Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By skandal12 -  23 gru 2011, 21:42
 zachodniopomorskie
#57793
Witam,

chciałbym w swoim MK5 (2006 BLS TDI) założyć dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą
Jakis kabelek przeciąć założyć włącznik,tak żeby nie wywalało błedu, Macie jakies doświadczenia ?? jakaś mała instrukcja foto :P
Nasze maszyny takie chodliwe Od przybydku głowa nie boli.

Pozdrawiam
By skandal12 -  23 gru 2011, 21:50
 zachodniopomorskie
#57800
ale zawsze lepiej jakby nie generowało tych błedów. Gdzieś na elektrodzie czytałem że niby jest jakiś kabelek 15 jest czy coś takiego że niby go można ciąć ale weź go znajdź !!
By mwsoft -  23 gru 2011, 23:34
 dolnośląskie
#57820
mettenos pisze:pewnie chodzi o zacisk 15
Zacisk 15 to +12V po stacyjce.

Standardowo alarmy odcinają zasilanie sterownika silnika (właśnie z 15stki).
I jest to rozwiązanie g... warte, bo każdy szanujący się złodziej ma przejściówkę do sterownika silnika, wyrywa podszybie, wpina ją i klemę do akumulatora.

Ja proponuję na forum nie dyskutować o takich rzeczach, co najwyżej na PW.
Nie ma co publicznie pisać o lepszych rozwiązaniach.
By Kiler -  24 gru 2011, 0:06
 wielkopolskie
#57822
nie ma 100% zabezpieczenia ale ok 50% złodziei wymięknie jeśli nie znajdą gniazda serwisowego które można gdzieś dobrze schować a wyprowadzić w sobie znanym miejscu kabel USB
By arianm -  24 gru 2011, 11:26
 mazowieckie
#57845
Kiler pisze:nie ma 100% zabezpieczenia ale ok 50% złodziei wymięknie jeśli nie znajdą gniazda serwisowego które można gdzieś dobrze schować a wyprowadzić w sobie znanym miejscu kabel USB
Bardzo dobry pomysł . Gdzieś na forum było że dobrze jest by w miejscu gdzie gniazdo jest ori
zamontować drugie (po przeniesieniu ori ) i podłączyć do niego na górne piny + a na dolne - .
Już widze mine "diagnostyka " co to bez naszej wiedzy "ulepsza " nasze auto .
Ale pewnie sie nam "zrewanżuje "-tylko czy to będzie gorsze od zniknięcia auta .
By jurgeen -  24 gru 2011, 12:14
 pomorskie
#57854
Koledzy, a jak wyjąć obd z tej osłony nad nogami? Jakaś jest metoda? Próbowałem już się w to bawić, ale za nic w świecie nie mogę wyjąć gniazda z tej osłony..
By jurgeen -  24 gru 2011, 12:18
 pomorskie
#57857
No własnie rozgladalem się za zatrzaskami i nie mogłem znalezc... Może było zbyt ciemno, spróbuje innym razem...
A co do wyprowadzenia USB zamiast obd - co to ma na celu, jesli kazdy program potrzebuje generalnie innego kabla, a jak to wtedy przez USB połączyć? Po USB wpinac przejsciowke USB-obd?
By mayday -  24 gru 2011, 14:47
 -------
#57874
Mozecie odcinac gniazdo diagnostyczne. A dobry zlodziej wyciagnie licznik bo to sa 2 srubki i tam sie wepnie. Podobno dobre jest mostkowanie czujnika obrotów silnika.
By marmi m -  24 gru 2011, 20:33
 śląskie
#57898
jurgeen pisze:No własnie rozgladalem się za zatrzaskami i nie mogłem znalezc... Może było zbyt ciemno, spróbuje innym razem..
Zdejmij osłonę i obd trzyma się na dwóch plastikowych zatrzaskach...

Ja mam przeniesione złącze, a do tego na rozrusznik założoną blokadę na zwarcie...