użytkownika
By Jaro -  12 gru 2011, 17:30
 śląskie
#56725
Ja mam przekaźnik podobny do tego
Obrazek
a tak o ile dobrze pamiętam mam podpięte przewody:
85 - "+" z postojówek
86 - "-" z aku
87 - "+" z aku
30 - przewód idący do ledów odpowiedzialny za ich wyłaczenie
prz takim podłaczeniu ledy wyłączaja się w momencie włączenia postojówek.
mnie to nic nie kosztowało, bo miałem takie przekaźniki, ale one nie są drogie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 gru 2011, 21:04
 pomorskie
#56923
Pidzers pisze:Ja bym nie regulował natężenia świecenia xenonów...
nie bo nie a może inna przyczyna :D ?

zauważ że w blokach pomiarowych pomimo ustawienia świateł na 100% ich realne natężenie wynosi około 95% więc dając około 105% faktyczne natężenie wynosi 100%, gdzieś nawet o tym zakładałem temat