Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By mwsoft -  27 sty 2012, 11:37
 dolnośląskie
#60735
olsen-72 pisze:Ten oto:

Obrazek
Łooo... nasuwa mi się tylko jedno - What The Fuck Is This!?

Na pewno w tą dziurę nie idzie czujnik... Czyjaś radosna twórczość chyba...
Mam też deczko wątpliwość czy to są dziury po oryg. czujnikach - zewnętrzne czujniki są trocheeee za bardzo na boki rozstawione. Ale może mi się wydaje.

Zmierz rozmiar tych dziur, bo możliwe że będzie problem z doborem mocowania czujników.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  27 sty 2012, 13:44
 spoza Polski
#60750
No i kiszka. MWsoft ma racje. Ori czujniki sa chyba 18mm. Otwory u mnie sa 26mm. Nie potrzebnie teraz mam robote bo musze zciagnac zderzak i przelozyc dokladke do mojego starego zderzaka. Ale jestem zly grrrrrr!!
By mwsoft -  27 sty 2012, 14:30
 dolnośląskie
#60754
olsen-72 pisze:No i kiszka. MWsoft ma racje. Ori czujniki sa chyba 18mm. Otwory u mnie sa 26mm. Nie potrzebnie teraz mam robote bo musze zciagnac zderzak i przelozyc dokladke do mojego starego zderzaka. Ale jestem zly grrrrrr!!
Spoko spoko - nie ma dramatu. Będziesz musiał te otwory rozwiercić do 28mm i zastosować takie oto mocowania ze skody:

1Z5 919 485 C GRU
Obrazek

Do tego dajesz czujniki 3C0 919 275 S.

Najlepiej najpierw zamów mocowania, a potem wierć, bo te 28mm to na słowo honoru z innego forum wzięte ;)

Ważna uwaga - czujniki muszą być zamocowane poziomo, tzn kable odchodzą na prawo albo lewo. Okazuje się że pole widzenia nie jest w nich symetryczne - miałem na początku jeden czujnik założony z kablami idącymi w górę i ciągle coś łapał mimo ze nic nie było za samochodem :)
Awatar użytkownika
By team-am -  27 sty 2012, 15:07
 łódzkie
#60765
W swoim zderzaku masz czujniki?? Przepiecie dokladki to pare min, nie ma w tym wiekszej filozofii chyba ze nie masz czujnikow a chciałeś zamontować.

Pozdr
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  27 sty 2012, 18:03
 spoza Polski
#60786
W moim ori nie mam czujnikow. Szukajac zderzaka od Rki szukalem takiego zeby byl juz z dziurami pod czujniki. No i mam tyle ze 5 zamiast 4. Przelozenie dokladki to nie taki moment bo wydlubac ja z zatrzaskow to masakra. W sumie to nie wiem co mi lepiej wyjdzie. Zalozyc stary zderzak (gorna czesc) i wiercic otwory za miesiac. Czy zostawic ten co mam i kombinowac z adapterami jak sugerowal MWsoft.
Awatar użytkownika
By krz_p -  27 sty 2012, 18:10
 wielkopolskie
#60789
mam górną połówkę z ori otworami pod czujniki, tonie są tylko otwory, ale też jakby od środka są uchwyty na czujniki
oddam prawie darmo, tylko do UK-eja wysyłka byłaby strasznie droga
Awatar użytkownika
By Krzycho -  27 sty 2012, 18:50
 małopolskie
#60797
olej ta dziurawa górę zderzaka, bo co zrobisz z tą 5 dziurą?? Ja u siebie przy zmianie dolnej dokładki zderzaka nie ściągałem tylko robiłem to na aucie. Powracając do czujników parkowania to jesteś w lepszej sytuacji niż ja bo masz możliwość zastosowania dowolnych czujników czy to takich pod pcd czy też pod ops...
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  27 sty 2012, 18:58
 spoza Polski
#60801
Fakt Krzycho. Chyba wy...le ta gore i wstawie swoja. Pozatym nie wiem kiedy bede kupowal czujniki. Moze byc jutro albo za 2 miechy a nie chce jezdzic ze zderzakiem jak po serii z AK47. Zrobie tak jak mowisz.