Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By grzedo -  27 gru 2011, 0:47
 pomorskie
#57994
złącze obd idzie schować kiedyś schowałem sobie tak ze przez 30 min nie mogłem znaleźć a wiedziałem gdzie szukać hehe

jestem zdania żeby ktoś stworzył opis sposobów zabezpieczania i na PW powysyłał zainteresowanym
sam bym był zainteresowany
Awatar użytkownika
By Krzycho -  27 gru 2011, 17:54
 małopolskie
#58031
prawda jest taka że jak będą chcielu buchnąć dane auto to i tak go buchną czy to bedzie miał takie czy owakie zabezpieczenie....
By Kiler -  27 gru 2011, 19:16
 wielkopolskie
#58042
Krzycho pisze:prawda jest taka że jak będą chcielu buchnąć dane auto to i tak go buchną czy to bedzie miał takie czy owakie zabezpieczenie....
i tak i nie . w każdej branży są partacze i fachowcy
napewno wśród złodziei też
Są ludzie którzy robią to od wielu lat , doskonale znają elektrykę i pomysłowość ludzką i na nich rzeczywiście najlepszym zabezpieczeniem jest AC
Ale jest tez dosyć liczna grupa która np poczytała w necie porady typu - przeciągnij przewód z pinu 535446356 do pinu 8476453452 potem zrób zwarcie na czymś innym i samochód odpali .Tacy w przypadku napotkania nawet błahych problemów nie dadzą rady . A moje doświadczenie uczy mnie że w tym kraju takich właśnie "pseudofachowców " i to w każdej branży jest najwięcej
kostecki pisze:Panowie a co myślicie o zabezpieczeniu o nazwie zeder???
NIBY TESTY na TVN mocno naciągane :lol:
By furbs -  27 gru 2011, 20:18
 -------
#58056
unseen pisze:Ja bym sobie zapodał najlepiej GPS z podglądem obecnej pozycji ale jak narazie nie zgłębiałem zagadnienia
unseen pisze:Chce tylko znać położenie auta a nie żeby mnie alarmowało
Będziesz znał ostatnią pozycję auta przed odpaleniem zagłuszacza GPS. Potem amba...
By kostecki -  27 gru 2011, 20:55
 mazowieckie
#58061
kostecki pisze:Panowie a co myślicie o zabezpieczeniu o nazwie zeder???
NIBY TESTY na TVN mocno naciągane :lol:[/quote]

właśnie dla tego się pytam czy to ściema czy naprawdę daje radę
Awatar użytkownika
By fredric -  28 gru 2011, 0:34
 mazowieckie
#58076
furbs pisze:
unseen pisze:Ja bym sobie zapodał najlepiej GPS z podglądem obecnej pozycji ale jak narazie nie zgłębiałem zagadnienia
unseen pisze:Chce tylko znać położenie auta a nie żeby mnie alarmowało
Będziesz znał ostatnią pozycję auta przed odpaleniem zagłuszacza GPS. Potem amba...
Z tego co wiem to są na rynku urządzenia co wykorzystują nie tylko gps ale też gsm do lokalizowania więc takim urządzeniem tego nie zagłuszysz.
Awatar użytkownika
By fredric -  28 gru 2011, 1:07
 mazowieckie
#58079
Nie no tym tropem idąc to potencjalny kradziej naszej fury przyjdzie z walizką zagłuszaczy komputerów i innych akcesoriów.
Jak nie jest w stanie odjechać w przeciągu minuty to z reguły odpuszczają więc trzeba iść w tą stronę.
Ale zaraz okaże się że złodziej przyniesie ze sobą kierownicę i komplet czujników aby podmienić.
Dalej mało kto się spodziewa systemu gps/gsm w aucie za 30 kawałków......rejczel montują to w drogich furach.
Na szczęście już mało spotyka się aby pakowali auto na lawety itp a przeważnie odjeżdżają na kołach więc trzeba iśc w zabezpieczenia mechaniczne.
By arianm -  02 sty 2012, 11:05
 mazowieckie
#58483
Też dobre tylko nie bardzo wiem jak się zachowa pompa ta co jest w zbiorniku , czy ma jakiś zawór ,no bo odcięcie paliwa to zaślepienie przewodu którym ona podaje .
W poprzednim aucie (bez pompy w zbiorniku ) miałem taki zawór ,plus blokada mech . i mimo
zerwanych zamka i stacyjki mazda na mnie czekała .
Można to rozwiązać odcinając zasilanie prądowe do niej -pompy ,ale pewnie posypią się błędy .
By mwsoft -  02 sty 2012, 23:51
 dolnośląskie
#58526
arianm pisze:Też dobre tylko nie bardzo wiem jak się zachowa pompa ta co jest w zbiorniku , czy ma jakiś zawór ,no bo odcięcie paliwa to zaślepienie przewodu którym ona podaje .
W poprzednim aucie (bez pompy w zbiorniku ) miałem taki zawór ,plus blokada mech . i mimo
zerwanych zamka i stacyjki mazda na mnie czekała .
Można to rozwiązać odcinając zasilanie prądowe do niej -pompy ,ale pewnie posypią się błędy .
W dieslu jest odciecie paliwa bardzo nie zalecane z tego co czytałem.
Odcięcie samej pompy też nie do końca jest skuteczne - pokreci, pokreci i silnik w końcu zaciągnie potrzebną ilość paliwa do rozruchu - potem to już samo ciągnie - pompa w baku włącza się tylko na kilka sekund po włączeniu zapłonu żeby nabić ciśnienie w układzie.