Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  23 gru 2011, 17:33
 kujawsko-pomorskie
#57764
Zastanawiam się jakie kodowanie liczby impulsów odległości zastosować w swoim samochodzie. Skrzynia 5-cio biegowa i koła 15" . Szukałem informacji na ten temat lecz jakoś nie udało mi się. Czy to kodowanie zależy od skrzyni i rozmiaru opon czy jeszcze od czegoś ?
Może ktoś wie i coś podpowie
Obrazek
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 gru 2011, 20:39
 pomorskie
#57783
w przypadku zaniku sygnału GPS /np. wjechanie w tunel podziemny czy inne trudne miejsce/ auto zaczyna zliczać dane na podstawie tychże impulsów na przejechanym dystansie bez sygnału GPS, opieram się na tym co swego czasu pisał bercik-20
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  24 gru 2011, 9:39
 kujawsko-pomorskie
#57833
Uparcie szukałem w necie odpowiedzi na swoje pytanie. Okazuje się że ponoć ma to znaczenie dla wskazań prędkości oraz zasięgu kilometrów do przejechania. W kilku wypowiedziach występuje sugestia zastosowania ustawień powiązanych z typem skrzyni biegów lecz odnosiło się to do innej marki samochodu. Jednak nie znalazłem nic konkretnego co do ustawień w naszych Mk5. Wydaje mi się jednak że skoro istnieje możliwość przestawiania tych impulsów to chyba ma to jakieś znaczenie nie tylko w przypadku posiadania nawigacji co do której działania się zgadzam. Wczoraj ustawiłem u siebie na 1. Zrobiłem próby jazdy i tak jak by bała lekko zaniżona prędkość na szybkościomierzu ale to jest tylko odczucie nie poparte żadnym dowodem. Trzeba by było może poprosić znajomego miśka z radarem aby pomierzył prędkość przy różnych ustawieniach impulsów albo poprosić kolegę z innym autem i porównywać. Wydaje mi się że ten temat można przewałkować na jakimś spocie. Dzisiaj ustawiłem ponownie na 3 ( takie ustawienia były jak auto kupiłem ale czy są właściwe nie wiem ) i najbliższa jazda pokaże czy wskazania prędkości się zmienią - oczywiście na czuja bo różnice są chyba nie wielkie.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 gru 2011, 10:09
 pomorskie
#57835
BRUNO55 pisze: Okazuje się że ponoć ma to znaczenie dla wskazań prędkości oraz zasięgu kilometrów do przejechania.

sam sprawdzałem przy różnych kodowaniach i nie ma to wpływu na wskazania prędkości /identyczna prędkość i obroty na poszczególnych biegach/ i przejechanego dystansu, dystans 130 km był taki sam dla kodowania 1 i kodowania 3, przynajmniej wg wskazań zestawu wskaźników
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  24 gru 2011, 14:11
 spoza Polski
#57866
mettenos pisze:nie ma to wpływu na wskazania prędkości /identyczna prędkość i obroty na poszczególnych biegach/ i przejechanego dystansu, dystans 130 km był taki sam dla kodowania 1 i kodowania 3, przynajmniej wg wskazań zestawu wskaźników
Nie porównywałes przypadkiem predkości z navi zewnętrzną np, TomTom czy Navman. Po niedzieli zajrzę u siebie bo delikatnie mi przekłamuje, np. na zegarach 220 km/h a jade 200 wg TomToma i RNSa. Przy 100 mam na zegarach 110 więc lekka różnica jest. W sumie dobrze że zawyża to przynajmniej przy kamerach spokojna bania hehe.